Parfémy - presný podiel zložiek

niqusqa2010
22. mar 2024

Ahojte neviem ci mi poradite. Chcela by som vyrabat vyrobky, ktore su inspirovane znamymi vonami. Ako sa ku konkretnej voni dostanem bez toho aby som do produktu pouzivala dany parfem? Da sa nejak chemicky urobit rozbor, presny podiel zloziek a podobne? Nesmie tam byt alkohol cize nemôžem pouzit original vone. Viem ze aj Plackova ma vone inspirovane znamymi znackami alebo aj parfemplus ale neviem ci to je len mixovanim roznych pomerov ingrediencii alebo to viem zistit aj inak. Dakujem pekne za pomoc.

guudy
22. mar 2024

😂😂😂😂 ty si riadne naivna a chemia ti zjavne nic nehovori

Poradim ti. Zabudni na to.

sisa_s
22. mar 2024

Preco ides podnikat v niecom, do coho sa vobec nevyznas? A neviem, komu a kde to chces predavat..

lindous
22. mar 2024

Poznám kočku, ktorá vrámci svojej záverečnej práce (študentka analytickej chémie) analyzovala zloženie parfémov, vybrala si pár podobných vôní a porovnávala ich, identifikovala tuším okolo 150 rôznych zložiek... parfumérstvo je jednoducho umenie, za ktorým je veľa chémie 😅

niqusqa2010
autor
22. mar 2024

@guudy hej vidim ze namiesto pomoci tu clovek dostane akurat tak urazky tak dik za pomoc.... A za to ze cloveka radsej odradite namiesto toho aby ste ho podporili... Aby ste o tých produktoch naaaahodou raz nepoculi a nepouzivali ich aj vy 👍

niqusqa2010
autor
22. mar 2024

@sisa_s dalsia mudrlantka... Preco mate ludia schopnost radsej cloveka znegovat ako mu pomoct a poradit? Nechapem túto slovac...

sisa_s
22. mar 2024

@niqusqa2010 ked na to nemas odborne vzdelanie, tak co chces radit...doma to budes v kuchyni miesat?...ved si otvor google a nastuduj to, v anglictine najdes urcite kopec veci o tom

mima1608
22. mar 2024

@niqusqa2010 len sa ti snažia otvoriť oči. Ako to chces robiť, keď sama nemáš o ničom z toho ani najmenšieho šajnu? Nemyslím to v zlom, ale to akoby som ja teraz išla robiť šoféra taxislužby a to nemám vodičák 😅 myslím, že pri tvorbe parfumov potrebuješ mať znalosti z chémie na vysokej úrovni a to na MK diskusii nezískaš.

viestta
22. mar 2024

@niqusqa2010 a co ti pomoze zlozenie (ak by si vobec mala moznost zistit vsetky zlozky), ked nepoznas pomery? To, z coho sa parfemy skladaju je dobre strazene vyrobne tajomstvo, myslis si, ze ti tu dame link, kde pozries zlozenie Chanel No5? A ked ho zistis vies kde kupis napriklad pižmo alebo kadidlo?

guudy
22. mar 2024

@niqusqa2010 nemas bledomodry sajn o parfemoch. Keby si mala, nepotrebovala by si zakladne info zhanat na MK.
Pokojne mozes ist aj stavat raketoplany, mas na to podobnu kvalifikaciu…😘

vesimelonimarsista
22. mar 2024

Na tvojom mieste by som sa poradila s nejakym parfumerom, ci by ti vedel nieco namiesat, co by si mohla použit vo svojich produktoch.

meiwe
22. mar 2024

@niqusqa2010 original vone pouzivat mozes su aj bez alkoholove verzie treba sa opytat , zlozky sa nedozvies nikdy presne dokym nie si chemik a aj ked si zabralo by to mire casu … ak nemozes absolutne ziadny alkohol nepozerala by som po voniach ktore si zmienila . Mizno by som sa sustredila na telove mlieka s parfemom, tuhe parfemy . Mas xy miznosti ako nemat chemicku zmes ktoru si vymenovala

sissy27
22. mar 2024

@niqusqa2010 hadam si nemyslis, ze plackova a vsetky jej podobne, vratane eshopov predavajucich 10€ vonavky “inspirovane” znamymi parfemami si ich sami zostavuju a ze poznaju presne zlozenie toho co predavaju 😂😂😂
Su firmy, ktore ti vyrobia parfem na mieru, doladis si s nimi detaily a nalepis na to svoju znacku.