Ako prirodzene prísť o mlieko?

chavierka
14. aug 2011

Ako prirodzene prísť o mlieko, bez tabletiek, injekciíí a podobne, aby sa ho tvorilo menej a menej a vôbec prestalo?

mamina6410
14. aug 2011

Pokial mas od zaciatku nadprodukciu mlieka, tak je to nemozne. Ja som od zaciatku musela odsavat az do 2 mesiacov, zhruba 150 - 200ml mlieka denne a to mal maly 4,5 kila, ked sa narodil, cize pil vela. Potom som uz odsavat postupne prestala, ale od 3 mesiacov az do 14 som nemala ani jeden den bez tamponov do podprsenky a to som ho kojila uz len vecer a sem tam v noci, proste stale sa mi ho tvorilo velmi vela. V 16 mesiacoch som sa ho rozhodla odstavit, riesila som to s mnozstvom ludi a doktorov a vsetci mi povedali to iste, tiez som sa chcela vyhnut tabletkam. Zo dna na den som musela skoncit kojit a zacat bart tabletky, dostala som tabletky na 15 dni, vzdy jednu rano a jednu vecer, bola som 2 tyzdne obviazana elastickym obvazom, prve 2 dni som vracala, prsia ma boleli, davala som si aj kapustne listy a kopec inych veci, caje a tak, ale az na 7 den som konecne pocitila ulavu a prsia sa zacali zmensovat. Teraz uz mam vyse mesiaca pokoj. Kamoska bola na tom tak isto a sestra ma babo teraz a a mlieka na rozdavanie tiez.

annie13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vefi89
14. aug 2011

najlepší spôsob, neponúkať prsník 😅 studené obklady, avšak plný prsník po troške odstriekať, aby sa ti "nezrazilo" a nevytvorili sa ti bolestivé hrčky

zirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tea333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bodka13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ameliejulliette
14. aug 2011

Jak píše @vefi89 , pomůžou určitě i ty studené obklady, hlavně teda odstříkávat nalitá prsa jenom do úlevy, ať nepodporuješ tvorbu mlíčka. Věřím, že máš své důvody, proč laktaci ukončit, a jsem rozhořčená z reakcí @annie13 a @tea333 , podle mě je kojení nebo nekojení každého věc a že má někdo miminko u prsu do dvou let, to z něj rozhodně samo o sobě dobrou mámu neudělá.

luciaa86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melpomene
14. aug 2011

skús odsať len toľko mlieka, aby si pocítila úľavu v prsníkoch, že ich nemáš také nabité...obmedz príjem tekutín a stiahni si prsia sťahovacím obväzom.

didulka85
14. aug 2011

Ak mas na to zdravotny dovod, tak by ti v porodnici dali injekciu na zastavenie laktacie. Ak nie, tak nie je o com...

azarijka
14. aug 2011

@chavierka studene obklady, co najmenej prikladat babo k prsniku... ale uz som tiez pocula o tej injekcii na zastavenie laktacie 😉

locko007
14. aug 2011

Počula som o octových obkladoch, alebo zábaloch z bieleho vína. Ale nikdy som neskúšala či fungujú. Mne sa malý odstavoval sám tak prirodzene. Viem, že v lekárni predávajú homeopatiká na zastavenie laktácie. Neviem presne názov, asi to popletiem - recinus communis.
Ja zase nerozumiem tea333, prečo ju súdiš. Nevieš nič o jej dôvodoch. Čo ak dojčiť jednoducho nemôže. Je to jej vec. Škoda, že na fórum chodia aj také mamičky, ktoré chcú len silou-mocou do niečoho zarýpnuť, miesto toho aby pomohli.

kvojtanikova
14. aug 2011

su na to aj homeopatika - Ricinus communis 30CH, len davaj pozor, lebo existuju aj Ricinus Communis 5CH a tie naopak tvorbu mlieka PODPORUJU, takze sa dobre porad s lekarnickou ktore su tie spravne.

