Ako prejsť z odsávania na kojenie ?

ladybug6
9. dec 2019

Ahojte mamky, prosím o radu ak má niekto aspoň trochu podobnú skúsenosť so svojím dieťatkom. Dcerka bude mať o pár dní 3 mesiace. Pre predstavu pôrodná váha 4620 g, pôrod cisárskym rezom, z pôrodnice odchádzala ako plne dojcena. Po dvoch týždňoch mi doma padla na váhe 400g, zdalo sa mi že pochúdla ale nakoľko bola spokojná a denne bolo aspoň 7 pocikanych a okakanych plienok som dúfala že sa mýlim. Žiaľ na poradni mi to potvrdili, urobili sme skúšku dojčenia kde vypila zalostnych 20 ml. Na prse bola veľmi spava a to nemala ani žltačku plus ja ako prvorodička som veľmi nevedela kedy dudluje a kedy skutočne pije keď ešte mala aj taký podbradník ☺️ Podľa môjho názoru som ju kojila krátko a nedostala sa k zadnemu mlieku preto ťa spokojnost aj napriek vahovemu úbytku. A tak som začala mlieko odsavat a dokrmovat podľa potreby. Zavolala laktacnu ale žiaľ jej rady na dcérku vôbec neplatili. A tak som dúfajúc že sa roztaha okrem kŕmenia z flase prikladala, aj telo na telo, nosila...v noci jej dojčenie vďakabohu stačí. Vtedy krásne ťahá a pije, ale ako náhle je svetlo, že je hore tak si mliečko len pocuckava. Nechávam ju koľko chce a nech sa sama odpoji. po tomto pokuse o kojenie jej na skúšku podám fľašu aby som videla či má dosť a ajtak tu fľašku takmer vždy vypije. v starých diskusiách som sa docitala že niekomu sa z tohto stavu podarilo prejsť na výlučne kojenie ale u nás mám pocit keď urobíme krok vpred tak o pár dní spravíme dva vzad. Som z šťastná že mám zdravé dieťa, mliecka dost a odsavanie je ozaj to najmenej ale velmi rada by som výlučne kojila aj kvôli väzbe a komfortu pretože je to pre mňa veľmi obmedzujúce. Ďakujem

katarinavav
9. dec 2019

@ladybug6 ja som odsavala tri týždne po návrate z pôrodnice .pre mna naopak bolo odsávanie veľmi únavne a časovo náročné ,ja som mala ten problém ,že dcéra ori 2.7 kg pôrodnej váhe si nevedela potiahnuť z mojich naliatych pŕs .asi by som požiadala znova laktacnu alebo pozrieť náučné videá na mamila .sk podľa toho čo píšeš to vyzerá ,že si chyta len okraj bradavky a neťahá .ja som potom odsávať prestala mala zmocnela a vedela sa napiť už bez pomocí

lucy0807
9. dec 2019

@ladybug6 Aké má teraz miery ako trojmesačná? Musí byť už veľká, silná. Treba skúšať rôzne polohy a nájsť si svoju a asi stále nebude dokonalé prisatie. Ja najlepšie nadojčím v ľahu. Aké rady ti dala laktačná, keď nepomohli? Kontrolovala uzdičky?

martina1201
10. dec 2019

@ladybug6 ahoj, máš rozdielne polohy kojenia cez noc a cez deň? Ak áno skús kojit aj cez deň tak ako v noci. Nedovol dudlovat a skús jej pomôcť s ťahaním masírovanie prsníka z ktorého kojis. Je už dosť veľká, tak by mala byť schopná ťahať aj cez deň pekne. Prípadne skús cez deň kojit cez klobúčiky, tam budeš pekne vidieť či sa koji alebo len dudluje.

ikonica
10. dec 2019

Laktacnu cievku si skusala?