Trojmesačná dcérka sa dojčí každé dve hodiny. Ide o štrajk?

Zodpovedané
6. nov 2023

Dobrý deň,

bojím sa, že moja 3-mesačná dcérka sa dojčí dosť často. Prsník ponúkam často, no ona ho odmieta. Väčšinou papá každé 2 - 3 hodiny po spaní, občas sa napapá aj po hodinke bdenia a zaspí na prsníku - no to je tak 1x za dva dni. Dojčí sa kľudne, nevrtí sa na prsníku, výdatne sa vždy napije.

Počas choroby mala menší štrajk, tak som po konzultácii s laktačnou poradkyňou z Mamily nasadila TrioHerb. V noci sa dojčí podľa potreby, minimálne 2-3x. Nepoužívame fľašky, spíme spolu.

Denné spánky má v nosiči, kde zaspáva. Nie vždy mi zoberie prsník pred zaspatím. Tam niekedy zaspí bez dojčenia. Resp. keď vidím, že po chvíľke uspávania začala hľadať, tak ponúknem a napapá sa. Nechávam ju na prsníku tak dlho ako potrebuje. Po zobudení z nosiča, ak ju nenakŕmim hneď, tak sa normálne napapá. To by asi pri štrajku normálnom nefungovalo.

Znamená toto jej správanie štrajk?

Je možné, že sa výdatne napapá (občas len z jedného, niekedy prestriedam) a jednoducho nepotrebuje tak často?

Všade čítam ako sú detičky stále pricucnuté.

Ďakujem

Dobrý deň,

gratulujem, máte úžasné a úplne prirodzene sa dojčiace bábätko. K vyššie uvedenému nie je čo dodať. Je to presne tak, ako bábätku vyhovuje. Bábätko je spokojné a vy tiež. Len tak ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová