3 mesačné dieťa nechce prsník

vanesis389
6. jún 2019

Ahojte kočky potrebujem pomôcť. Mám synčeka 3 mesiace doteraz prsník miloval bol by na ňom nonstop, ale prednedávnom ho zažal odmietať. Vidím na ňom že je hladný ale vždy keď ho idem priložiť rozplače sa a jeduje. Mlieka mám dosť aj tri deti by som nakojila :D .. neviete čím to je? :/ som z toho na prášky :/

luba41
23. jún 2019

@zuzana518 vždy sa strihajú obe udzičky / aj pod vrchnou perou -teda ak je problem v jednej, tak určite aj v druhej..takže znova to riešť treba hned a treba cvičiť po strihnutí..dieťaťu mlieko nestačí- aj ked sa ti zdá, že ho je vela..tvorba ti klesla, lebo dieta sa nesprávne prisáva - bylinkami, čajmi , homeo možeš navýšiť tvorbu tak o 5 %..takže aj keby si akokolvek navýšila tvorbu , ak neodstrániš príčinu, tak zase bude klesať..dieťata prsník odmieta, ked vie že ho neuspokojí / ani jedlom, ani učičíkaním/.. treba ho zase nan nalákať..a ani pred spánkom sa nechytá?

veronikadomanova
23. jún 2019

@luba41 musím nesúhlasiť, vždy sa nestrihaju obe uzdicky ale len tá ktorá robí problém...
@zuzana518 a koľko má bábo týždňov?

luba41
23. jún 2019

@veronikadomanova ale na 99% sú vždy problematické obe..a štrajk kvoli uzdičkám prichádza väčšinou v 3 mesiaci..

luba41
23. jún 2019

@vanesis389 ved pozri uzdičku pod hornou perou..zasahuje až do ďasna tak, že zúbky by rozdelovala? je velmi mäsitá? je krátka? má dieťa "pluzgier" na hornej pere po dojčení?

babikadaska
23. jún 2019

@luba41 prosim ta a nejake logicke vysvetlenie toho,ze v polo/spanku sa chytina nakoji ? Vtedy uzdicky nevadia ak by aj boli problemove ? Nejde mi to do hlavy dakujem. Zajtra idem k pediatricke poprosim ju nech pozrie uzdicky !!!

luba41
23. jún 2019

@babikadaska pediatrička málokedy vie zhodnotiť uzdičky..v polospánku dieťaťu pri štrajku až toľko nevadí tá znížená tvorba mlieka - postupne sposobená nesprávnym prisávaním, nesprávnou technikou dojčenia..

zuzana518
25. jún 2019

@veronikadomanova dcérka má 3,5 mesiaca ale situácia je problematická viac menej od začiatku, najprv sme riešili techniku dojčenia, aj mi kleslo mlieko, tak som brala bylinky, potom sa to zlepšilo, no potom opäť sa to zhoršilo a odvtedy už je to len horšie, najprv sa chcela kojit len v ľahu, potom už len v polospánku :( beriem aj bylinky, ale čo z toho keď sa nechce prisavat, tvorba klesá ... Hornú uzdicku nám už nemá kto strihnut, lebo conhenjrdna v PO zubárka, nám stihla len spodnú a hornú nebola ochotná strihnut ak nemám ragady alebo vazospazmus ...

zuzana518
25. jún 2019

@luba41 no a ako to treba riešiť, za kym ísť?

babikadaska
25. jún 2019

@zuzana518 ahoj kontrolovali jej ci nema v puse soor ? Kvasinku ?

luba41
25. jún 2019

@zuzana518 cez pediatričku lístok na ORL a najlepšie k takému, čo tie uzdičky vie posúdiť..

zuzana518
26. jún 2019

@babikadaska tak chodíme na poradňu a doktorka jej stále.pozera do pusy a nič nevravela. Stále ju.ma.rovnaku. po dojedeni má biely jazýček od mliecka ale na lickach zvnútra nemá nič.

zuzana518
26. jún 2019

@luba41 tak sme boli a doktorka jej strihla len spodnú....na ORL nechcú strihať horné uzdicky, preto sme boli ešte unjednej zubarky, ktorá je ochotná to strihať aj bábätkám v PO, ale nestihla nám hornú z dôvodov ktoré som už vyššie písala :/

janaskrvanova
5. okt 2019

ahojte vedeli by ste mi poradiť moje babätko ma tyzden a nechce materske mlieko ked jej dam prsnik a bradavku do pusi trosku potiahne ale hned vipluje tak jej davam sunar ha 1 ale stoho mlieka mi zvracia a stale je hladna a nepokojna vedeli by ste mi poradit co mam urobit ??alebo za ake ine mlieko jej mam davat na miesto toho co davam prosim vas ak mate nejaku skusenosť

luba41
5. okt 2019

@janaskrvanova zavolat si laktačnú poradkynu, ked sa nevie prisávat..flaša s UM nič nerieši, treba hladat príčinu..si s nou v kontakte počas celeho dna? také dieta vyžaduje matku..uzdičky má v puse skontrolované? používate cumel? neprisaje sa ani ked zaspáva? čo bolo v porodnici? používaš klobučiky?

