Tetovanie obočia počas dojčenia

14. sep 2023

Ahojte. Dali ste si niektorá tetovat obocie počas kojenia? Vraj nechytá dobre, ale chcela by som vedieť reálne skúsenosti. Už 4 rok som buď tehotná alebo kojim aaa to obocie proste chcem. Minimálne rok budem kojiť, tak zas obmedzenie. Ďakujem za vase skúsenosti

alzbeta311
14. sep 2023

Keď si išla dávať kamarátka tetovať obočie, viem, že tam bola nejaká podmienka , ako dlho to ma byť od kojenia, ale keďže to chcela hneď, tak kojenie zatajila a drží jej to perfektne, už je to vyše 3 rokov odvtedy a stále super

lenuska9999
14. sep 2023

Tam , kde som si dávala tetovať obočie ja - tak ta pani netetuje obočie ak kojis alebo si tehu atď. Až pol roka po Tom , čo kojenie ukončis. Je to kvôli hormónom , nechytá a nedrží dobre farba.. a žiaden normálny teter nechce, aby si takto chodila po ulici. Je to jeho vizitka. Samozrejme sa dá kojenie zamlčať, ale nerobila by som to, ak to chces mať dobré. Samozrejme môže ti to chytiť aj tak. Ale tak škoda aj riskovať tie peniažky. Ja som zaplatila za obočie 200 eur

autor
14. sep 2023

@lenuska9999 veď toto 🙄 Ach asi kaslem nato

autor
14. sep 2023

@alzbeta311 ďakujem krasne 😊

sisa0818
14. sep 2023

Neviem či pomôže ale ja som bola tetovat pery 2x čo som kojila a úplne v pohode

domiklik
14. sep 2023

Je to individuálne, podľa toho ako sa v tebe búria hormóny... Tehotenstvo a dojčenie nie je kontraindikacia

lizatko1009
14. sep 2023

Kojenie nie je kontraindikácia

panda21
15. sep 2023

Neviem či ti to pomôže, ale bola som na normálnom tetovani na ruke, počas kojenia a drží dobre, farba chytila. Taterka mi hovorila, že tam je to skôr o tom, aby ženy nechodili do neoverenych salónov, kde by mohli dostať infekciu.

autor
15. sep 2023

@domiklik
@lizatko1009 no práveže mne 2 nezávisle od seba povedali, že to je kontraindikácia

autor
15. sep 2023

@sisa0818
ďakujem 😊
@panda21 chápem

@lizatko1009
@domiklik
Ale inak lepšie pre mna tým pádom 😁 sú tu zatiaľ len pozitívne mierené reakcie tak asi sa objednam 🙈
Ďakujem Vám veľmi pekne

bluemoon24
15. sep 2023

Ten kdo to dela hlavne pro penize, ti to klidne natetuje. Ten, kdo chce, aby to bylo perfektni a abys byla spokojena, ti to nenatetuje.

panda21
15. sep 2023

https://www.e-lactancia.org/breastfeeding/tatto...
Proste jediná vec, pre ktorú to "zakazujú" je možná infekcia, nedodrzana hygiena, možný prenos HIV. Vlastne preto ani nemôžeš darovať krv, pár mesiacov po tetovani. Pokiaľ ideš do normálneho, overeného salónu, kde pred tebou otvoria novú ihlu atď, tak by som sa moc nebála. Ešte je tam riziko alergickej reakcie na farbu.

lizatko1009
15. sep 2023

Tetujem obocie 9 rokov.

domiklik
15. sep 2023

Ja som sa na to pýtala kožnej lekárky... permanentný makeup sa robí vo vrchných vrstvách koze... klasické tetovanie je niečo ine