8 mesačné dieťa odmieta prsník

marika_zz
26. sep 2014

Ahojte. Náš 8,5-mesačný synček začal štrajkovať pri kojení. Začalo sa to diať najprv pri večernom poslednom kojení, ale odstupom času sa to už deje pri každom kojení počas dňa. Ak to bližšie popíšem - ak mu ponúknem prsník, najprv sa prisaje, aj vidím že pije, pekne jeden hlt za druhym, takmer žiadne pauzy. A po chvíľke sa našpanuje, odtiahne a začne plakať. Musím ho ukľudniť a potom mu ponúknem druhý prsník. Takto sa to opakuje dookola. Väčšinou predpoludním, sa mi ho ešte takto darí kojiť. Ale popoludní sa 1x napapá po druhom spánku a potom už celé odpoludnie prsník úplne odmieta a až pred spaním sa mi ho podarí opäť nakojiť.
Keďže sa nám to zo začiatku dialo len večer, myslela som, že je to tým, že som mu asi pred mesiacom začala dávať 3. príkrm, a to večeru a že je dosť sýty a nepotrebuje už veľa piť. Ale keď sa nám to začalo diať aj počas dňa, nepozdáva sa mi to.
Ešte som tiež uvažovala nad jednou vecou. Cumlík od narodenia nemal. Ale okolo pol roka nám začal veľmi zle zaspávať a aj spať, kvôli tomu si začal cmúlať veľmi intenzívne palček pri zaspávaní. Tak som zvolila menšie zlo a ako 7-mesačného som ho naučila na cumlík. Má ho však iba pri zaspávaní a počas spánku, kým si ho sám nevyberie z úst. Neviem, či môže vadiť to. Myslím si však, že ak sa prisaje na prsník tak je prisatý správne a pije dobre. Podľa mňa problém bude niekde inde.
Už som aj dohodnutá s lak. poradkyňou na bud. týždeň. Avšak som z toho veľmi nervózna a hlavne nešťastná, pretože by som chcela malého ešte ďalej kojiť.
Stretli ste sa s niečim podobným. Dá sa naše kojenie ešte zachrániť?

Ešte jedna vec - môže to byť zúbkami? Akurat tento týžden nám vykukol prvý zubok, ktorý sa mu prave derie dasnami.
Táto situácia nám trvá už asi dva týždne.
Vopred dakujem

kmkke
27. sep 2014

@marika_zz No ja mám takého manžela, takže malý je ako cez kopírak 😀

siska53
27. sep 2014

@marika_zz ja som mala elektricku medelu tiez,ako ti pisala jedna maminka..no mne ani z tej neskor vela neslo..inak ja som si stimulovala laktaciu aj takze na jednom prsniku dieta,na druhom odsavacka.
Tiez jeden bol strajkujuci,hrce sa mu tvorili,menej mlieka v nom bolo,taknsom to robila tsk,ze najskor z neho,potom na druhy. A malej,ktoru som dojcila skoro do 2rokov,to po nrjakom case(tonuz mala cez rok), zacalo byt jedno,ktory prsnik. Ona od zaciatku jeden uprednostnovala. Ale ja som to nevzdala a ponukala jej ho,alebo z neho odsavala. Dokonca,ked som si robila zasoby mlieka kvoli mojmu pobytu v nemocke,tak z toho pre malu horsieho,mi sko odsavackou lepsie odsat ako z toho,co v nom bolo mlieka viac a aj tok bol lepsi.

nikitaf
15. nov 2015

Ahojte maminy, potrebujem radu. Mam 8,5 mes chlapceka a momentalne sme vo finale siestej choroby, tj uz mame vyrazky a sme bez teploty. Zaroven nam ide horna dvojka. Od vcera večera mi odmieta prsnik. Aj sa prisaje, ale ho napne a necha tak. Netusim preco. Prikrmy papa pekne. Mlieka mam kopec, ma plne prsia az ma bolia. Dceru som kojila 20 mesiacov a s tymto som sa nestretla. Viete mi poradit? Dakujem ☹

luba41
15. nov 2015

@nikitaf vela ponúkať prsník, dojčiť stále na požiadanie a vydržať..ak nemáte cumel, flašu, vela príkrmov tak by sa mal vrátiť k dojčeniu ..

evittam
15. nov 2015

@nikitaf Ahoj, mne takto prestal chcieť syn v 9.mesiaci a dcérka v 10. Tak som ich odstavila - nechce,nechce nútiť som nenútila. A s tými príkrmami by som určite neprestala, pokiaľ mu chutí, tak vlastne už si sám vybral-tvoje mlieko už nechce...... 😉 NIe je to len o tom, že "za každú cenu".....
Dojčiť na požiadanie?! Veď nežiada ale odmieta.......

luba41
15. nov 2015

@nikitaf Ty chceš dojčiť a vieš prečo chceš ešte dojčiť..a ja by som na Tvojom mieste v tomto veku určite takisto zabojovala o dojčenie.....dieťa v tomto veku určite dojčenie neodmieta bez príčiny-resp. že by sa samé rozhodlo, že teraz odrazu s dojčením končí..vždy je tam nejaký vonkajší vplyv, ktorý treba odhaliť a odstrániť..

nikitaf
17. nov 2015

@evittam
@luba41 dakujem dievcata. Bola som z toho vyorana ze co sa deje kedze nema ani dudlik, ani flasu nepozna. Hned som ho naucila na pohar. Ale uz je ok. Vecer som mu nedala kasu a potom cecal ako o zivot. Na moju skodu kazdu hodinu v noci... Ale uz opat pekne kojime a aj papame prikrmy. Dakujem hlavne za podporu.

gabikap14
23. aug 2016

@marika_zz ako ste dopadli? Ja sa práve trápim s rovnakým problémom :/

vanesanova
27. okt 2017

@luba41 ahoj my mame podobny problem teraz...bohuzial ako prisiel menzes po 7.mes.som zacala citit ze uz sa tolko nechce cickat a no a teraz mu naraz vysli spodne obe jednicky a teraz sa tlacia obe horne prikrmy papa rad a vela zje zatial je len desiatu a obed laktacna povedala ze veceru mame odlozit a to uz od 8.mes mal zacat teraz ma 8.5 mes.bojim sa mu dat veceru ze sa nebude chciet kojit uz ani v noci...no koji sa v noci vela spime spolu tak 4 krat kojim v noci pred desiatou uz pije pomenej a to sa mu musim fakt vseliako nukat pred obedom to iste na olovrant ako kedy poobedny spanok v poslednom case vynechava spi mi len doobeda no a kojit sa chce az vecer dobrovolne a v noci.cumel nemal nikdy ani flasku tekutiny ine nema bojim sa ze bude dehydrovany chcela by som vediet ci sa rata za kojenie aj ked pije len 1-2 min...nam sa to tymi prikrmamy uplne doondilo 😢 som nestastna myslela som ze ho do roka dokojim tok mlieka mam teraz fajn lebo uz vyse mes.berem bylinky inak by mi uz davno odislo.

monaleon
13. nov 2019

Jeden prsnik vacsi ako druhy