10 týždňové bábätko nechce papať

123iveta
8. okt 2014

Ahojte dievcata,prosim o radu.... Mam 10 tt princeznu a vobec nechce papat. Sme na UM. Mliecko som mala velni malo ☹ Papali sme Nutrilon HA,ale ked to odmietala a staaale plakala presli sme na Sunar premium. Zo zaciatku jej to chutilo a tak prve dni aj pekne papala. Potom nastal zlom a zasa sa nervaci a odmieta to.... Niekedy sa napapa pekne,ale potom opat zasa boj a nezje skoro vobec nic ☹ Boli sme aj hosp.v nemocke a vsetky vysledky ok. Akurat ma malo zeleza. Tvari sa jak keby bola najedena je spokojna a vysmiata....jak keby vobec nepotrebovala. Dakujem za kazdy prispevok!

zahradka76
8. okt 2014

@123iveta a ako casto krmis, v intervaloch alebo jej davas, ked pyta? (ak pyta, kedze pises, ze moc nechce jest)

jumama
8. okt 2014

Skus dat mliecko v spanku, mohla by to tolerovat lepsie. Ked zaspinka, tak jej dudlikom z flase par razy prejdi po pusinke a ona potom otvori pusinku a napapa sa. Potom ju nechaj podopretu na boku spinkat. Tuto o tom pisali, ze nie nutne treba vzdy odgrgavat, ak by si sa toho bala... http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro... (je to sice clanok o refluxe, ale je tam dost vela aj o odgrgavani a polohovani babatka 🙂 Riad sa samozrejme v prvom rade radami svojho lekara.

123iveta
autor
8. okt 2014

@zahradka76 krmim ju kazde 3 hodiny...Teda snazim sa o to :-\ ked vidim ze nechce natahujem to a skusam davat neskor.....
@jumama na tom krmeni v spanku nieco bude,lebo v noci ked krmim sanapapa omnoho lepsie.....len co ked ten jej spanok cez den stoji uplne za nic ☹ Je viac hore jak v spanku :'(

nicolettka1993
8. okt 2014

skus aj menej casto....niektore deti vzdryia byt napite aj 4-5 hodin.....ale mozno jej nechuti pit ha nutrilon alebo ten premium sunar....kamaratkyn maly pil len obycajny a hackovy mu nechutil....mozno aj pre to

zahradka76
9. okt 2014

@123iveta a cajik medzi papaniami davas? A ked ano, tak kolko ml Ti vypije?

123iveta
autor
9. okt 2014

Malinko,max 30 za den vypije ☹

123iveta
autor
9. okt 2014
andzulik
9. okt 2014

nema v ustach afty? alebo to moze byt bolestou uska..? vtedy dieta nechce vacsinou jest lebo satie sposobuje bolest.. trva to uz dlhsie, alebo to zacalo len teraz?

123iveta
autor
9. okt 2014

@andzulik Trva to uz dlhsie. Boli sme koli tomu aj hosp.v nwmocnici,ale nic neztistili 😒

sendy182
9. okt 2014

@123iveta ak má málo železa môže to byť príčinou prečo jej nechutí.....ak nemá soor a pod.....

brady1
9. okt 2014

@123iveta max 3Oml za den vypije?

brady1
9. okt 2014

@123iveta a pribera?

123iveta
autor
9. okt 2014

@brady1 ale caju 🙂 Mliecko mi v noci v spanku pije ukazkovo. Len cez den su strasne boje. Este ani pomaly neochutna a flasu nechyti a uz vrieska o dusu..... :'(

123iveta
autor
9. okt 2014

Baby ale ja nechapem ze ona je spokojna,vysmiata jak keby zjedla prave"celu kravu" a nie desinu mlieka. Je mozne ze naozaj nepotrebuje? Lebo ked jej to davam a odmieta to su neskutocne nervy. Niekedy kukam kde sa to v nej berie ☹ Pribera pomalsie porodnu vahu mala 3650 a 53cm tetaz mame 10tt a vazi 4800 a 62cm

brady1
10. okt 2014

@123iveta tak asi jej staci, pripbera celkom normalne v 6tich mes. ma mat len dvojnasobokmporodnej vahy,verim zemas nervy moja tiez malinko papkala a doteraz papa ako myška, tiež som bola z toho na nervy.
@123iveta ci

123iveta
autor
10. okt 2014

@brady1 Dakujem za podporu. Ukludnila si ma troska 😉 Je to naozaj na prasky. Plakavam uz viac jak ona 🙂

brankova
21. sep 2015

@123iveta ahoj. Chcem sa ta opytat, ci sa potom rozpapala? My mame ten isty problem. V noci pije ukazkovo, cez den reve pocas jedla aj po jedle. Ledva 60 ml mlieka vypije. Aj v nemocnici sme boli, vsetko ok.

fifinkaaaa
12. feb 2024

@brankova ahoj dokedy to prosím trvalo riešim to iste 😩 a z čoho to bolo?

fifinkaaaa
12. feb 2024

@123iveta ahoj dokedy to prosím trvalo riešim to iste 😩 a z čoho to bolo?

brankova
15. feb 2024

@fifinkaaaa ahoj, no u nás to nakoniec dopadlo vážnou diagnózou noonanovej syndrom

fifinkaaaa
16. feb 2024

@brankova a to ste mali aké príznaky prosím vás ?

brankova
23. feb 2024

@fifinkaaaa silný reflux, nepriberanie a slabý rast. Potom podľa ušiek a oči endokrinolog navrhol genetiku...