Ako zabezpečiť byt pre lezúňa?

ivaskula121
17. sep 2019

Ahojte kočky.
Dosiel na psa mráz a musím vyriešiť schody a sufliky.
Máte skúsenosť na schody na ktoré sa len pripravuju tie dvierka (viď v komentaroch foto schodov) ideálne s linkom rovno....

Zabezpečenie suflikov bez toho aby som si zničila krásnu drevenú linku? :D fakt to nechcem vŕtať a mala už fakt tam lezie a nie je to 2krat bezpečné:D
Prosím fakt veľmi pomôžte mi s niečím čo máte skúsenosť.
S pozdravom matka pred infarktom, lebo dieťa objavilo schody.

ivaskula121
autor
17. sep 2019
bobula46
17. sep 2019

Teraz nedávno bola v Lidli tá bránka na schody 😀 a na šuflíky sa dajú kúpiť také pásky. Pokiaľ objednávaš z Ali tak aj cez to sa dá, ale kúpiš to aj v DM rovnako ako aj chrániče na rohy.
A tú bránku mám pocit že som videla aj v draciku

lula313
17. sep 2019

Ja som to robila tak, že dieťa malo vyčlenenú uzavretú izbu, kde sme boli cely deň, plnú hraciek, atrakcií, kde bol madrac, podlozka a nič sa jej tam nemohlo stať a tam sme cely deň boli, maximálne sme boli v druhej izbe na posteli a samozrejme každý deň vonku sme sa snažili byt podľa odporucania pediatricky 3 hodiny. Varila som vecer, keď spala, či vešala pradlo a pod. V podstate má dcéra 17 mesiacov a doteraz sa jej nič nestalo, čo ostatní rovesníci majú za sebou krkolomné pády, či jeden chlapcek skončil obarený vodou, lebo pri ňom mama zalievala cajnik, ktorý praskol, dalsi na seba vylial kavu a pod.. tieto schody mi prídu nebezpečne aj zozadu a aj zboku, čiže ti len zabezpecit vstup nepomoze, lebo sa tam bude snažiť dostat(lebo čo je zakázané, to decka najviac láka) a tiež tu kuchynu neviem, asi by sa mi nechcelo dávať všade úchyty, skôr by som tam mala dieťa len na nevyhnutný čas v ohradke a potom v inej izbe bez nástrah..

alieeenka13
17. sep 2019

Čo je zakázané, je viac lákavé, máme tiež doma schody, deťom som ich dovolila, bola som pri nich, keď sa učili loziť, tak dva týždne tam furt liezli až sa toho presytili a už tam potom. Nechodili. Aj som to ohradila stoličkami, no dieťa prišlo vždy na systém a veľmi rýchlo pochopili aj smykanie zo schodov najprv riťka, potom hlava, jedine nacvičovať

zabina27
17. sep 2019

@lula313 to uz je co za blbost drzat dieta v bubline? ako ano, vriaca voda je uz extrem, ale musi sa naucit aj padat, musi sa naucit, kde a ako ist, co a ako otvarat, aby sa neprivrelo prsty... a neviem si predstavit drzat dieta v jednej izbe, by som sa zblaznila aj ja a asi aj dieta, to si sa za cely cas od neho nepohla? myslim bezny den, wc, sprcha, pohar vody, otvorenie postarke, nalozenie pracky atd? ci si ho tam na ten cas zavrela??? okrem toho dieta ma vidiet domace prace (na margo vecerneho varenia, vesania pradla), lebo si bude dlho mysliet, ze sa to robi samo, ked nebude realne vidiet, ze to niekto musi urobit 😉 nie je dobre drzat v bubline, dobre je ucit, ako funguju veci

@ivaskula121 my schody nemame a suflikove poistky som nedala presne pre tvoj dovod, ze sa museli vrtat, ale mozno existuju aj ine. my sme mali akurat ochrany rohov nabytku. ono je to zaujimave pre dieta a bude skusat, je asi ok mat poistky na ten cas, co pri nom nemozes byt (hlavne schody - keby sme ich mali, tak to urcite chcem), ale ked to budes postupne ucit a sufliky kludne ponuknut pri tebe na hranie, tak to az take lakadlo nebude 😉

renci777
17. sep 2019

@ivaskula121 zachovat klud a rozvahu hlavne. V prvom rade by som z kuchynskej linky z miest kde dociahne odstranila zivot ohrozujuce veci. U nas som do jednej skrinky, ktora ju naviac zaujimala ulozila plastove misky a nadobky a pripadne ked varim tak ju zamestnam tak, ze jej ju otvorim. Dam jej don nejake velke tvrde cestoviny do nadobiek, varechy, piskotky nech ma pocit ze je sucastou diania, ked potrebujem spravit nieco v kuchyni. A schody, najprv som riesila zabrany nakoniec sme si poradili. Mala sa naucila za asistencie pekne po schodoch, je to len o rodicovi ako si to nastavi v hlave. Dokonca si teraz na prvy schodik vynasa hracky a hraje sa tam, samozrejme ju kontrolujem. Nemame doma ani jednu poistku, jedine v zasuvkach. Chodievala mi aj do kvetov a vyhrabala hlinu, teraz uz len hladka. do pracky, teraz ked necham kopku s pradlom, tak mi ju tam aj nahadze a pekne spolu pracku zapneme, zatieskame jej a ideme 😂 inak pred tie schody skus dat nieco co odputa od nich pozornost, hracku atd ;) zavriet sa do jednej izby, neviem dieta predsa potrebuje nove a nove podnety, z pohladu mojho to moze zpomalit psychomotoricky rozvoj. A inak dieta musi aj spadnut to proste inak nejde. Ako vravi jeden detsky psycholog: ,, su deti ktore uz spadli s deti ktore este nespadli, resp. nemali ziadny uraz,, 😀 pozeraj sa na situaciu tak, ze ste proste tim pri vareni, pri nakupe, prani, hrani, upratovani a to dieta Ti to vrati. Takto si my pecieme chlieb 😂🙈tak veela troezlivosti a pevne nervy

