• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Bojím sa prestať kojiť. Poraďte!

22. októbra 2009 
autor
Dididi30 super, gratulujem. Drzim palce, aby to vydrzalo. Co si robila, ked sa v noci zobudil, dala si zase mojkaciu deku?
My mame takeho maca, ale velmi to nezabera. Isty cas sme mali aj my, ze v noci sa budil tak max 2-3x, ale teraz ja neviem ci zo zubkov, ale nevydrzi spat viac ako 1hodinu. Presne po hodine je hore. A nepotrebuje vzdy didi, dam mu iba, aby sa ukludnil... Ja neviem co mu je...
Ale vylezu tie ocne zuby a skusime to aj my uz nejako tak riesit, lebo fakt sa to neda.
A vam drzim palce, nech sa to podari.
17. sep 2009 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
butty no zatial nedakujem :wink:
ano dala som, pomojkala som ho, trocha som ho nechala vymrcat a nakoniec som mu strcila dudlicek, ktory si vzal az po vyplackani sa :unamused: a zadriemkal, joj bolo mi ho luto, uz uz som chcela dat prsnik ale vydrzala som :wink:

lenze nas za budil od narodenia tak casto,takze je to pre nas pokrok :dizzy_face: no a tiez tie zubky, my mame este lne 6 takze to bude ratata, snad to vydrzim , to je ho mrnkanie, co uz, len nech to neriesi prskom ale radsej cumlikom a basta :slight_smile:

a to dam mu iba , aby sa ukludnil, no to sme mali aj my, to nieje dobre...ale viem,ze je to tazke, ved sme to do teraz zazivali a kto vie co bude. :rolling_eyes:

skludom zacni uz aj teraz, citala si tu knihu o spani? to nieje len o spani ale aj o nasich detoch, zavislakoch na prsku :wink: podla mna je dolezite aby sa na to zena cititla,ze teraz je ten spravny cas...ja som to odkladala a aj tak to dopado, ale uz sa nedam, chcem to skoncit, ale zas nie uplne, chcem ho kojit co najdlhsie ale len rano a vecer :wink:
17. sep 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este to som chcela, thomasko spi akoze 11-12 hodin, len to p prsko k tomu muselo byt, inak sme nemali problem ,ze sa prebral, no ved aj preco by, ked mal prsko, nie :wink:

baby drzim palec, buffi tebe obzvlast :wink:
17. sep 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tak my uz spime bez papania, pape, teda kojme sa o 7 vecer a o 5 rano :dizzy_face: a spime dalej :dizzy_face: samozrejma, to nebude stopercentne, pretoze nam idu zubky,ale tesim sa :wink:
19. sep 2009 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dididi blahoželám :wink: nám sa tento týždeň podarilo 3x prespať noc,iba si pošmátral a otočil sa na druhý bok,ale túto noc bol hore každú chvíľu,však aj mal prečo,ešte nemáme doďubkáné stoličky a k tomu soplíky...
19. sep 2009 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tuny, diky :sunglasses:
ach joj s tymi zubkami je galiba :rolling_eyes: a my este len 6 :sweat_smile: co bude potom? :rolling_eyes:
no neva, ale aspon sa ocosi lepsie vyspime, nie? :wink:
19. sep 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dididi super, drzim vsetky palceky, hlavne Tebe aby si vydrzala :slight_smile: tesim sa s Tebou :slight_smile:

