Ako odnaučiť dieťa od kojenia?

mona11111
18. okt 2013

Malá ma 13 mesiacov, stále kojím (večer a v noci), rada by som s tým prestala, no neviem ako. V noci sa budí niekolko-krát, už spáva vedľa mna, takže ani presne neviem, ked chce "cucne" si. Myslím,že nejde ani o hlad ako o to, aby ma cítila pri sebe...Dudlík nechce, na flašku tiež nie je moc zvyknutá, prije skôr z pohárika.

silvapokorna
22. okt 2013

@canama no práve, cez deň zabavíš a v noci je to zo zvyku. keď má soplíky, tak určite odsávať a polohovať. daj jej kľudne fankúšik, ale nie iba pod hlavu, musí to mať aj pod pleciami, aby bola v takom tom polosede. nebude tak kašľať a toľko sa budiť. skús jej ponúkať iné pitie v noci. držím palčeky. 🙂

mona11111
autor
22. okt 2013

@denika0711 Hmm ja som sa raz už skúšala odnaučiť ju, muž jej dával flašku, ja že k nej nepôjdem ani za nič, z izby išiel plač, stál väčší, až som tam išla asi po hodine, natrela si bradavky horčicou, to mi poradila kamarátka..a.. malá spustila tak, že som neverila, že až také nervy môže mať, strašne lútostivo plakala a plakala (myslela si, že konečne jej dám a ja som jej dala taký humus), skúsila som zas a zas plakala, až som musela ustúpiť ...