Ako obliekať bábo a ako mu budovať imunitu?

zuzska1
29. máj 2014

Ahojte mamicky, je vas tu vela skusenejsich ako ja, tak by som sa chcela spytat zopar uplne zakladnych otazok 😀 Zacinam pomalicky kupovat nejake vecicky pre svoje prve babo. Citala som sice zoznamy, co vsetko treba, kolko kusov apod, ale predsa by som chcela lepsie vediet ako to je v praxi, aby som si vedela lepsie predstavit kolko coho naozaj potrebujem. Budem mat zimne babo, tak by som chcela vediet, co obliekate takemu babo na doma (napr. v byte pri 23°C), na spanie, kolkokrat za den prezliekate babo atd?

Dalsia otazka, ako spravne odmalicka budovat babu imunitu? Bola by som rada, keby bol trosku odolnejsi... Lebo mam pocit, ze my s manzelom sme boli odmalicka tak bambuseni a neviem co vsetko, ze raz nas ofukne a hned sme chori. Da sa to vobec nejako ovplyvnit? Dakujem za rady 🙂

linda20111
29. máj 2014

@zuzska1 Ahoj, mam tiez zimne babo, poslem ti do spravy svoj zoznam veci (ktory som po porode upravila podla toho co som vyuzila a co nie). A co sa tyka druhej casti otazky - vo vnutri som malemu obliekala bud tenky overal s dlhym rukavom alebo body dlhy rukav a na to dupacky, cca do 2-3mesiacov bol v tom obleceny a zabaleny v zavinovacke, takze tam mu zima nebola. Na spanie mal to iste neprezliekala som ho, pretoze take male babatko este nerozlisuje nocny spanok. Prezliekala som podla potreby - ked sa prekakal alebo pogrckal tak aj 3x denne, ked nie tak po kupani som mu obliekla nove oblecenie - kupala som cca kazdy druhy-treti den.

darty13
29. máj 2014

@zuzska1 ak ti mozem poradit ohladom imunity babatka - zaklad je byt vela vonku za kazdeho pocasia. Ak byvas v byte mozes davat v zlom pocasi na balkon( poriadne zababusit ) a z vlastnej skusenosti viem ze imunita je v crevach, preto pri prikrmoch zbytocne nezatazovat brusko. Moj starsi syn bol do 2 rokoch uplne zdravy, mal koli alergii dietu. Jedol iba zdrave veci, ziadne cokolady, ziadne sladkosti. Ked dietu nedrzal a zacali sme davat aj sladkosti zacal byt chorlavy. Moj druhy syn je ,, balkonove dieta" celu zimu sme boli na balkone, starsi syn nosil zo skolky kazdu chvylu nejaky kasel a sople a mladsi sa ani raz nenakazil.