My este stale poobede zaspavame zle, ale vecer uz super, aj ked az okolo 23:00 (to ked sa mi ho poobede podari uspat), a ked poobede nespi, tak okolo 21:10 odpadava od unavy. V pondelok to budu 3 tyzdne, rezim sice nemame, ale som rada, ze to mame pomaly za sebou
25. sep 2009 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luc dik, my uz to mame v norme, v noci nepapa, sem tam mu dam raz denne a pomaly sa odstavujeme :dizzy_face:

no vies co , moja mala nespavala od roka cez den, prezila som to :wink: ale za to od 3 mesiacov celu noc bez papania a vydrzala aj cele doobedie, to jej ostatalo do teraz :dizzy_face:

lenze ten nas spi 1-2x denne a ide spat vzdy okolo tej 7 aj ked by som to rada posunula na 8, je to tazke....ale uz okolo 5-6rana je hore , ako rybicka :rolling_eyes: :grinning: esteze vstavam do prace :wink: len cez vikend to je hruza, no aby som z cviku nevysla, nie? :grinning:
26. sep 2009 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, tak ja som sa zatial rozhodla, ze zajtra ju uz odstavim definitivne. Mam z toho strasny strach, lebo mi je jej luto, ked tak srdcervuco place, ale uz proste koncime. Ked som jej kojenie len obmedzila, nechcela mi pit uz ani vodu z flase :angry: Takze u nas asi bude fungovat len odstavenie zo dna na den, ziadne postupne :unamused: Tak si dodavam odvahu, ze to snad vydrzim a nezlomi ma :sweat_smile: A verim si, ze to bude trvat 3 dni :grinning:
30. sep 2009 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco, teda vela stastia :sweat_smile: no ty mas odvahu, no nech sa ti podari :wink: :grinning:
30. sep 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco, myslim, ze je este velmi mala, ale držím palec, najdôležitejšie je sa rozhodnut :slight_smile: :slight_smile:
30. sep 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diky za podporu. :wink: Mne sa teda nezda velmi mala. A rozumu ma veru uz dost :grinning: Vcera mi uz tiekli nervy, lebo som ju kojila hadam na 6 razy, mlieko som uz nemala ziadne, cici vytahane a dieta furt revalo a nie a nie spat. A to bola 9 hodin vkuse hore... Tak sme ju nechali trochu porevat (teda aj 3 minuty sa mi zdali ako vecnost) a potom zaspala (na cicke samozrejme) za 2 sekundy. No tak dnes este od rana mlieko nemala, tak som zvedava, ci sa mi ju podari dako zaujat hrou do vecera a aka bude noc. Strasne sa toho bojim, ale zasa uz viem, ze jednoducho nastal ten cas, kedy treba skoncit :frowning2:
1. okt 2009 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco, no, neviem neviem, ake budes mat ty dieta, ale moja tamca od roka nespala cez den vobec :stuck_out_tongue_closed_eyes: prisaham,...cely den sme vymyslali, ako ju zabavit, je to hrozne, lebo ani len sa nenajes v klude, nevydychnes, co treba aspon na pol hodky mat cas pre seba :zipper_mouth: ...este teraz co je uz v skole, nietore deti po skole spia a ja ze take nepoznam :sweat_smile:
inak s tym malom mlieka to mam aj ja, ale maleho to netrapi, on vytiahne aj s pod pazuchy ked chce :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
napr posledne2 noci sa bude maly s nervami :confused: ja neviem co mu je a ukludni sa po 5 minutovom silnom reve :stuck_out_tongue_closed_eyes: cicat mu dam v noci len raz, viac nie :stuck_out_tongue_closed_eyes: az rano, bohuzial :unamused: stacilo :angry: :sunglasses: ale zas s prudka na neho nejde, pomalicky aj ked viem,ze to bude este na dlho, ale neva :wink:
daj vediet ako ste pokrocili :wink:
1. okt 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napisala som to ako tatros :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....som myslela,ze ked budes mat dieta ako moja tamca, tak spanom bohom, od roka nespavala cez den vobec :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....
ptom sa nie bude ale budi :grinning: ..no to je tak pisat s malym na krku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. okt 2009 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco ja ti tiez drzim palceky, moj maly tiez od odstavenia poobede nespava, len tak raz za 4 dni dobehne co mu chyba a zasa 3 dni hore aj 13-14 hodin a v kuse vykrikuje mama. Teraz sme doma, lebo mu tecu sople a obed som varila asi na 20, lebo zakazym zakrical.

