Samoopaľovací krém a opaľovanie sa

17. jún 2023

ahojte potrebovala by som poradiť...som dosť svetlý typ a aj sa ľahko spálim...momentálne mám za sebou asi 3 návstevy solárka ale zatial nič nevidno ale teda už nie som biela biela ale iba biela :D :D no a chceme cez týždeň na kúpalisko ale kedže postavu nemám uplne že stihlu necitim sa takto dobre a chcela by som ísť už troška opálená kedže to predsa len vyzerá postava potom o čosi lepšie ....a moja otázka teda...kedže som to ešte nikdy neskúšala respektíve nikdy som nepoužila žiadny samoopalovak ...môžem nejaký použiť a napr o 2 dni na kúpalisko ? nebudem mať potom nejaké flaky alebo pigmentové škvrny? ...pozerala som opalováky od st.moritz, zlatakrasa a madara
dakujem za odpovede

ivette1223
17. jún 2023

No ja osobne mam velmi zle skúsenosti zo samoopalovacim kremom, aj ked som si poriadne vmasirovala do kože krem, a dala vsade primerane množstvo, rano som bola flakata jak bambi... Mna islo poraziť lebo 2 dni na to sme mali ist na ples, a mala som co robiť aby to zislo dole 🙈 tym chcem povedať, ak chces skúšať a nikdy predtým si neskúšala samoopalovak, tak vzdy aspon 5-6 dni pred tym...
A druha vec, dlhodobe namacanie naozaj zmyva tu vrchnú kožu , takze ja by som sa osobne bala 🤷🏻‍♀️

autor
17. jún 2023

@ivette1223 chapem aj som si myslela že to nebude dobrý nápad :D ale teda dakujem ...no čo už pôjdem teda biela :D

soja88
17. jún 2023

Ja čo mam zatiaľ najlepšie skúsenosti, tak samoopalovacie mlieko dove. Pekne sa rozotrelo a nezanechavalo mi fľaky. Predáva sa v dvoch tónoch.
Inak ak chceš ísť na kupko, tak po prirodzenom opaľovaní sa už neodporúča ísť znovu do solárka. Ja som tiež bledokozec a musím v soláriu absolvovať 10 vstupov aby som stmavla

majlo1234
17. jún 2023

Volkedy davno bola taka sranda, tusim od garnieru, tonovacie mlieko-hydratacny krem s trochou samoopalovaku. V praxi to bolo super, lebo to nerobilo skvrny a postupne si jemne zhnedla.

sweetdreams1
17. jún 2023

📌

kkatka22
17. jún 2023

St.moriz je fajn nebola som flakata ale na kupalisko no nevie lebo ono to vydrzi tak max tyzden ak sa sprchujete kazdy den

tramtada31
17. jún 2023

Ja mám tuto od slovenskej značky Pimp https://pimp.sk/kategoria-produktu/samoopalovac... vôbec nezanechava flaky a nefarbí oblecenie, alebo postelne obliečky. Natries sa vecer a rano si hneda. Tým, že je prírodná, mozes sa normálne opaľovať a budeš bez reakcie a normálne tá cez to opáli. Do solarka sa pouziva kozmetika na to určená. tato firma má aj taku marmeladu, ktorá je vhodna do solarka, či na opaľovanie a umocní ti efekt opálenia, že to aktivuje nejaký pigmen v kozi( neviem ako to presne funguje, ale fakt je človek z toho čierny)

zojanka
18. jún 2023

Ak sa bojíš fľakov tak odporúčam tónovacie mlieko od Nivei. Je veľmi jemné, nádych opálenia vidno tak po 2-3 použitiach. Pekne prirodzené opálenie robí. Teraz som vyskúšala od Dove a tiež odporúčam, vzala som tmavší odtieň a už po prvom natretí vidno dosť rozdiel, ale pekný odtieň. Aj som sa s ním oplavolala na slnku a v pohode všetko 🙂

tanicka907
18. jún 2023

Ahoj ja mam rovnaky problem, som uplne biely blond typ a hned sa spalim. Odporucam telove mlieko od DM bodylotion Magic Summer. Vyskusala som vsetky mozn drahe lacne a tento kupujem kazdy rok

hama_ba
18. jún 2023

@tanicka907 to je telové mlieko? Vydrží to ako samoopalovací?

tanicka907
18. jún 2023

@hama_ba telove mlieko, asi nieco podobne ako pise @zojanka tonovacie telove mlieko, vydrzi a aj smrdi ako samoopalovaci. Vysledok po druhom pouziti. Ja si napr vecer pred spanim nakremujem
Nohy ako by som si telovym mliekom a su pekne hnede a hydratovane a stoji asi dve eura obrovske balenie 😄

tanicka907
18. jún 2023

@hama_ba inak asi tym, ze to neni klasicky samoopalovak, tak sa nerobia bodky, smuhy… ja som si ho kupila par rokov dozadu a som nevedela, ze je samoopalovaci a natierala som sa kazdy den az mi niekto povedal, ze som dajaka moc opalena 😄😄

autor
18. jún 2023

@tanicka907 ahoj toto myslíš? A nezanecháva fľaky na oblečení? ..ja sa dost potím

autor
18. jún 2023

@zojanka ahoj a nezanechávaju dove a nivea fľaky na oblečení? ....a si svetlejši typ? Nebol to po tom tmavom odtieni až moc veľký skok v odieni zrazu ? 😀

autor
18. jún 2023

@tanicka907 a dá sa s tým tiež na slnko v pohode potom ?

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zojanka
18. jún 2023

Nezašpinila som nič zatiaľ. Ale tak hoďku od natretia sa snažím o nič neobtierať. Som taký svetlejší typ, ale nie úpne taký že až "bledomodrý" 😄. Rýchlo ma opáli, ale po zime som dosť svetlá. Tá Nivea buduje to opálenie pekne postupne. Ten dove ako som písala vidno hneď rozdiel po prvom použití. Ak si naozaj svetlá tak by som ten svetlejší dove skúsila 🙂

autor
18. jún 2023

@zojanka oki ďakujem 🙂

zojanka
18. jún 2023

Toto myslím. Za tú cenu je super a stojí za vyskúšanie.

autor
18. jún 2023

@zojanka áno ďakujem pozerala som ho 🙂

tanicka907
18. jún 2023

Ano da, je to ako telove mlieko, ale nema to ochranny faktor tak treba sa potom natret aj opalovacim

marcellka32
18. jún 2023

Bioderma sprej

tanicka907
18. jún 2023

Ano presne tento, nezanechava nic, ani na rukach nevidno, ale ja ho pouzivam tak tri dni za sebou na vecer, castejsie je uz na mna moc opaleny/orandzovy, predsa len je jeden z najlacnejsich 😀davam si aj rano pred pracou a nezaspini oblecenie, mozno ak sa casto a vela pouziva ale tym ze som svetla mne staci tak 3x a pauza

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
19. jún 2023

@zojanka Tak kúpila som si ten svetlý dove zatiaľ po 1 natreti nevidím rozdiel ale tak skúsim večer zase a uvidím...a ty ako často to používaš a ako dlho ti vydrží ten efekt keď nepoužijes potom už krém? 🙂