Ako prirodzene prísť o mlieko?

chavierka
14. aug 2011

Ako prirodzene prísť o mlieko, bez tabletiek, injekciíí a podobne, aby sa ho tvorilo menej a menej a vôbec prestalo?

bujnova
19. mar 2013

Moja malá mi takto nechcela papať mliečko, ked jej išiel zúbok. Potom sa to upravilo. Treba si dávať pozor, aby prsia nezatvrdli, aby nevznikol zápal. Mlieko by sa malo odstrekovať a keď mi prsia zatvrdli tak som si ich nahriala. Treba mať prsia v teple a mlieko odstriekať. Ale ak je by ste sa rozhodli prestať dojčiť, ja som si pri prvom bábätku (dojčila som 14 mesiacov) prsia pevne sťahovala elastickým obväzom, keď som mala prsia príliš plné, tak som si trochu mlieka odstriekala, ale len toľko aby sa mi uvoľnili prsia, lebo čím viac si budeš odstrekovať tým viac sa ti mlieko bude tvoriť a potom znova som sa zaviazala. Presne si nepamätám koľko to trvalo, ale postupne som o mlieko prišla. Keby však bol nejaký problém, asi by bolo dobré ísť ku gynekológovi, pre lieky na zastavenie laktácie. Držím palce, tak či tak. 😉

kuzmiatko
19. mar 2013

najlepšie je dlhodobo znižovať počet dojčení až dôjsť na jedno denne a to je potom odstavenie " bezbolestne" , ked som s dojčením pri dcérke chcela skončiť naraz behom jedného tyždňa boli to muky, ale pri postupnom znižovaní davok mliecka pri synovi som pri úplnom odstavení nemusela ani odstriekavať a preslo to bez bolesti. Vela trpezlivosti zelam . Inak aj salvia znizuje tvorbu mlieka tak skus

pe
19. mar 2013

mne velmi pomohlo na prsia si davat zabal z jogurtu alebo smotany, aby sa neurobil zapal, ja som dceru odstavila zo dna na den, lebo som musela, takze to bol riadny sok pre telo - tolko mlieka sa stale tvorilo... tiez som si stahovala prsia elast. obvazom a manzel mi zohnal taku palenku, vola sa to "rozovka" tiez proti zapalu a tym som si prsia natierala, samozrejme to sa da, len ked uz babo nekojite, tak ako ja, lebo by sa asi riadne opilo 🙂 a zvladla som to takto bez zapalu...

luba41
19. mar 2013

@fukasova ved mna do toho nič, ale teraz pichádza najkrajšie obdobie kojenia... 😉

fukasova
19. mar 2013

@luba41 je to zložite,musela by si byť v mojej koži aby si to pochopila.
@pe kde sa dá kupiť ta pálenka alebo porad niečo čo určite zaberie

wendy62
19. mar 2013

@fukasova ked ti uz dieta nepije, tak vzdy len odstriekaj tolko, aby ta prestali boliet prsia - po 2-3 dnoch uz bude mlieka o dost menej, a po 2 tyzdnoch bude mlieko fuc. Ale ak mas este moznost, aspon odsavat a to davat dietatku, v tomto veku je to prave dost dolezite - ak dojcis pocas zavadzania prikrmov, velmi znizis riziko alergii na potraviny. Aspon take 2 mesiace by sa malo dojcit popri prikrmoch. Tak aspon to co odsajes este daj babatku, velmi mu tym pomozes. Drzim palce 🙂

fukasova
19. mar 2013

@wendy62 dakujem,asi to važne pomaha,predvčerom som sa odsala ale zmliečka nič nechcela ho dokonca ani v kašičke ani vo flaštičke ☹ ,dnes už mam prsia mäkšie asisa važne straca,ona si to nahradí inými potravinami,nechce ho ani cez ližičku a ani tak že plakala dala som cumlik potom mliečko-niekedy to fonguvalo ale teraz ho vypluvala,ale dakujem Panu Bohu aj za toho pol roka čo som mohla kojiť 🙂 pretože prvú som kojila necele dva mesiace ☹

iwka123456
21. máj 2013

ja som uspesne dokojila akurat, ked mal ajko 2 roky a 3 mesiace, myslela som si, ze to bude horsie, predtym som skusala vsetko mozne, dokonca citronom som potierala aby mu nechutilo, po dvoch dnoch prisiel na to ako to funguje, zlizal citron a spokojne dalej cuckal 😀 , uz som bola naozaj vycerpana, tak som si povedala, ze dost a davala mu menej a menej, do toho vo velkom pila salviovy caj, a zacala uzivat homeopatika ricinus communis 30ch (malo by sa 5 granul 2x denne ja davam iba rano) ale to uz len tieto posledne 3 dni, aby mliecko uplne zmizlo, maly ho uz nepyta, neni vystresovany, ale najviac mi naozaj pomohlo to znizovanie mnozstva, to trvalo cca tyzden, som spokojnejsia a mam viac energie aj ja a hlavne, ze maly je spokojny,uz ho nepokusa ziadny cicik :D

ivi_kiwi
18. júl 2013

Po tych liekoch kedy zmizne mlieko a ustupia bolesti prs?