evittam
6. okt 2019

@luba41 Flasa s UM nic neriesi? Rieši hlad dietata. Nie kazda matka je predurčena dojcit.😉
A ano treba to vyskúšať ale ak to nejde tak to nejde.

luba41
6. okt 2019

@evittam nekecaj..ked nezobere prsník, tak flašu zobere? sám si ju vypýta? tú mu vie tak nasilu vtisnut do pusy a prinutit ho prehltať, ked mu tečie,,ale to nie je riešenie..hlavne ked má z UM zdr. problemy .zarobí mu tak akurát na zhnusenie jedla a alergie na celý život..a .ty vieš ako to je a aj ako to myslím, tak nemusíš tu stíhat po všetkých diskusiacho dojčení..nie som ani prvá ani posledná, ktoré ti tu už "svoje" povedali..čo si jej ty poradila? vysrat sa nato, že? všetky matky vedia a sú predurčené dojčit / možno nejaké promile nie - od prírody/, všetky deti sa vedia dojčit - len treba sa to niekedy naučit sklbit spoločne .. ale to musia chciet niečo aj pre to urobit, takže tie čo nechcu- nedojčia..a nezabudni ešte spomenut kojofilky, dojčenie do puberty ..a ešte niečo som zabudla?

evittam
6. okt 2019

@luba41 Buď taka dobra a podobným tónom sa rozpravaj so svojimi rodinnymi príslušníkmi.
Cize je riesenie nedať hladnemu vrestiacemu dieťaťu jest ale len mu pchat prsnik do ust ak ho nechce a ano aby som nezabudla naha ho mat tiež najlepšie nahe na sebe nalepené 24/7. A presne pre takéto rady tu mame vystresované matky co si myslia na základe nejakých dojcofiliek ze musia dojčiť za kazdu cenu. Ale od teba som ani nic ine necakala.
Nie nikde som nepisala ze sa ma na to vykaslat. Ale spokojne dieťa=spokojna matka. To je všetko.

evittam
6. okt 2019

@janaskrvanova Hlavne ries s pediatrickou a odbornou laktacnou sestrou-tym nemyslim "poradkynu" s víkendovým kurzom v Tatrach.
Skusaj samozrejme vzdy najskor prikladat a ponukat prsnik, pripadne urcite odsavaj svoje mliecko.

luba41
6. okt 2019

@evittam a ty bud taká dobrá a posledný krát ta upozornujem, nestíhaj ma a iné ženy po celej koníkovskej diskusi a nevnucuj tu tiež tvoje zaručené "odporúčania a rady".venuj svoj čas temám - ktorým rozumieš - také mzdové rady od teba tu majú úspech..už ti to bolo niekolkokrát odporúčané..a v ostatných temach - si väčšinou úplne od veci..aj v skupinách, kde si moderátorka - rady tiež na zaplakanie ...nechcela som na teba reagovat, ale slubujem, že je toto bolo posledný krát..a tie vystresované matky z dojčenia / čo ich teda tie kojofilky tak strašne "s pištolou pri hlave" nútia nedat tú flašu"/, vedia, že Um je prvé riešenia aj samé od seba...a tých vystresovaných je zrovna tebe tak ľúto, že im chceš tak staršne pomoct svojou radou.. a kludne nahlas príspevok..🙂

evittam
6. okt 2019

@luba41 Ja ta nikde "nestíham". Ani neviem co pod tym pojmom myslíš. Nestíhat znamena- zmeškať nieco.
Ja slusne diskutujem kde chcem. O nicom nepisem ze je zarucene ale ty urcite mas zarucene rady a hlavne na to ako pchať prsnik dieťaťu ktoré ho nechce a reve od hladu. Takze ty si svoje upozornenia nechaj pre seba. Dojceniu rozumiem rovnako ako nejake "laktačne poradkyne" s víkendovým kurzom v Tatrách. O co su tvoje rady kvalifikovanejsie ako moje? Si ina matka co dojčí ci dojčila? Ci si laktačna odborná sestra ze tvoje rady su zarucene.
A co mam nahlasit?! Tvoje intelignetne reci a urazky slusneho cloveka? Nestojís mi ani za to. Zelam ti pekny den.
A dufam,ze svoj slub dodržis.