Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
bobula46
Včera o 15:20
Kúpim už niekde mandarínky? Hlavne aby boli sladké :blush: pomaranče som už videla ale netuším či už sú dobré, nekupovala som ešte :slight_smile:
Zobraz celú správu
bobula46
21. okt 2019
Videla som už kadejaké mini zmenšeniny, ale toto ešte nie. Nevie niekto či také existuje? Syn chodí ku pradedkovi, ten má doma agzat a chceli sme mu taký kúpiť na Vianoce :grinning:
Zobraz celú správu
bobula46
18. okt 2019
Manžel tvrdí, že to nie je antistresová omaľovánka a vraj nemusím všetko zvýrazňovať :joy::joy: (prvú skúšku mám úspešne za sebou, o chvíľu ďalšia)
Zobraz celú správu
bobula46
18. okt 2019
Baby zo ŽILINY, keby ste niekedy mali cestu do Takka, pozrela by mi niektorá či sa tam nenachádza táto mikina veľkosť 92? Ja som kúpila túto v PB, ale 86 a synovi je malá. Je na nej štítok a keď som sa pýtala tak do mesiaca môžem vrátiť. Žilinu mám relatívne blízko ale zas aby som sa zbytočne neprehnala (30km)
Zobraz celú správu
bobula46
18. okt 2019
Myslela som že mňa s vysávačom nikto neprekoná :grinning: denne ho púšťam minimálne trikrát no môj sused si zmyslel že má "tromfne". Akurát netuším čo vkuse vysáva keď je slobodný a väčšinu času trávi v práci (ale akonáhle je doma tak počujeme vysávač :grin:slight_smile:
Zobraz celú správu
bobula46
17. okt 2019
Nechali by ste tam OTEC alebo radšej TATINO?
Zobraz celú správu
bobula46
17. okt 2019
Šlapací traktor
Reálne ho odkedy dieťa využíva? Nie je to blbosť také malé pedáliky? však sa na tom namaká.
Elektrické autíčka zatiaľ odmietam, keď už niečo také, tak aby mal pohyb. Na autíčku (odrážadlo) už mu to ide, jazdí ako drak, odrážadlo (cube, bike bez pedálov) ešte nedosiahne na zem, rátam tak na jar (má 16mesiacov)
Svokrovci chcú silou mocou kúpiť niečo VEĽKÉ, najskôr to bolo akvárium s rybkami (ale do elektriky, iba také plátno) to sme hneď zatrhli, nepotrebujeme aby si syn zničil oči, potom elektrické autíčko ale ja to nechcem, potom šmýkačku (do dvojizbového bytu super nápad :person_facepalming:slight_smile:, tak ten šlapací traktor mi prišiel ako jediný fajn nápad s tým že bude odložený v kočikárni. Len zas aby tam zbytočne rok nestál. Ja chcem nech to využíva hneď. A zas šnúrku mu na to nebudem dávať aby som ho ťahala a on tam len sedel.
(Tatrovku, vozík, fúrik už má)
Ostatným sme vysvetlili že Vianoce nie sú o tom že čím väčšie tým lepšie, ale svokrovcov nepresvedčím a nepotrebujem aby sa zduli, keď chcú nech kúpia len aby to vôbec malo význam a nebola to ďalšia haraburda do zbierky od nich.
Obrázok len na upútanie, ak má niekto konkrétny model s čím je spokojný budem rada. Hlavne nech to šialene nehrká, niečo čo bude mať kvalitné kolesá
Zobraz celú správu
bobula46
16. okt 2019
Žienky, chcela by som si dať urobiť nejaký prívesok na zlatú retiazku. Chcela by som si tam dať syna, ale s tým že časom by som ku tomu vedela pripnúť aj dúfam že druhé (tretie) dieťa. Máte niečo také? Existuje to vôbec alebo je to len môj nápad v hlave? :grinning: Rozmýšľala som nad iniciálkami alebo niečo lepšie?