dididi, ja som chcela maleho tiez postupne odstavovat, ale 3 dni sme vydrzali na 2 kojeniach a potom dobiehal, tak ako teraz s tym spanim :grinning:
1. okt 2009 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. Tak prva noc je za nami :unamused: Vecer bol brutal, dupala nohami a revala o sto tristo. Ale aj ked mi bolo miestami do placu, bola som uz rozhodnuta, takze som vydrzala a nakoniec sa nechala uhladkat o pol 11tej. Cakala som, ze dlhsie potiahne :sweat_smile: Potom vstala okolo tretej, zas si porevala, ale asi len dakych 20 min (teraz sa mi to zda len, ale v noci sa mi to zdalo ako cela vecnost :grinning: ) a chlipla si glg vody (mlieko nehrozilo ani vecer, iba voda) a potom som ju usuchala. A okolo piatej mrncala, tak som ju vzala do narucia a dala k sebe na postel, oprela o mna chrbat a spala do siedmej. Takze som vlastne cakala, ze to bude podstatne horsie. Ten vecer bude asi najhorsi aj dnes, ale uz to dako vydrzim.
Inak cez den mi spava v kociku. Zatial dva krat - 1,5 hod doobedu a taku hodinku poobede, takze to je celkom ok.
didi, ved ty to uz mas v pohde, ked ti aspon umele vypije a tu noc asi postupne zrusis, neboj nic. A ked bude vacsi, tak mu to asi skor vysvetlis, ze mliecko uz nemas :sweat_smile:
lucqa - my presne tak ako ty, ked som len obmedzila kojenie, tak si to dobiehala. A tak by to slo do nekonecna :unamused:
2. okt 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
luc a co dobiehal :confused: akoze z 2 kojeni ste opat presli na viacnasobne kojenie? :sweat_smile: tak to teda nie, ja som prisna :grinning:

pinco, tak toto dupanie a nervozita ostala u nas a to sa odstavujeme uz 2 tyzdne ci kolko, len akurat to netrva dlho, tak do 5 minut :stuck_out_tongue_closed_eyes: co je tiez vecnost, cakam socialku :confounded: , lebo on tak rumazga, nahlas :zipper_mouth: dufam,ze to susedia vydrzia :rolling_eyes: :sweat_smile:
ale podla mna by si mohla malej dat aspon rano a vecer, tak na zaciatok, stale je to babatko, teda este pre mna, ja sa len bojim aby maly nemal nejaku psychicku traumu z toho, asi prehanam. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:

proste su deti, co zacitia maminu vonu, mlieko, aj ked netecie a uz pytaju :rolling_eyes: a thomaso je ten pripad, len ja som
hnusna, ja to vydrzim,ale o pol noci dostane ked sa to neda vydrzat a potom rano o 5, ale to uz vstava :sweat_smile:

no drzim palec :sunglasses:
2. okt 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco, karolik si to tiez dobiehala, ale asi len 2 mesiace, potom to postupne menej a menej, az si to ona Zredukovala na 3x za den bez noci a potom len na 2x ale to som jej uz vysvetovala ze za chvilku uz mliecko nebudem mat :slight_smile:
2. okt 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tonicka, ako to budete s pitim mliecka riesit? teda ked nebude mat tvoje , co jej das?
teda ja neviem co, on nechce ziadne :confounded:
2. okt 2009 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
didi, dobiehal to takym sposobom, ze sme vydrzali uz len na 2x denne a potom prisiel den, kedy cucal asi 6x a zobudil sa aj v noci na mlieko, tak som si jedneho dna precitala, ze otehotniet pri kojeni je 0-2% sanca (pri prezervative je to 7%) a vtedy som si povedala dost, koncime a skoncili sme. V pondelok budu 4 tyzdne a maly okrem zleho spania, zacal viacej papat, pekne pije vodu, dzusy, mlieko mu davam Monte drink, lebo ine nechce, UM uplne odmieta, syry, maslo, natierky, jogurty a podobne nehrozia, tak sem tam mu dam plnotucne mlieko z krabice, take studene a to mu chuti, alebo puding, ktory sem-tam zje. Ale pod tricko sa mi nehrabe, ani mlieko odo mna nepyta, ako keby postupne akceptoval, ze mlieko doslo :slight_smile:
2. okt 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucq, tak to ti budem protirecit, pri kojeni sa da otehotniet, a je tam strasne vysoke percento :confused: to je aj dokazane :wink: to bolo niekedy,ze si mysleli kojim neotehotnejem :wink:
tak chcete druhe babo? drzim palec :dizzy_face:

