Poraďte kórejsku kozmetiku

26. sep 2023

Ahojte. Mám 26 rokov a chcela by som začať ppužívať kórejskú kozmetiku. Moja pleť je mastná,v okolí úst a brady sem tam suchá. Mám viditeĺné čierne bodky a nemám zjednotenú pleť. Za každú radu ďakujem😍

dettilv
26. sep 2023

Ja objednávam zo stránky temperance. Sú tam kvalitné produkty

majamat
26. sep 2023

je tu skupina, kde sa sice uz malo davaju rady,a le anjdes tam lacno korejksu kozmetiku a to casto nove balenia.

z Azie s aoplati objednavat viac ks naraz a vychadza to lacnejsie. preto to baby takto predavaju. z nasich eshopov sa da tiez nakupit,a le o dost drahsie.

anavixy
26. sep 2023

Ak hladas konkretne tipy co si mas kupit a mas ig pozri bbwk, smartbeauty, clear skin with sona a aj kopec dalsich zien, ktore sa tomu venuju najdes postupne, ale teda u kazdej najdes aj recenzie na roznu korejsku kozmetiku, kedze je vyborna aj popularna. Plus kopec skvelych informacii a tipov a samozrejme kde-tu aj zlavovych kodov 🙂

majamat
26. sep 2023

co sa tyka kozmetiky, vacsina je vhodna na vsetky typy pleti. no samozrejme azdy clovek moze mat nejaky problem s niektorymi produktami, co je dost individualne, cize tu nic nenarobis, len odskusat.

ja som toho za posledny rok odskusala dost a a mam zmiesanu plet. ty mozes mat mastnu,a lebo zmiesanu. poznas to podla toho, kde sa ti masti a kde mas rozsirene pory.
rozsirene pory = mastenie = mastna zona. ak je na celej tvari, mas mastnu, ajk je v T-zone, tak mas zmiesnau.

to, ze mas supinky na brade je skor vysledok dehydrovanej pleti.

neviem ci poznas kroky starostlivosti s korejskou kozmetikou. nemusi sa vyslovene robit 10-krokova starostlivost, ale asi tak 1/2-2/3 z toho je dobre realizovat.

vecer:
1. odlicenie, pripadne odstraneneni SPF
- na toto su dobre olejove odlicovacie preparaty. maju konretne olejove balzamy, skusila som jeden, ale strasne silno vonal, co mi vadilo. no pouzivam odlicovacie oleje. asi najviac sa mi pozdava Haruharu wonder ) mala som len vzorku ).
2. docistenie nejaky cisticom
- mozu byt cistiace mlieka, gel, peny, kremy
- celkom sa mi pozdavali kremy a to koretne Punkang Yul, no skusila som gel od zn Pompom z madarskej prirodnej kozmetiky. z korejskej som skusila len kremy.
3. toner, pripadne esencia. esencia ma viac ucinnych latok,a le existuju Essence tinery a pod. uz sa to tma dost prelina, nanasam rukami a mam rada Haruharu wonder
4. serum, ci ampuly.
- oboje obsahuje ucinne latky, udajne ampuly maju vyssie koncentracie a nemozu sa pouzivat denne,a le zavisi od ampuly, niektore su urcene na denne pouzivanie a vyhodou je, ze maju casto nizsiu cenu v pomere k objemu. cize cenovo su vyhodnejsie
- ja mam rada Madagascar Centella od Skin1004, dcerama aj tu poremizing, vyzera tez zaujimave, ukludnuje, hydratuje
- okrem toho som mala taku hustejsiu peptidovu od Amplen - tiez je vlemi fajn
- serum som skusala Nubuzin tusim 7, nebolo zle,a le prislo mi to ako taky lahky gelik a mam rada sera od Beauty of Joseon - viacere
- na necistu,c i aknoznu plet je urcite dobry Niacinamid, kys. salicylova, tiez exfoliacne pripravky, vitamin C, retinoidy.
a mam z DM drogerky japonsky lotion - hydratator s kys. hyaluronovou od Hada Labo, doma mam inu verziu s gylcerinom z Azie. su to tiez velmi zaujimave produkty a za velmi dobru cenu na to mnozstvo.
5. nejaky krem na tvar, kludne aj okolo oci, pokial neobsahuje vyslovene drazdive latky a vyhovuje ti, nepocitujes problemy.
- mne osobne sa vlemi paci peptidovy gelkrem Cos de Baha a tiez barierovy krem Etude House Soon jung. su to lahke gelkremy, ale vytvoria na pleti barieru proti strate vlhkosti.
cez leto som mala aj taky gel od Madagascar centella, bo trosku lahsi a dcera ma ( a teda aj ja v zasobe ) Pyunkang Yul taky gelkrem