Zobraz celú správu
bobula46
16. okt 2019
PARENÉ BUCHTY
Otázka: koľko pariť? Mám napísané 8-15 minút, však veď to je raz toľko :grinning:
Keď ich vytiahnem tak popichať špajdlou?
A už ich nechať len na tanieri, ničím neprikryť? :grinning:
Zobraz celú správu
bobula46
15. okt 2019
Viete čo tu na koňovi nikdy nepochopím? Je tu xy tém ale vždy iná odpoveď.
Tehotná žena povie že jej vyjde na 99% postihnuté dieťa, ale tu mamičky radia veď ešte môže byť úplne zdravé, a robili ti také alebo onaké testy? Budeš ľutovať že si zabila svoje dieťa.... Viete, ale to ona bude vychovávať to dieťa, je to jej slobodná vôľa. Áno urobila si dieťa tak by sa on mala starať, ale vždy je dobré rozmyslieť si vopred a nie potom plakať.
Potom sú tu zas také ktoré povedia že pôjdu na potrat- tam zas milión príspevkov ako má dať dieťa do hniezda záchrany, na adopciu, detského domova, do rodiny
Ďalšie teda povedia že budú mať utajený pôrod a nebudú brať dieťaťu život no vedia že by mu nevedeli dať to čo pre život potrebujú (môže to byť mladé dievča, chorá žena, fyzicky, psychicky týraná a nikto nevie kto tú tému zakladá)

Vážne ženy, veď sa treba trošku zamyslieť. Najskôr tie ktoré takéto príspevky píšete- je tu mnoho žien ktoré nikdy svoje deti nebudú mať, snažiliek ktoré si prešli snáď všetkým len aby sa dostali k vytúženému dieťatku. Určite sa dobre nečíta to keď poviete že svoje dieťa už nechcete a podobne. Trhá to srdce mnohým z nás. Je iné keď potrebujete poradiť, prípadne možno dostať nejakú silu z komentárov že to zvládnete a ste statočné pretože doma nie je nikto kto by vás podporil.

Snažme sa REŠPEKTOVAŤ, či už sa niektorá rozhodne pre umelé prerušenie tehotenstva, či sa rozhodne dať dieťa na adopciu. Ani len neviete čo v tých hlavách majú ( a tým nemyslím :poop:slight_smile: môže to byť psychický problém a potom sa dejú nešťastia kedy matka svoje dieťa hodí do kontajnera, utopí alebo mu inak ublíži.

Nechajte každého nech sa rozhodne. Mnohé to robia práve pre deti pretože vedia že inde im bude lepšie, či už hore pri :angel: alebo v náhradnej :man::woman::girl::boy:
Zobraz celú správu
bobula46
14. okt 2019
Potrebovala by som poradiť darčeky na Vianoce, rada mám všetko premyslené vopred ale vôbec mi tento rok mozog neprodukuje nápady, respektíve všetky sa točia len okolo syna.
Potrebovala by som darček pre
ŠVAGOR (30rokov, slobodný, bezdetný, býva stále u mamy, jazdí občas na motorke, bicykli, sem tam pofotí, inak domased)- ten mal nedávno narodeniny tak sme mu kúpili drahý telefón a doteraz ho má hodený v skrinke, ani len neotvorený
BRAT (18rokov, študuje, jazdí na bicykli, hry na pc, taká končiaca puberta)
KRSTNÁ MAMA môjho syna. Tá bude mať ešte aj meniny čiže poteší viac napadov. Práve sa sťahovala do bytu ale ona musí mať všetko po svojom takže tam moc nevyberiem. Pracuje, externe študuje, žiadne deti, teraz má nového priateľa. Nenosí žiadne šperky, popri zamestnaní chodí cez víkendy maľovať mary Kay (minulý rok sme jej kúpili veľký kozmetický kufrík)
RODIČIA A SVOKROVCI tam len menšie darčeky- máme dohodu len mini darček. Minulý rok to boli papuče s výšivkou babka a dedko (prvé vnúča tak premotivovanosť) plus kalendár so synom a ďalej si nepamätám. Znovu si vypýtali kalendár tak ešte niečo ku tomu.
