Ako zastaviť tvorbu mlieka?

zuzka_puska
1. jan 2014

prosím poraďte mi som už zúfalá ...potrebujem zastaviť tvorbu mlieka... odsávam si ale prsník mám vždy plný mlieka, teraz mi strašne stvrdol a bolí mám aj horúčku...
sú na to nejaké lieky alebo rady? čo s tým teraz?
ďakujem za každú radu

danielita18
1. jan 2014

ahoj a akú dobu odsavas a prečo? nedá sa ti kojit, ja som odsavala lebo mi malý nechel pit z prsníka tak som mu len odsavala do 7 týzdnov a potom som postupne zacala odsavat menej a postupne sa mi stratilo, mlieko som chcela odstavit preto lebo malý mi ho zacal odmietat, ale pokial mas vela mlieka musis odsavat aby si nedostala zapal alebo chod ku gynekologovi a porad sa ak mas nejaký dovod ze nechces odsavat, lebo je to na nervy tak ti verím ze si zufala

shrekula
1. jan 2014

toto sa stalo aj mne keď som mala druhú dcéru. takisto sa mi tvorilo mlieko a dcéra ho proste nechcela. 2x sa mi zapálil prsník, pretože ona spala skoro celú noc a nezobudila som sa., šla som na gynekológiu, tam mi pichli nejakú injekciu a prešlo to. myslím, že samo od seba ti to neprejde. a odsávať som odsávala, ale čím ďalej tým menej. až sa mi tvorba mlieka zastavila. držím prsty 🙂

shrekula
1. jan 2014

a ešte pridávam tento link, snáď tam nájdeš odpoveď
https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/co-robit-so-zapalom-prsnika/

zuzka_puska
autor
1. jan 2014

@danielita18
@shrekula
Veľmi pekne ďakujem

lucymk
1. jan 2014

@zuzka_puska ahoj.ja som mala zas opacny problem z mliekom,ale podla skusenosti znamich pomaha mätovy caj ,alebo homeopatika ch 35

jankagun
1. jan 2014

mne laktacna poradila na silno si stiahnut a obviazat prsia elastickym obvazom a sprchovat v studenej vode-pravdaze takej ako znesies,na zapal som si dvala vinove obklady studene a presiel mi do vecera,to mlieko po 2 az 3dnoch sa mi stratilo

zuzka_puska
autor
1. jan 2014

@jankagun dakujem velmi pekne ...takze na to netreba ziadne lieky strati sa to samo?

jankagun
2. jan 2014

@zuzka_puska ja som lieky nemohla brat kvoli nadoru,takze mi toto poradila a naozaj sa stratilo,povedala mi ze aj tyzden to moze trvat,a ked sa nestrati tak potom ze mi da injekciu.no nastastie sa stratilo 🙂 skus,a ked nie tak az potom by som riesila lieky nejake