boba28
6. aug 2013

ja ta celkom chapem, prve dieta som nemohla kojit , a tu je je zdravy nic mu nechyba... teraz mam2rocneho chlapca a odnaucam ho od cicicka... naucila som si ho zle... cele noci od 21.00 do 7.00h bol prisaty na cicicku ja som sa dva roky nevyspala ked ma videl cez den tak v kuse pytal cici pritom jedava uplne vsetko ma 14,5kg je to taky cici terorista... ale vcera somsi povedala DOST. prelepila cici a nedala som mu... je to velmi tazke vidiet miminko plackat ale ja uz nevladzem kto to zazil tak ma pochopi a neodsudi.. kupila som si homeopatika a skusam pozerala som si vase rady na stratu mliecka ...tak si idem odstreknut lebo ich mam ako kamen a boli to... 🙂 drzim palce mamickam

enisska
6. okt 2013

@halienka ahoj,ja mam 2tyzdnovu dceru a mam presne taký problém ako si mala ty.vecer mi býva teplo a ráno zima a cela spotena.nemozem sa prebrať k malej.je to hrozne a to máme este2,5rocnu.teraz som prekonala zápal s antibiotikami,no už bola horúčka nd 38.mam ešte lieky.malu som aj musela prikrmovat.len mam otazocku,keďže mam ten zápal teraz malu nekojim a odsavam si,a malaje na umelom mliecku.lenže čím viac odsavam tým viac mlieka sa tvorí.robia sa mi stále tvrdé guce na prsiach a hrozne bolia.uz ďalej nevladzem a tak to chcem ukončiť.mam na teba otázku či si tento problém začala riešiť až kým zmizli tie boľavé hrudky alebo ako mam začať?prvé som kojila veľmi málinko,pretože mlieko odislo samé od seba.

luba41
6. okt 2013

@enisska kontaktovala si nejakú laktačnú poradkynu? určite by Ti vysvetlila všetko ohladom dojčenia, poradila ako predchádzať problémom / napr. zápal prsníka/ ..aj pri zápale treba dojčiť . napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... ešte "nehádž flintu do žita" 😉

katy1837
12. máj 2016

Dobry denn.. mam problem, potratila som a mlieko sa mi zacalo robit hned na druhy den ..prsniky mam akko balony a neviem co robit.. bojim sa tych tabletiek ked ciitam ze to je bolestive.. prosim o pomoc lebo je tohrozne, v noci nemozem ani spat a mam pocit ze exploduju

haileyvalik
23. jún 2016

Zdravim potrebujem radu .... ako prist prirodzene o mlieko bez tabletiek a injekcii?kvoli zdravotnym dovodom nemozem kojit ...kvoli bradavkan lebo mi ich moja mala upirka rozbabrala az do krvy a raz sa jej musela doslova napit a vracala krv...mam aj zapal prsnikov predpisali mi antibiotika...a dokonca aj teplotujem...2 dni som nemala teploty a dnes zasa mam...uz so vyštavena a zufala z tych teplot..a prosim ak chce niekto odsudzovat tak nech sa nevyhadruje...dakujem

babatkoo
23. jún 2016

@katy1837 to mi je velmi luto co sa ti prihodilo. Ja som tiez potratila dvojicky a tiez som mala mlieko a velmi vela. Hned v porodnici mi predpisali lieky na zastavenie tvorby. Kazali uvazovat prsia obvazom vo najtesnejsie. Toto by mal riesit lekar tabletkami najskor

bballa
12. nov 2016

@usiko ahojky ja sa o to teraz snažím, ak budem iba oddávať a malého si neprikladá, budem mať stále menej mlieka?

usiko
13. nov 2016

@bballa samozrejme, az ti odide uplne, tak ako aj mne, pri oboch detoch...