Viem že darčeky ako wellness, kino, divadlo alebo podobné zážitky (ako aj adrenalinové) by ich absolútne nepotešili.
Keď nič nezoženiem tam asi dulicitne kúpim všetkým trom tie mega super hodinky s krokomerom a ostatnými blbostami čo sú v tom.
Budem rada ak poradíte
Zobraz celú správu
bobula46
14. okt 2019
Neviete či bude ešte nejaká akcia v Happy foto do vianoc? Teraz je tam super aj kalendáre aj fotky za polovicu len ešte nemáme vianočné (dávam syna fotiť začiatkom decembra) do kalendára.
Minulý rok som dávala takto v októbri tak si nepamätám či bolo aj potom :blush:
Zobraz celú správu
bobula46
11. okt 2019
Potrebovala by som poradiť ohľadom bazára. Chcela som dnes napísať jednej mamičke o miery ale nie som si istá či som to odoslala alebo nie. Dá sa to nejako zistiť až nepíšem dvakrát to isté? :grinning:
Zobraz celú správu
bobula46
Správa bola zmenená 10. okt 2019
Viete čo ma dnes veľmi prekvapilo? Keďže synovi som objednala dve bundy a obe sú mu veľké hoci som brala číslo aké nosí tak som si povedala že možno mu budú okolo vianoc a teraz provizórne kúpim aspoň z bazára v super stave. Tie bundy sa pohybujú okolo 30€ a väčšina mamičiek má hneď písané že nepremeriavajú každú blbosť, však ani po obchode nebeháme s metrom.
Ale zas na druhej strane máme so sebou dieťa a dáme mu to tam vyskúšať, čo pri bazáre taká možnosť nie je.
Nechcem sa nikoho dotknúť, veď je to každej vec, tak ako je niekto ochotný posielať aj 20 centové veci tak niekomu nevadí že rok má inzerát s 30€ bundou na bazáre.
Toľko môj výlev. (A áno mohla som kúpiť novú a ignorovať tento fakt čo sa tu v bazáre deje, ale zas nemám v obývačke strom na ktorom rastú peniaze)
Zobraz celú správu
bobula46
7. okt 2019
Kde zoženiem vykrajovačky na vianočné pečivo, napríklad na linecké? Potrebujem viac druhov a čo pozerám tak vykrajovačka cez 2€ ks. No to je dosť za kus plechu, či? :grin:
Zobraz celú správu
bobula46
3. okt 2019
Je tu skupinka ZARA predaj? Vedel by ma niekto pridať?
Zobraz celú správu
bobula46
2. okt 2019
A takto nenápadne čaká na mňa kým dopapám a vyjdem z kuchyne :joy:
Prvýkrát v živote som ich aj s manželom poslala mimo miestnosť.
(A asi nie posledný :grin::grin:slight_smile:
Zobraz celú správu
bobula46
7. sep 2019
Ja: Miláčik, iba malý vláčik :steam_locomotive:
Manžel: Samozrejme, nič veľké čo bude zavadziať :joy::joy:
Zobraz celú správu
bobula46
28. aug 2019
Ženy pýtam sa ako debil no minulý rok som nič také neriešila keďže syn mal iba pol roka :grinning: topánky na zimu aké? Snehule alebo existujú aj zateplené mini worker? Čo je najlepšie a odkiaľ?
Keďže u nás na konci septembra už nosíme zimné bundy a topánky tak potrebujem byť pripravená :blush::grin:
Zobraz celú správu
bobula46
27. aug 2019
Maminka, ja len skontrolujem či si tam niečo nezabudla :grin::see_no_evil:
Zobraz celú správu
bobula46
20. aug 2019
Žienky idem objednávať pre syna oblečenie- zara, next, lindex, hm.
