Ako obmedziť tvorbu mlieka?

smesmesmejko
3. apr 2014

Ahojte žienky, viem, že sa možno mnohé z vás klopú po čele, lebo vidím, že väčšina tu rieši práve opačný problém, ale čítajte do konca a až potom súďte, raďte 🙂
Mám 9 a pol mesačnú dcérku, ktorá prišla na svet cisárskym, ale s mliečkom som nemala problém, ako pri synovi, tak ani pri nej. Hneď na druhý deň som v nemocnici začala odstriekavať mliečko a rovnako ako pri synovi, sa mi aj pri nej naliali prsníky tak, že bola potrebná odsávačka, bez tej sa mi prsníky zapalovali... A malá ešte okrem toho, odsávať ani nemohla, keďže bola v inkubátore mesiac! Takže celý čas som poctivo odsávala a vzhľadom k tomu, že aj pri synovi som mala mlieka kopec a kopec - 1,5-2litre denne navyše, tak som začala mliečko predávať do mliečnej banky. Medzitým som niekoľkokrát skúšala odsávať menej, vždy to viedlo k začínajúcim zápalom prsníkov, skúšala som bylinky, dokonca šalviu, na ktorú som bola upozornená, aby som s ňou šla opatrne, lebo sťahuje rýchlo... ja môžem vypiť 1,5l šalviového čaju, okrem toho nič iné a mlieka mám stále rovnako... Keďže dcérku chcem kojiť, tak o mlieko nechcem prísť úplne, ale banka už od matky 9,5mesačného dieťaťa odo mňa mlieko vykupovať nemôže a vylievať ho do umývadla je pre mňa akokoľvek nevyhovujúce, je mi ho veľmi ľúto... Skúšala som už aj homeopatika. Sťahovať sa nemôžem, keďže malú kojím na požiadanie a ona si niekedy poťahá minútku dve, za chvíľku znova..., a taktiež sa pri sťahovaní bojím toho, aby som o mlieko neprišla úplne, chcem naozaj len OBMEDZIŤ tvorbu mliečka natoľko, aby stačilo malej. Vedel by mi niekto z vás poradiť? Ďakujem veľmi pekne!!!

adka31
4. apr 2014

ahoj, ajj mne radila laktacna poradkyna a pomohlo. tiez som mala nadprodukciu, zaklad je - neodstrekovat, pripadne len trosku, do ulavy. davala som si na noc kapustne listy studene z chladnicky, trosku naklepane tlcikom. teraz odstiekam len niekedy v noci, ked nahodou prespi viac ako 5,6 hodin, zvladla som to za dva mesiace. drzim palce, viem presne co to je, lebo toto som zazivala pri dcere pred 8 rokmi a mozem povedat, ze tu nadprodukciu som si vlastne rozbehla sama tym vecnym odsavanim, lebo som chcela mat pocit vyprazdnenych prs, vtedy som to psychicky nezvladla a dala sa odstavit. tiez som namrazila za tyzden aj 7 litrov. teraz pri sycekovi som tu chybu nespravila, tiez na zaciatku obrovsky naval mlieka, ale zatala som sa a len kojim a hoci som sa citila nekomfortne pri pocite plnych prsnikov, produkcia a upravila za 2 mesiace na zvladatelnu uroven, drzte sa 🙂