rano:
- vynechava, bod 1. a v zime niekedy aj 2. tvar oplachnem len cistou vodou.
- ponecaham bod 3+4
- bod 5. v zime asi ponecham a pridam bod 6. SPF, cez leto som ho vynechala, pouzila som len SPF

SPF su dobre:
Canmake, Madagascar Centella taky modry davkovac, Benton zeleny, mne nevadil ani Biore, ale niekomu pachne alkoholom, tiez Biore mleicko je fajn, len mi nejak lepi mihy a mam z toho neprijemny pocit, aj ked si dam pozor, vzdy sa mi tam dostane. a skoro by som zabudla, mala som vzordku aj Beauty of Joseon a je vyborny a mam aj ich SPF tycinkua je tiez vyborna. az ma prekvapuje ako fajn sa da pouzit na makeup, aj ked asi zazraky v ochrane proti snku to neurobi.

a este par rad:
1. vacsinu produktov davam na vlhku tvar - ked soms tym zacala, mala som dehydrovanua citlivu plet. ma sklon k dehydratacii,a le uz ju nemam tak citlivu.
2. v korejskej kozmetike su kroky, ktore robim len sem tam - masky, peeling ( skor chemicky ), rpiapdne masky na pupaky a pod. no robim to fakt malo,lebo sa mi s tym nechce babrat a masky su vybrone tie platenkove, vacsina mi vyhovuje, su fajn. tiez masky pod coi 60KS - akosi mi schnu, lebo to mam par mesiacov, pricom by sa to vychadza pri dennom pouzivani na mesiac.

majamat
26. sep 2023

a ked sa hovori o zienkach, ktore davaju recenzie, ja poznam najviac Drews beuty a tize este Tinanate

anavixy
26. sep 2023

@majamat anoo drews beauty sledujem tiez veru a ta tusim aj tu sa niekedy zapoji 🙃

marcellka32
26. sep 2023

Ak vies anglicky pozri Tina tanaka
Ja ficim na kórejskej už asi 5 rokov, mám peknú hydratovanu pleť..u nás je kórejská v plienkach, taká esencia, tonery, masky sú z kórejskej bomba

majamat
26. sep 2023

@anavixy ano, pise sem tam.

janqa27
26. sep 2023

Ja tiež používam kórejskú pleťovú kozmetiku a to značku Whamisa a som s ňou veľmi spokojná 😊 len je trošku drahšia ale napr. čistiaci krém na tvár ma veľké balenie a na čistenie tváre stačí len veľkosť hrášku a pekne sa napeni na tvárí, mam aj tonikum, to som brala menšie balenie a a už ho mam asi 2 mesiace a ešte stále skoro plná fľaštička keďže tiež sa toho nedáva veľa, teda sa oplatí určite 🙂 a z veľa výrobkov majú aj menšie vzorky na kúpu, takto som to skúšala ja 🙂

janqa27
26. sep 2023

Zatiaľ mam tieto vyrobky, mala som aj masku na tvár a plánujem ešte očný krém (len si došetrím) 😁 a z danej stránky som si objednala aj kórejský ženšen (granulát) KOMBE ktorý je určený na pitie a má veľa predností, či už na imunitu alebo aj na pleť :P treba si o tom prečítať

autor
26. sep 2023

Ďakujem krásne za odpovede. Poobzeram si všetko čo ste mi poradili. 🙂