Majú vysoké protilátky štítnej žľazy vplyv na vývoj bábätka?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň,

dnes mi prišli výsledky biochemického skríningu. Mám vysoké protilátky štítnej žľazy (Anti-TPO) -1000,00 a TSH -0,004. Aktuálne som v 12. týždni tehotenstva.

Bude to mať vplyv na zdravie bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne sa jedná o autoimunitné postihnutie štítnej zľazy.

Otázky k ochoreniu štítnej žľazy smerujte na svojho endokrinológa. Je potrebné sa čím skôr zaliečiť podľa inštrukcií endokrinológa a následne by malo byť všetko v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník