Ako ste odstavili vaše dieťa od dojčenia?

daanka85
29. okt 2010

Zaujímalo by ma ako ste vy odstavili vaše dieťatko od dojčenia, ako dlho trval "ten čas" odstavovania. A príp. aj to, čo ste robili s naliatými prsiami, aby ste predišli zápalu a iným nepríjemnostiam??? Dcérka má 19 mesiacov... Dakujem za odpovede/ rady... U nas prišiel ten čas a ja som z toho na... ☹

ivetkab.
29. okt 2010

Mne sa malý "odpojil" sám. Ani som nechcela. Prestalo mu jednoducho asi mliečko chutiť. Keď som si drobca prikladala, tak plakal ako o život. Ale tiež som sa kus stresovala, že ako ho budem odstavovať, keďže chceme otehotnieť ...

njonja
29. okt 2010

Ahoj🙂 ja sice este kojim, ale kamaratka mi minule hovoirla, ako to bolo u nej - postupne redukovala, to sa aj mlieko v prsiach redukuje, a napokon si potrela bradavky octom. Ked mala chcela pit, sa zhacila a uz nikdy neskusala, lebo jej nechutilo🙂 🙂 🙂

zuzana76
29. okt 2010

ja som robila tiez tak ako pisala njoja - najskor som ho oducila zaspavat na prsniku, ked mal 15 mesiacov, potom som zredukovala denne dojcenia, kedze uz normalne jedol, tak som mu dala mlieko rano-naobed a vecer, potom len rano a vecer, medzitym som ho zabavala, isli sme von, aby zabudol na prsnik. Potom som zrusila aj ranne dojcenie a nechala len vecerne a nocne, no a napokon, ked malo prist aj k zruseniu vecerneho a nocneho dojcenia, tak som si prsnik vecer potrela octom a ked vecer, resp. v noci chcel z neho papat, tak povedal, ze smrdi a nechcel ho, este som mu aj povedala, ze je chory a mliecko je pokazene. Odstavila som , ked mal rok aj 9 mesiacov. Prsniky sa mi nalievali menej a menej, ale ked som nedala uz vobec prso ani v noci, tak som mala asi 3 dni velmi naliate a bolestive prsia, ale obmedzila som prijem tekutin, odstavovala som v aprili, taks a to dalo, v lete by sa nedalo redukovat tekutiny. Zviazala som si prsia elastickym obvazom, ked ma velmi boleli, tak som odsala len tolko, aby som si ulavila od toho velkeho tlaku v prsiach a nezapalili sa mi. Po 3-4 dnoch to uz bolo znesitelne, po tyzdni uplne super. Po mesiaci som uz asi ani nemala mlieko, a ked tak, tak len trosku.

lili2010
29. okt 2010

Ahoj, ak mas naliate prsia, odsaj si len tolko mliecka, aby si si ulavila.....proste aby ta nic netlacilo a nebolelo... postupne sa ti bude tvorit stale menej a menej mlieka..........

ba80
30. okt 2010

ja som odstavila, ked mala dcerka 19 mesiacov... v 16 som jej zacala um namiesto vecerneho kojenia... potom, ked som sa rozhodla, ze ju odstavim, tak som najprv vynechala denne a neskor aj nocne (krmila sa 2x za noc a rano um)... prvu noc sa napila vodicky a trochu mrncala, druhu noc uz nechcela ani vodu, len si trochu poplakala a tretiu uz celu prespala... 😉 ...takze u nas to prebehlo celkom hladko a to ona bola teda prisavka poriadna... do toho 16. mesiaca nechcela um ani do pusy zobrat a v noci sme sa krmievali velmi casto...
...ale mliecko som mala este 2 mesiace po odstaveni, tak mi ho zastavovali liekmi...

juliagregor
30. okt 2010

znížila som počet dojčení...a ničím som sa nenatierala, ked som sa ja rozhodla, že už dosť, tak som nedala, deti to pochopili a nepýtali...
prsia boleli, odstreknúť len vtedy, ked sa nedá vydržať, ibuprofen proti zápalu a homeopatiká...
deti to zvládli v pohode a ja som tri dni trpela, postupne sa to ustálilo...

janzurka
30. okt 2010

Zacala som kombinovat Nutrilom s mojim mliekom a to umele mu tak zachutilo, ze sa postupne odstavil sam. Moje telo to pochopilo a nemusela som nic viac robit, mliecko odislo same 😎

lubkaeck
30. okt 2010

znizila som pocet dojceni a potom kedze sa mi v noci budil kazdych 15 minut, som mu zacala davat vecer Sunar, a pomalicky mu pridavala viac UM a menej prsnik, az raz v noci si pricucol k bradavke a vyplul ju hend s revom, trvalo to mesiac a teraz je to v pohode (klop, klop) ani prsia naliate, ani nic ine a dieta sa budi v noci uz len 2x 😉

berika
31. okt 2010

Ja som dojčila cca každé 2 hodiny cez deň a asi 4 krát v noci. Malá mala 10 mesiacov keď som ju prestala dojčiť, trvalo mi to mesiac. Postupne som vynechávala vždy jedno dojčenie a za ten mesiac si pomaly privykala a mlieko sa mi tvorilo podľa potreby, zo dňa na deň menej. Umelé mliečko mi nechcela, tak nakoniec sa chytila na Hipp čaj, a tým si kompenzovala dojčenie. Treba byť trpezlivý.

gabii83
3. nov 2010

ahojte ja som jednoducho isla v juli na dovcu so sestrami na pat dni a bolo to. ale predtym som ju uz v noci nekojila, postupne sme presli na UM. odstavila som ju ako dovrsila rok aj pol, aj nam to stacilo.

babulina
4. nov 2010

kojila som 11 mesiacov, a v den ked som sa rozhodla ze uz nekojim som jej uz nedala ani kvapku MM, manzel si ju zobral do parady a ja za dverami som nacuvala co sa deje, po dvojhodinovom striedavom placi/neplaci zaspala s flaskou v puse a koniec, este v priebehu nasledujucich troch dni skusala na mna gulat ocami ale nepovolila som, takze mala takpovediac presla za tri dni na UM, ale ja som sa trapila s naliatymi prsiami asi dalsie dva tri tyzdne, potom mi poradila kamoska salviovy caj a ten zabral na stopro

zitaje
4. nov 2010

Mala sa mi odstavila sama vo veku dva a pol roka. "Odstavila" som ju tak, ze som jej prestala ponukat prsnik. Spocitaku si este obcas vypytala, potom uz len obcas a nakoniec uz vobec nie.

carodejnica
4. nov 2010

Ja chcem odstaviť prirodzene, kuk sem
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

ali27
4. nov 2010

ahoj, mliecko sa stratilo s druhym tehotenstvom... dcera sa odstavila, aj ked som jej trosku pomohla, prsnik neponukala, postupne zredukovala "dojcenia", kedze mliecko uz nebolo a bolo to len o cmulkani a to dost bolestivom, az sa mi urobili ragady na jednej bradavke. mala som v plane dojcit cele tehotenstvo, no priroda si to zariadila inak.

spalka
5. nov 2010

bola som presvedcena, ze to necham na malu, nech sa odstavi prirodzene, ale skusali sme aj nutrilon a malej celkom chutil, ked sa poobede zobudila dostala ten a rano a vecer bola kojena, ale potrebovala asi stale menej a menej, pretoze prsia som mala stale prazdnejsie, vtedy mala okolo 16 mesiacov, v septembri sme boli s muzom na 4 dnovom vylete, mala bola u babiny, ked nemala moje mliecko pila viac umeleho, my na vylete sme vela chodili kazdy den, takze som bola kazdy den dost unavena a mala som aj mensi prisun tekutin a cuduj sa svete, prsia zacali trosku tlacit az na 3 den, to som si trochu mliecka vytlacila a ked sme prisli na 4 den domov a mala dudlovala ziadne mliecko neslo, jednoducho uz nebolo, mozno by sme to znova rozbehali, ale nechala som to tak, malicka sa s tym zmierila, a aj ked skusila, tak mliecko nebolo, cicik este pozna, vzdy ked je zle tak ide jeden palcek do pusy a druha ruka mne pod tricko 🙂, ale kvoli tomu, ze mliecko uz nie je nikdy neplakala, kojenie si nahradzame maznosenim 😉

felixko
10. nov 2010

@daanka85 ja som odstavila malú v 13mesiacoch, u vás to pôjde možno ťažšie, keďže drobec je už starší a tým si veci viac uvedomuje. ale určite to pôjde. ja som ako prvé vynechala ranné kojenie, namiesto mlieka dcéra dostala jogurt. potom nasledovali ďalšie kojenia. najhoršie bolo, že úplne odmietala fľašu s mliekom. ale napriek tomu som musela pokračovať v odstavovaní /môj zdravotný dôvod/. postupne to išlo. dcéra zabúdala, keď si aj vypýtala papať, tak som sa snažila zahovoriť, zmeniť tému, začali sme sa hrať a pod., keď bola ale vytrvalá a veľmi plakala, tak som jej dala potiahnuť 🙂 najhoršie bolo vynechať obedné a večerné uspávacie kojenia. iste poznáš 😉 malej som stále núkala mlieko vo fľaške, absolútne odmietla, nakoniec sme kúpili ochutený sunar, ktorý jej celkom zachutil, ale aj tak to chcela ešte zapiť mojim mliečkom a nechcela zaspať. možno to bol zlý spôsob, ale čo zabralo, bol televízor a jedna rozprávka, ktorú mala pozerala, až kým nezaspala a zabudla si vypýtať moje mliečko. postupne sme televízor vynechávali a malá dokázala zaspať aj bez prsníka. v noci sa ešte asi 2 týždne budila na papanie /kojila som ju/, postupne sa sama odstavila aj v noci. bolo to úplne bezbolestné pre mňa aj pre ňu. asi 4-5 mesiacov spávala celú noc, teraz opäť v noci vstávame 2 krát na mlieko - pije už kravské mliečko. držím ti palce

simonka2701
10. nov 2010

ahojky, u nas bol problem s odstavenim, malu som odstavila v 17mesiacoch. a to tak ze som si prsia natrela horcicou. mala zacitila vonu /pre nu asi smrad / hihi horcice a odvtedy ani pocut moje mliecko..len umele..aj ked som sa jej pokusala ponuknut nechcele povedala mi ze beeee. skusila som to spravit prvy krat ked isla spinkat na obed zaspala na umelom, vecer si uz vobec nespomenula..ani ostatne dni... 🙂

weiya
10. nov 2010

mala sa odstavila sama 🙂 cca mesiac dozadu