Ofina - výhody a nevýhody

k2yit0
12. aug 2023

Ahojte chcela by som si dať spraviť ofinu ale moc dlho nad tým rozmýšľam. Aké sú v tom nevýhody a výhody? Mam také dlhé,vlnité vlasy a chcela by som vedieť že či by sa mi to hodilo? Mohli by ste mi poradiť?

inyx
12. aug 2023

Veľká nevýhoda je to, že sa extrémne rýchlo mastí, takže každý deň ju musím umývať v umyvadle samostatne :D alebo aj napr. keď fúka vietor, tak je to tiež strašná otrava to upravovať, vadí mi to.. to, či sa ti bude hodiť to povedať neviem, no na nevýhody sa dá zvyknúť, pokiaľ chceš🙂

jaond19
12. aug 2023

@k2yit0 nevyhody ze si s nou pocasie robí co chce. V teple ju mas rychlo mastnú, pri vetre ju viac nemas ako mas.... ja nou maskujem sediny, su mi menej vidno odrasty, takisto mam vrasku na cele od mracenia sa v lete ked je slnko a takisto nemam uplne pekne obocie (odhodlavam sa na nejaku upravu, zatial len dokreslujem co sa da)... nebyt tychto veci, nejdem do ofiny.... lezie mi na nervy 🙂

andreatytler
13. aug 2023

@k2yit0 Podla mna ofina mastnie rychlejsie vtedy ked si ju vkuse upravujes, alebo mas extremne jemne a riedke vlasy a riedku jemnu ofinu. To neustale chytanie sposobi ze ten prirodzeny olej co pokozka vytvara roznasas na vlasy. A to nebudes robit, a nemas jemne vlasy, nebude ti mastniet drasticky rychlo.
Ano, vietor ju rozfuka a je to neupravene, ale to nielen ofina, ale cely uces.
Za mna ofina je skvela vec. Bez nej som si vlasy musela vkuse davat za ucho, alebo odhrnat z tvare.Hrozne mi to liezlo na nervy. Ofina tiez poskytuje modelovanie tvaru tvare... napriklad vylepsi dlhu tvar ak si ju uceses dole, alebo sa s ou daju dost menit ucesy... uplne inac to vyzera ked je scesana dole a potom zase inac ked nabok alebo dohora.

ivik4
13. aug 2023

Ja som ofinu mala hustu, vsak celkovo vlasy mam huste a ani mastne ich rychlo nemam ale nedala by som si ju uz nikdy. Zavadzala a nemala som na nu nervy
Uz po vyse mesiaci som ju nosila na bok. Jednu stranu tam, druhu tam a vyzerala som ze beznu ofinu ani nemam. Chvalabohu
Keby mam vysoke celo, tak asi by som sa prinutila ju nechat. Dala som si ju preto lebo som ju chcela velmi skusit

lasona
13. aug 2023

Nosila som ofinu dlhé roky, ale musela som prestať, lebo ofina strašne rýchli rastie, a nie každý ju vie pekne ostrihať.