sharmana
14. aug 2011

pokiaľ viem, tak treba prsia namazať poriadne octanovou masťou a velmi silno stiahnut látkou, to je jedno či plachtou alebo plienkami a spať v tom do rána, mlieko by malo stiecť...

mamkaivka
14. aug 2011

ak prirodzene tak žiadne obklady, maste a kadejaké... stačí znížiť príjem tekutín a neprikladať bábo často k prsníku, tvorba mlieka je založená na princípe "dopyt-ponuka" málo bábo odsaje menej sa tvorí, odsaje viac tvorí sa viac, ak má Tomáško 6 dní nenastala u teba ešte tvorba zrelého materského mlieka to je až okolo 10-dńa po pôrode, ak budeš odsávať zvýšiš produkciu a zvýši sa tvorba mlieka, ak máš veľa mlieka tak odsať len trocha a to preventívne aby nebol zápal

buburka
14. aug 2011

Ja som bola odstavena za 3dni. Cez den som vypila iba liter salvioveho caju (za cely den) ine nic, davala studenu latkovu plienku na prsia, na vecer som riadne odsala a stiahla elast. obavazom na celu noc. Na 4den rano bolo po mlieku 😉

halienka
14. aug 2011

No ja som končila s kojením po 6. týždňoch a ťažkého vnútorného boja, mám dosť ťažké chronické ochorenie, no napriek tomu som sa snažila malú kojiť, mlieko sa vytvorilo, ale neviem posúdiť či ho bolo málo, či bolo "slabé", pretože bolo treba malú aj tak 1-2x denne prikŕmiť, ja som sa stále snažila podporiť tvorbu, ale moc to nepomáhalo, prsia sa nalievali až do bolestiva ale odsala som sotva 30ml, celých tých 6. týždňov som mala každú noc teplotu do 38°C, čo som si uvedomila až asi po 3 týždňoch (stále som nadávala mužovi ako to máme nastavený kotol, keď večer mi je strašná zima a nadránom sa vždy spotím totálne do mokra - bola to vlastne moja zvýšená teplota), bola som hrozne vyčerpaná ale som tomu neprikladala dôraz, lebo som si vravela, že veď všetky mamičky isto sú vyčerpané, do toho malá dostala parádny reflux, no proste hrúza...gynekológ mi dal vtedy nejaké kvapky, že vraj vedia niektorým ženám pomôcť, tak som skúsila a bolo to fakt vtedy lepšie, aj teploty boli nižšie, no keď som si na druhý deň prečítala príbalový leták smiech ma prešiel, prišiel mi to dobrý bordel a hrozne som sa zľakla že to nejako ublíži malej, tak som to vysadila a hneď som bola tam kde aj predtým...Tak som sa po tých 6. týždňoch rozhodla, že skončím, bolo to trápenie, gynekológ mi dal nejaké tabletky a kázal napevno obviazať a nepustiť už ani kvapku, což bolo nereálne, lebo do druhého dňa mi prsia skoro explodovali, keď som si odviazala ten obväz, tak moje prsia mali tvar kocky, presne podľa stlačenia toho bväzu, tvdé ako betón, musela som niečo dať preč, a tak som každý deň po troške odsávala, tak ako radia baby, len aby sa ti uľavilo a bolo to každým dňom menej a menej, u mňa mlieko totál zmizlo za tie dva týždne a pre mňa to bola neskutočná úľava fyzická, zrazu som mala aj energie omnoho viacej a v noci som sa konečne netriasla od zimy a nadránom nemusela prezliekať do suchého pyžama...Inak som to asi 3 dni oplakala, strašne mi chýbal ten pocit priložiť maličkú k prsiam a vidieť aká je spokojná, bolo mi to strašne ľúto...nuž ale čo narobím, nie všetko v živote sa dá ako by človek chcel. Preto to aj píšem aby ste skutočne nesúdili ak nepoznáte všetky podrobnosti, niekto naozaj kojiť nezvládne pre mnohé iné príčiny aj keby veľmi chcel 🙂

usiko
14. aug 2011

ja som nedojcila,lebo mala odmietala prsnik a tak som to vzdala, chvilu odsavala, a samo odislo, lebo odsavanie nieje to iste ako ked dieta saje.....odsavala som menej a menej a menej a uz mlieko nebolo..... 🙂 bez obkladov , masti, cajov atak......