pininka1
17. sep 2019

Popravde nič som nezabezpečovala, deti ktoré vyrastajú v takom prostredí sa s tým naučia fungovat. Máme krb v strede obývačky, ani jedno dieťa sa nikdy nepopalilo a nemáme žiadnu zábranu, z obývačky k izbam máme dvere, ale tie sa zatvárajú málokedy, jedine pri prostrednom,ktorý bol ozaj živý sme ku schodom dávali bocnicu zo starej postieľky, aby neliezol hore. Inak výhoda toho všetkého bola že všetky tri deti vedeli okolo roka chodiť hore aj dolu po chodoch bez pomoci, nemusela som tŕpnuť že keď mi aj ujdú, že spadnú.

ivaskula121
autor
17. sep 2019

Kocky, ja malú zapájam maximálne. Sama zákona práčku, varíme... proste všetko. Byť maximálne nebezpečný pre dieťa. Máme veľký moderný mezonet a nerátali sme, že tu bude dieťa tak skoro 🙂 mala tu ma výbeh a hlavne rada zdrhava a skúma svet 🙂 ja chcem zabrániť hlavným veciam.
Schody sú nebezpečné aj pre dospelého. však vidíte .
Čo sa týka kuchyne mám 3 nebezpečné skrinky, ktoré sa ťažko otvárajú a zatvárajú sa "same" a nie... ani opakovane privrznutie prstov nepomohlo🙂 preto hľadám radu 🙂

renci777
17. sep 2019

@ivaskula121 tiez zijeme v mezonete, neboj nauci sa. Skus pred tie najnebezpecnejsie miesta, alebo oproti naozaj dat hracky, pripadne nieco co babo zaujme skor 🤗

anesim
17. sep 2019
gerfinka
17. sep 2019

My sme dali na schody zabranu, kupili sme v lidli, ale teda z jednej strany mame stenu a z druhej dal muz na zabradlie este dosku, takze to tam drzi. Ale tusim znacka BabyDan ma aj take nasadky Ycka na zabranu, ktore sa daju dat aj na zabradlie.

zabina27
18. sep 2019

@ivaskula121 videla som v kaufland letaku zabranu na schody, malo by to byt od zajtra 19.9., skus pozriet

maryetta
18. sep 2019

Ja som nerobila ziadne barikady.
Priprvom som mu bola vkuse v patach. Jepravda ze prvy uraz mal ako 3-rocny ked mu manzel privrel ruku do dveri auta. A dalsi hned na to ked si sam-teda spadol mu kamen na nohu.
Mensia dcerka ta je vacsi zivel. Ta vkuse letela z postele. Pady. Lezenie vsade kde sa dalo. Po case ju to prestalo bavit. I ked ozaj. Oci vsade.

Nooo tiez som skor nazoru zedieta sa ma naucit samo co ano a co nie.
Co z toho ked jej doma zalozim schody. Ked prideme k babke a tam obrovske schody. Prave ze od mala ju ucim ako ist po schodoch. Aj hore. Aj dole. Za dva roky nespadla vobec. Zato minuly tyzden 2x.
Ziadne poistky. Ziadne obliepanie stola. Ani rohov.
Naucili sa.
Nemali sme to ani my ako deti a sme tu. Bez urazov.

saluda
18. sep 2019

@ivaskula121 chápem to tak, že keby boli tie schody bezpečnejšie, tak to tu neriesis. Tiež máme schody, ale murované a dá sa k ním dostať iba keď sa otvoria dvere, ktoré inak uzatvárajú prizemie. Nie kvôli opatrnosti, ale pri sťahovaní sa sme ešte nemali dokončené poschodie, bola to nutnosť. A tak sa nám to osvedčilo, že to tak už ostane. Deti mi po schodoch liezli skôr ako chodili, samozrejme kým bolo treba, tak po dozorom. 1,5 roční už prešli plytsie schody bez držania. Keď boli schody vysoké a nemali sa čoho držať, tak šli proste na 4 a zliezli ich.
Ale chápem, že vaše schody sú nebezpečné. Dala bY som na ne klasicku zabranu, nájdeš to hocikde na nete, ale podporovala by som dieťa v tom, aby na schody chodilo. Aj mojich to bavilo asi mesiac, skoro všetok voľný čas sme tam strávili, hore dole......Potom ich to už nelakalo
Zo spodnych skriniek som dala preč všetko rizikové, nemali sme poistky. Pár krát si privrzli prsty, neskôr stačilo upozorniť, aby dali pozor na prsteky a rýchlo sa to naucili. Ochrany rohov tiež nič, pri prvom sme skúšali, ale jeho najlepšia zábavka bola strhávat ich preč a aj tak sa väčšinou udreli do hrany stola, nie do rohu. A keď, tak sa zase rýchlo naučili dávať si pozor. Jedine zásuvky máme zaistene, ale len tie čo nepoužívame