Zvýšené protilátky štítnej žľazy

seastar
27. okt 2013

Dobry den,
Chcela by som vas poprosit o radu, a skusenosti pri poruchach stitnej zlazy. Mam symptomy, ktore zodpovedaju poruche stitnej zlazy - extremne padanie vlasov, neznasanlivost tepla, studene koncatiny, caste mocenie, zvysena unava, nervozita, niekedy az vycerpanost, zmeny nalad...trpim castymi zapalmi hrdla, zachripnutim.. v minulosti som bola liecena na hypertyreozu.
Podla aktualnych vysledkov su hormony stitnej zlazy v norme, avsak mam zvysene protilatky anti TG 518, anti TPO >600, endokrinolog mi zazelal vsetko dobre a odporucil sledovanie stitnej zlazy raz za rok.
Kazdy den zbieram z kobercov, podlahy, vankusov, oblecenia, sifonu atd VLASY! Ma niekto skusenosti so zvysenymi protilatkami pri zjavne normalnej cinnosti stitnej zlazy?

marcy30
27. okt 2013

ahoj, ja mam tiez zvysene protilatky aj TSH som mala 4,7, co je sice v este v norme, ale tehotne nemaju mat take vysoke TSH...v 10 tyzdni mi dali euthyrox, najnizsiu davku 25 a po case mi prestali padat aj vlasy, aj sa citim ovela lepsie...predtym som padala z noh, bola som slaba, unavena...pripisovala som to zaciatku tehotenstva, ale robila to stitna...aj ked tie hodnoty neboli take dramaticke...

seastar
autor
28. okt 2013

ahoj @marcy30, som rada, ze ti lieky pomohli 🙂 Ja som kedysi brala na zvysenu cinnosti Propycil a vsetky priznaky okrem padania vlasov vtedy tiez pominuli... Ja nie som tehotna, hormonovy profil mam v norme, len tie protilatky su zvysene.. 😒

luculiksz
14. okt 2020

ak máš strašnú únavu a vypadávanie vlasov je na mieste skontrolovať okrem TSH anti TG a TPO aj hormóny štútnej žľazy, na SVK ti max endokrinológ urobí odber na fT4 pričom to je záložný hormón, dôležitejší je aktívny hormón fT3 ktorý si môžeš dať vyšetriť ako samoplatca v Medirexe, myslím že sa to volá rozšírená štítna žľaza. Stojí to 50eur Lekári predpokladajú, že ak máš dostatok T4 hormónu tak ho máš dostatok aj T3 čo vo väčšine prípadov tak nie je. Nie je to tak preto, že na určitú dobu ti absenciu tohto hormónu vedia zastúpiť nadobličky,. produkujú podobný hormón, snažia sa udržať správny balanc ale len do určitej chvále, kedy ti nadobličky vypovedia. Viac sa o tom dozvieš na FB skupinke https://www.facebook.com/groups/HashimotoSkCz
Prečítaj si na skupinke jednotky, lekcie, príbehy reálnych ľudí liečených na SVK a pochopíš veľa. Držím palce