Prírodná kozmetika

sofinka1301
16. mar 2023

Ahojte mamicky, prosim vas viete mi poradiť kde objednať prirodnu kozmetiku? Aby bola prirodna a neinvestovala som tazke € do toho. Kedze som alergik na kozmetiku a poslednej dobe je to dost zaberak tak by som chcela skusit ci nepomoze takato kozmetika... Dakujem vopred

rencina_4
16. mar 2023

ja zvyknem objednavat z Najlekarne, maju tam siroky vyber, rozhodne si tam vies vybrat🙂 dokonca aj podla typu pleti ci roznych problemov, ake s pletou mas.

bluemoon24
16. mar 2023

@sofinka1301 ja objednavam z blueberryhill.cz nebo nobilistillia.cz, popripade jeste dulcia.sk - ale teda, pokud jsi alergik, tak s prirodni kosmetikou opatrne a vzdycky pres patch test!

kiwi3
16. mar 2023

skor by som na tvojom mieste riesila to, na co si alergicka. "prirodna" kozmetika ti na toto nepomoze. ak si alergicka na nejake prirodne zlozky typu etericke oleje (velmi casty alergen), tak si mozes este viac poskodit. okrem toho ludia byvaju velmi casto alergicki na parfumaciu, v tom pripade staci pouzivat kozmetiku bez parfumacie vhodnu na citlivu plet. treba si nastudovat nieco o zlozkach kozmetiky.
inak prirodnu kozmetiku neodporucaju ani dermatologovia, ma velmi nizku trvanlivost, takze sa v nej velmi rychlo zacnu tvorit zarodky plesni. a tie su fakt pre ludske zdravie nebezpecne.

sofinka1301
autor
16. mar 2023

@kiwi3 dakujem pekne, no skusim este niečo nastudovat o tom. U alergologa mi robili testy s mojou kozmetikou (dostupne v drogeriach) a na vsetko bola reakcia... Popravde netusim aky smer vybrat 😊

sofinka1301
autor
16. mar 2023

@rencina_4 dakujem, nieco skúsim pozriet 😊naštudovať a rozhodnem sa

sofinka1301
autor
16. mar 2023

@bluemoon24 dakujem velmi pekne

tamvtme
16. mar 2023

Prosim ta a ako sa prejavila ta alergia na kozmetiku?a pouzivala.si ju dlho a zrazu alergia,ci si menila za novu?

miriam11
16. mar 2023

@sofinka1301 bez eur - kvalitnú prírodnú ťažko nájdeš.

sofinka1301
autor
16. mar 2023

@tamvtme ja som sla k alergologovi keďže som mala problem na zaciatku jari (minuly rok) na slniecko som reagovala a proste som mala problemy, najskor spravili testy na ruke, ked som tam bola tak mi dr povedal ze najbližšie si mam priniest 10druhov kozmetiky co pouzivam. Priniesla som ju, na chrbat mi spravili s kazdej kozmetiky test zabalili pod nejaky igelit ci foliu (alebo ako to pomenovat) a nechali to. Ako dlho som to mala na chrbte di nepamätám, ked to dali dole tak na vsetko bola reakcia zial

sofinka1301
autor
16. mar 2023

@tamvtme kozmetiku som pouzivala detsku ake po poslednej zmene si vsimam ze mi opäť nesadla nova

bluemoon24
16. mar 2023

@sofinka1301 ac jsem velky milovnik prirodni kosmetiky, doporucila bych ti spise zkusit lekarskou kosmetiku na citlivou/alergickou pokozku. V retezcovych lekarnach maji vzorky (sla bych po avene/ la rosche - posay). Pokud bys chtela prirodni pro atopiky/alergiky je dobra hemptouch, tak zkus mrknout - taky maji vzorky.

domiklik
16. mar 2023

@sofinka1301 neviem ako si alergická, ale asi by som sa zamerala na hypoalergenne produkty, a to zrovna "prírodné" produkty nie sú...

miiichaelaaa
16. mar 2023

Už roky používam Kvitok kozmetiku. Je to prírodná slovenská značka. Ja som veľmi spokojná. Či je dosť drahá alebo cenovo ujde, skús mrknúť na nete a uvidíš. Tá pani, ktorá je majiteľkou, je aj poradkyňa a stále s niečím poradí, fakt odborníčka. 😊

milanpetras
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofinka1301
autor
23. mar 2023

@milanpetras dakujem velmi pekne za odpoved, skusim pozriet na nete a vybrat nieco. 😊Ja som teraz otvorila eucerin krem na tvár a zacala ma palit tvar,. Po vsezkych sprchovych geloch ma svrbí koza, cervene flaky. Tak som sa vratila naspat k oillatum( neviem teda ci som to spravne napísala) používa ho aj dcera aj ja. Doporucili mi pre dceru aj inu značku v lekarni ale ten som este neskusila 😊

bibcabi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
comika
30. apr 2024

@sofinka1301 Ahoj, citala som tuto diskusiu a mam podobny problem ako ty. Nasla si nejaku kozmetiku co si nereagovala? Dakujem

tim23
30. apr 2024

@sofinka1301 používam Dulciu ☺️

seahorse27
30. apr 2024

Alergici by sa mali prirodnej kozmetike oblukom vyhnut. Orientovala by som sa na lekarensku kozmetiku s jednoduchym zlozenim, bez parfumacie