Ako prestať dojčiť dieťa v noci?

zdrexa
21. dec 2021

Ahojte baby mala bude mat 8mesaiacov a chcela by som prestat v noci kojit .je to len o tom hlavne ze sa potrebuje 10krat prisat iba a pre mna je to problem som velmi unavena mam aj druhe dieta a navyse mam tetaniu.cize ja potrebujem spanok ako soľ😏.Baby poradte diik🙏

dadulamamula
21. dec 2021

@zdrexa a co tak jej na noc dat um?

buzz5
21. dec 2021

@zdrexa 8mesacne este potrebuje mlieko aj v noci takže ak nechceš kojiť jedine prejsť na umelé

scorpionflower1
21. dec 2021

@zdrexa A co keby isiel k nej spat tatino? Nam toto pomohlo.

qwer2019
21. dec 2021

@scorpionflower1 ospravedlňujem sa, že sa zapájam, ale chcem sa opýtať. Aké ste mali staré dieťatko? A ako to zvládalo? Ja mám 13m syna a aj cez deň chce každú chvíľu sa aspoň na chvíľu prisať. Začiatkom novembra mal akútny infekt horných dýchacích ciest, a odvtedy je strašne fixovaný. Samozrejme chcem odstaviť aj v noci. Bolo mi tiež odporučené dať ku ocovi, ale muž nechce lebo malý bude plakať.... predtým bol cez deň už naučený na fľašku.

zdrexa
autor
21. dec 2021

@scorpionflower1 myslite uspat ho vecer na prse nechat ich spolu a ist spat do inej izby ??

zdrexa
autor
21. dec 2021

@dadulamamula a potom akoze pytat nebude???

syslik81
21. dec 2021

@zdrexa ja som sipeviazalacicky aby ich necitila a malej dala umele mlieko zmiesane s normalnym ale uz mala viac ako rok .. a tona ccamesiaca potom vymenila za vodu
pomrncala si ale zvykla

budajova09
21. dec 2021

My sme toto presne riešili nedávno… časté nočné budenie u nás začalo koncom 4 teho mesiaca, zaťala som sa a povedala som si že dobre, je ešte malý potrebuje ma… v 5 mesiacoch sme začali pomaly prikrmovať a tak som čakala ze sa tie noci zlepšia no do toho mu šli zuby tak som to neriešila… na konci 8 mesiaca som už ale povedala dosť, už som bola unavená a vyčerpaná z toho že kojím v noci 5x, nebolo možné že sa budi od hladu lebo si len trochu cucol a spal ďalej a keď som povedala že nedám tak dokázal revat aj 2 hodiny 🤦‍♀️ a tak som sa dohodla s manželom že bude s malým spať on, ja v obývačke a že na prvé kojenie prídem až po polnoci- 1 ráno, skôr nie… prvá noc v pohode - 2kojenia, druha noc horšia, tam plakal hodinu a pol no dohoda znela jasne takze som tam nešla, tretia noc bola zas lepšia a tak ďalej… dokopy sme takto boli 5 nocí, na piatu noc som po prvom kojení už zostala pri malom… od vtedy sa v noci budí 2-3x čo je úplne v poriadku 🙂 dokonca teraz bol chorý, išli mu zuby a stále sú tie noci rovnaké, niekedy sa viac prehadzuje, niekedy viac plače no ľahšie sa ukľudní, rýchlejšie zaspí no proste bola to zmena k lepšiemu 🙂
Malý má teraz 10.5 mesiaca

laurar1
21. dec 2021

@zdrexa Ahoj, problem bude v tom, ze ju tym kojenim uspavas. Ona sa na konci spankoveho cyklu jemne prebudi a hlada tie iste podmienky, ako mala pri zaspavani. Teda ani nie je hladna, ale potrebuje to prso. Takze najlepsie by bolo, keby si ju naucila zaspavat bez dojcenia. Ale 8 mesacna sa moze este stale budit na dojcenie v noci, je este dost malicka na to, aby prespala celu noc. Ale jedno, dve dojcenia by jej mali stacit to by si sa aj ty lepsie vyspala. Myslim, ze moja sa v tom veku budila dvakrat.