bballa
15. nov 2016

Aký dlhý čas asi to bude ?..alebo u každého je to individuálne?inak nestane sa nič ak mi tak ostane ešte mlieko? Ide to veľmi ťažko potom..ja som mala totiž už raz zápal .. nechcem to dostať znovu

bballa
15. nov 2016

@usiko Aký dlhý čas asi to bude ?..alebo u každého je to individuálne?inak nestane sa nič ak mi tak ostane ešte mlieko? Ide to veľmi ťažko potom..ja som mala totiž už raz zápal .. nechcem to dostať znovu

alexa24
8. mar 2017

Ach ženy :( ja musim prestat dojcit zo zdravotnych dovodov hoc ma dcerka 7m, je mi z toho do placu, uz to bol predsalen ritual..bojim sa ako si zvykneme na UM lebo mi bolo oznamene zo dna na den ze za 2-3dni mam zacat brat lieky ktore prechadzaju do mlieka.. Tie tekutinu fuiha ja pijem.denne velmi malo a mlieka mam habadej. Myslite ze mam dcerku zajtra menej prikladat a pozajtra este menej a pomedzi to davat prikrmy-ovoc&zele a este UM? A na 3.den uz zacnem s liekmi.dufam ze obväzy zaberu

luba41
9. mar 2017

@alexa24 a Tvoje zdravotné problemy sú nezlučitelné s dojčením? aké lieky? lebo väčšina liekov / aj ked lekari povedia ine/, sa dá v pohode užívať popri dojčení a v pohode sa možeš liečiť..

alexa24
9. mar 2017

Bisoprolol a Thyrozol mám predpísaný kvôli štítnej žlaze, hormony mi robia zle na srdce, velmi mi búši čo cítim (a vidím aj na prse že mi jemne poskakuje) aj keď kludne ležím😀. Vraj ho mám strašne zaťažené ako keby som behala maratón. v jednom príbalovom letáku je že sa nedá dojčiť lebo to poškodzuje štítnu aj dieťatu a v pri druhom ze v množstve do 10mg to nie je škodlive a ja mam brať 2ráno 2večer.takže tak. Doktorka že nemám špekulovat, ked uz dcerka je aj ine ako mliecko ze mam na seba davat pozor ked som matka 🙂

luba41
9. mar 2017

@alexa24 pokial viem, vela mamín aj tu z MK užíva lieky na tlak, štítnu žlazu ( či pri zníženej či zvýšenej funkcii/..a normálne dalej dojčia... ak chceš skus ešte v skupine https://www.modrykonik.sk/group/4722/ sú tam aj lekárky..
tu máš napr. http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
tu je k betablokatorom http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

a z príb. letáku Tehotenstvo a dojčenie

Nie je známe, či sa bisoprolol vylučuje do materského mlieka, a preto sa neodporúča počas dojčenia.

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.

takže vlastne o nom nevedia nič a preto neodporúčajú?

evittam
9. mar 2017

@luba41 Hej,hej mamila odporuca aj Costi. Liek urceny na uplne nieco ine ako je podpora dojcenia a mamicky maju z neho problemy a kolabuju...
Asi lekarka vie co hovori....
@alexa24 Ja by som to neriskovala, prednejsie je zdravie a myslim,ze 7mesiacov je krasne,ze si dojcila.😉

luba41
9. mar 2017

@alexa24 takže lekárka ti o liekoch vlastne nič nepovedala, len proste zakázala dojčiť ..ked pojdeš do podobnej ambulancie "o dvere vedla", tak pravdepodobne zistíš, že další lekár s ich predpísaním nemá problem a nebude ta zbytočne strašiť...príp vie nahradiť liek nejakým iným s podobným zložením..

akcul13
11. jún 2018

@mamina6410 aj si odstrekovala?

mamina6410
11. jún 2018

@akcul13 nie

akcul13
11. jún 2018

@mamina6410 a neboleli alebo neboli tvrde? Ved to mlieko musi ist von, ci?

mamina6410
11. jún 2018

@akcul13 boleli príšerné,ale keby odsávanie,tak sa ho tvorí stále viac,mala som hrozne hrnce a bolesti tých cca 6 dní,ale ja by som sa ho nijako inak nebavila,keďže pred 3 rokmi som odšťavovač malú tiež ako 17 mesačnú a skúsila som všetko možné a nezabralo nič opäť som skončila s tými istými tabletkami,vracaním 2 dní a plnými prsiami,ale už to trvalo len cca 2 dní a mlieko sa začalo stracat

conquestor
11. jún 2018

pri odstaveni dietata sa odporuca pit caj so sladeho drievka...pite ho casto a silny,mozem povedat ze u mna zabrala jedna nechtiac uvarena salka,a hned som mala o polovic mlieka menej...aj ked nechcene..potom si to kukla ze kde je pricina a tam pisali ze drievko je vhodne na zastavenie laktacie