isabella_fly
15. aug 2011

no, ja ti mozem poradit to co mnohe robia a nevedomky si tak zastavia laktaciu... zacni dietatu davat UM vo flaske, dieta si zvykne na flasu a nebude sa mu chciet z prsnika tahat ani ked mu budes ponukat, maximalne si tak trochu potiahne a zarucujem ti, ze do dvoch mesiacov a vo vacsine pripadov aj do mesiaca uz kojit nebudes... taku chybu robia mnohe co kojit chcu, ja len dufam, ze mas na to naozaj vazny dovod inak je to na zamyslenie ked mas len tyzdnove babatko

zebra41
15. aug 2011

ja som zastavila laktaciu tak,ze som si zviazala prsia a pila co najmenej tekutin - ale skus radsej cez vikend, ked mas niekoho doma, lebo mne sa trosku tocila hlava. mala som aj tabletky od gynekologa, no tie sposobovali extremnu unavu a to pri babatku moc neslo 😅 uplne mi sice mlieko cez ten vikend neodislo, musela som trochu odsavat, no kazdy den menej a menej a uplne som stratila mlieko do tyzdna

ilijanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elinka27
16. aug 2011

ja by som ti odporučila kontaktovať laktačnu poradkyňu, ktoré ti určite poradia odborne ako na to.Maju aj online poradnu na www.mamila.sk, tym nechcem robit reklamu, ale toto by som urcite riesila odborne, aby si si neublizila

saxana123
16. aug 2011

Ja som tiež zastavovala s homeopatikami riccinus comunis 30 alebo 35 to číslo si už presne nepamätám. A tiež ma mama stiahla tromi plienkami, no boli to muky 😖 som rada že to mám za sebou.

janula987
16. aug 2011

moja mamina vždy spomína ako nechtiac prišla o mlieko ked si prsia natrela octanovou masťou, možno babský recept ale za pokus stojí... 😉

katarina104
16. aug 2011

menej kojiť ale postupne,,, 🙂

slonik88888
20. dec 2012

a kde zozeniem tie homeopatika?U nas v lekarni to nemaju a ani v lekarnach online to nikde nemaju...

nony1122
13. mar 2013

Ja som už toľko toho vyskúšala ako sa zbavim mlieka... a stale nic.. už newiem čo mam robiť

fukasova
19. mar 2013

Ahojte žienky ja mam tiež taký problem mam polročnú dcerku ktoru som normalne kojila až doteraz pred týždnom som jej ako každy den ponukla prsník a ona len točila hlavičku a plakala,skušala som to stale každu chvilku a stale to isté,vobec sa to nezmenilo,mliečka mam vela,niekedy ked sa rano zobudim tak som ako Pam.Anderson 😀 ,občas to aj boli a citim take hrudy,prsia su velke a velmi ťažké čo mam robiť aby sa to mliečko stratilo pretože je nemožne že ho znova bude chcieť

luba41
19. mar 2013

@fukasova a nehľadala si príčinu, prečo odmieta? nechceš kontaktovať laktačnú poradkynu, by pomohla vrátiť sa k dojčeniu 😉

fukasova
19. mar 2013

@luba41 ani nie pretože mne to stačí že som pol roka kojila aj to je pokrok,chcela by som sa dať do formy,ona nam krasne všetko spapka,ked vydí svoju ližičku až sa trasie-asi sa bojí že jej nedame papkať 🙂