Ako tam sedia veľkosti? Viem že jedno má väčšie, druhé zas menšie číslovanie, ale nikdy si nepamätám ako (objednávam mu tam raz za 3-4 mesiace) :grinning:
Ďakujem za odpoveď :slight_smile:
Zobraz celú správu
bobula46
13. aug 2019
Keď som s manželom ešte len chodila, myslela som že je to ten najsexy muž :smile::speak_no_evil: potom som začala vedľa neho spávať :zzz::sleeping_accommodation: a on chrápe, škrípe zubami a fučí mi do ksichtu :joy: ale no čo, ráno vstane prehrabne vlasy, umyje zuby a zas je ten najsexy chlap ktorého poznám :stuck_out_tongue_closed_eyes::kissing_heart: foto ilustračná
Zobraz celú správu
bobula46
Správa bola zmenená 6. aug 2019
Poradíte nejaký najlepšie jednodňový vyletík do Česka blízko našich hraníc (max hodina cesty) kde je niečo pekné? Je jedno čo, boli sme v Lešnej tak niečo iné.
Najlepšie aby sme sa tam dostali autom, dalo sa ísť s kočíkom (alebo nosičom) a blízko nejaká reštaurácia aby sme sa napapali.
Ďakujem :heart:
Zobraz celú správu
bobula46
27. jún 2019
Nezvyknem sem pridávať svoje fotky, no táto dnešná vystihuje môj život. Vždy som si myslela že ja budem tá ktorá bude svojej dcérke pliect vrkoče, ktorej budem šiť sukne, s ktorou budem tlačiť kočík, hrať sa s bábikami. No život si to zariadil inak a z mojej "baby born" sa narodil synček s ktorým riešim úplne iné veci :grinning: Aké? Musela som sa naučiť vrčat. Ale samozrejme traktor vrčí inak ako auto, na vláčik sa nerobí brm ale šišiši, chodí sa na odrážadle autíčku, nie s mini kočíkom pred sebou. Lozí sa po preliezkach, nesedí sa celú čas na hojdačke... Takých vecí je milión čo chlapci robia a dievčatá nie a samozrejme aj naopak :D aj tak by som to nevymenila za nič na svete.
Fotka je z dnešného dňa keď sme prišli pozrieť pradedka a nad domom mu kosil traktor, samozrejme sme sa museli vytrepať až úplne hore na kopec aby sme mali ten pravý zážitok :D ja v šľapkách, šaty, no myslela som že budem sedieť na dvore :D
Zobraz celú správu
bobula46
Správa bola zmenená 30. máj 2019
UPOZORNENIE PRE VAŠICH RODIČOV, MOZNO AJ PRE VÁS. Dnes mi môj starý otec spomenul že mu prišla mastička na kĺby ktorú objednal cez telefón. Volali mu či nemá záujem. Je to veeelmi drahý špás čo som pochopila hneď ako začal o tom rozprávať. Bol to liek ktorý pokiaľ sa do 14 dní písomne nepožiada o ukončenie dodávania tak bude pravidelne chodiť a teda aj pravidelne platiť. HELVETIA APOTHEKE (foto v komentári) Ja viem že sa to stále opakuje a teda aj som myslela že môj starý otec má rozum no samozrejme naletel. Hneď sme vypisovali adresu a zasielali balík naspäť. Len pozor, žiadosť musíte napísať, nestačí telefónom zrušiť. Prosím povedzte vašim rodičom, starým rodičom aby si dávali pozor lebo už je to druhý starší občan v mojom okolí čo naletel.
Zobraz celú správu
bobula46
24. máj 2019
Dlho som sa odhodlávala a nakoniec je to úplná mňamka :heart:️ recept od tatina ktorý mi dlhooo nechcel prezradiť, vraj tajomstvo šéfkuchára 🤫:speak_no_evil:
Zobraz celú správu