Ako zistím, že som odsala všetko mliečko z pŕs?

20. dec 2022

Baby? Ako zistím, že som odsala všetko mliecko z pŕs? Dnes mám odsavat prvýkrát a nikto mi nevysvetlil ako dlho len mi povedali že každé 3 hodiny aj v noci.

anavixy
20. dec 2022

Jednoducho, uz nepojde 🙂 kvoli comu ides odsavat, pre rozbehnutie mlieka?

autor
20. dec 2022

@anavixy áno na rozbeh mlieka. A keď pôjde hodinu? Tak hodinu mám odsavat?🙂

amelie2017
20. dec 2022

Neodsavaj úplne všetko, len koľko potrebuješ a aby ťa prsia neboleli. Cim viac budeš oddávať, tým viac sa bude tvoriť a môžeš skončiť ako ja. 500 ml každé 3 hod. Nežila som, len som odsávala.

autor
20. dec 2022

@amelie2017 ja som dnes odsavala tak som mala 80,70,65 ale zdá sa mi to veľmi malo. Mám 12 dni po porode.

amelie2017
20. dec 2022

Ale však to bábätko viac nepotrebuje. Daj sa do kľudu.

autor
20. dec 2022

@amelie2017 Dakujem za vysvetlenie, nevedela som a s laktacnou poradkyňou budem až vo štvrtok

kiki234
20. dec 2022

Mne pomohla metoda 7+5+3. Najskor jedno prso pdsavaj 7 minut, potom druhe 7 minut, potom prve 5 minut potom druhe 5 minut a zase po 3 minuty. Neviem ako ke to fyzycky mozne ale pri tejto metode som v zaciatkoch vytiahla na 1 cyklus 200ml, kdezto ked som napriklad osavala naraz oba a pol hodinu tak len okolo 150ml. Na upresnenie ano v tom case som kojila aj svoje ale mlieko som este davala kamaratke, lebo mali problemy. Ja som aj kojila aj odsavala.. Vsetko dokopy.

amelie2017
20. dec 2022
autor
20. dec 2022

@kiki234
@amelie2017
Dakujem za radu, ten obrázok mi pomohol 💞

anavixy
20. dec 2022

Nepojde hodinu 🙂 odsavat na zaciatku kludne kym pojde, nech sa mliecko rozbehne. Funguje to na orincipe dopyt-ponuka, cim viac odsavas, tym viac mlieka sa bude tvorit. To, ze staci odsavat do zmaknutia prsnikov plati, ked uz mas mliecko rozbehnute a chces si len ulavit, ked mas na zaviatku prilis naliate prsia alebo ked sa snazis tvorbu zastavit. Ak mas elektricku odsavacku, ta ma rozne rezimy, no ak mas rucnu, zacni najprv rychlym stlacanim piestu cca 15 sekund a potom stlacaj pomaly (tazko sa to popisuje. Ez ukazky). Niekedy chvilku trva kym sa mliecko spusi a potom bude po kvapkach a neskor aj v cicerkoch kvapkat do odsavacky 🙂 vela zdaru!
Edit: no ale ty to mas uz celkom pekne rozbehnute, ja ze si v porodnici, tak len pokracuj 🍀

autor
20. dec 2022

@anavixy Dakujem 😘 teda budem skúšať.

paulinkad
20. dec 2022

Skús pozrieť na IG @v_handre . Zrovna nedávno mala príspevok Aj odsávanie je dojčenie, alebo čosi také, v tom príspevku bol aj harmonogram odsávania.

heidy222
20. dec 2022

Tak 12 dni po pôrode sa mi nikdy nepodarilo viac ako 50 ml 😊 na podporu tvorby mlieka by malo 10 min z každej strany stačiť

anna771100
22. dec 2022

Bábätko je kojené? Záleží, či čisto len odsávaš alebo len chceš podporiť popri kojení