Ako odsať a uskladniť mlieko?

vrnk_1116
7. mar 2023

Ahojte. Potrebovala by som odísť z domu na dve - tri hodiny. Chcem si odsať mlieko pre prípad potreby.🙏🫣

1.Koľko môžem mliečko nechať v chladničke?
2. Môžem odsavqt postupne a pridávať do jednej nádoby?
3. Ak mliečko nevyužijeme mozem ho dať následne zamraziť ak už pred tým bolo v chladničke?

Ďakujem moc za pomoc!❤️

sovicka94
7. mar 2023

@vrnk_1116 Ahoj
1. v chladnicke vydrzi 24 hod
2. vramci 24 hod mozes postupne pridavat do jednej flasticky
3. ak sa nespotrebuje do 24 hod mozes ho dat do mrazaku tam vydrzi 6 m

paulahr
7. mar 2023

@vrnk_1116 ale pozor zlievať môžeš len mlieko rovnakej teploty, čiže keď si odsaješ a dáš do chladničky a potom o pár hodín keď odsaješ ďalšie musíš dať do inej nádobky a tiež do chladničky, na konci dňa všetky odsaté mlieka z chladničky môžeš zliat spolu 🙂

husjatko
27. jún 2023

@paulahr a o akých nádobách hovoríte? Lebo ja mám v chladničke asi všetky fľaše ktoré mám doma a už aj to je malo. Je ich asi päť. Preto potrebujem nejakú reorganizáciu. Ozaj oddával tu niekto aj rok?

paulahr
27. jún 2023

@husjatko v chladničke som to cez deň skladovala v týchto avent pohárikoch a ku koncu dňa zlalia do vrecka na MM a šupla do mrazáku

husjatko
27. jún 2023

@paulahr ďakujem už som si ich zaobstarala. A začnem ich používať. Ozaj to mliecko z mrazaku, raz som to skúsila, neskôr chcela použiť, ale bolo také smradľavé, že som ho ihneď vyhodila. Ponúkla som malej či sa vôbec napije, dala asi dva glgy a potom nič. Použila som tie vrecka na zamrazenie. Je to normálne že tak zapachalo(nraznicku mám novú a malo veci v nej, nebolo to z potravín v mrazaku)

Ozaj ako dlho si odsavala?

paulahr
27. jún 2023

@husjatko neviem nestretla som sa s tým že by smrdelo mlieko…ja som odsavala asi len 3 mesiace, ale synovi nechutí mlieko z mrazničky za to z prsníku by chcel stále😃čiže mrazené používam do príkrmov alebo do kúpeľa nič iné mi neostáva