my zas papame syry, jogurty....mlieka ziadne...teda len v jedle a pudingoch ci krupickach :slight_smile:
chvala bozu ani nas sa nehrabe pod tricko, ale on je skor a aj bol nocni ciciak, to je tazse odnaucit, ked do teraz na cice zaspaval :unamused: nzu pomalicky dalej zajdeme :sunglasses:
3. okt 2009 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dididi, ja ju kojim teraz tak raz za týžden :confused: :grinning: , a davam jogurty a syry a to co ma rada, perkelt a napr syrové lizatka kidiboo a este obcas si vypyta kakauko :slight_smile: niekedy mam pocit ze je to malo, ale vraj ked dieta nepije mlieko, tak mu stacia bud 3 jogurty, alebo 2 jogurty a syr a podobne.
3. okt 2009 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toni a vies,ze jeden trojuholnik syra, jednotlivo baleneho je 2 deci mliecka :wink: takze je to fajn :sunglasses:
my papame vselico, len to mlieko nam nejde, on sa napije, ale tak 3 glgy a pa :unamused: ale neva som rada :wink:
3. okt 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo, tak vidis ako nam je dobre :grinning:
3. okt 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby. Tak vcera zaspala po miernom placi do 21:00 a zobudila s aaz okolo tretej. To uz bolo horsie, chcela von z postielky, schmatla casopis, po tme citala :grinning: a potom si poplakala a zaspala. A etse raz okolo siedmej bola hore a spala az do pol deviatej, co teda nebyva zvykom. No a dnes vecer uz vobec neplakala, len si tak pomrncala, akoze este nechce ist spinkat :sweat_smile: Tak si myslim, ze ziadnu psychicku ujmu som jej nesposobila, lebo aj ja som mala taky blby pocit, ze chudatko moje :confounded: Cez den sa mi obcas hodi okolo krku, ale to sa postiskame a hrame sa dalej. Tak dufam, ze to bude len lepsie. Akurat este sa zbavit mlieka... Prsia plne, dokonca mam pocit, ze mliekovod upchaty... Hmm... :confounded:
A Nutrilon jej moc neberie, tak ani ja neviem, co jej budem davat. Jogurty ma celkom rada aj tie instantne kase, tak hadam jej to bude stacit a postupne skusim aj kravske mlieko za par mesiacov.
3. okt 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pinco, teda ty si zena, teba vobec netrapi ,ze ti mala nechce ziadne mlieko a rovno si odstavila :grinning: teda klobu dolu, ja som preto celkom neodstavila, nech ma ako take mliecko :wink:
ale sikovne ste to zvladli, presne 2-3 dni a je to ovkej :dizzy_face:

tonicka, veru mame sa dobre, ale mohlo by byt aj lepsie, nie? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. okt 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj "motylik" my sme sa kojili 25mesiacov...aj ja som sa bala,ze co to bude,ked s tym prestaneme,ale ja som s tym mala vacsi problem,ako mala....ta uplne v pohode,prestali sme trochu brutalnejsim sposobom-stiplavym kecupom na didik....odvtedy nechce,lebo mliecko stipe:frowning2:((...stravovacie navyky sa moc neznemili,papava strasne malo....hoci ma skoro 15kg-co nechapem:slight_smile:....ale strasne lubi kakauko,pije aj pred spanim,aj rano-taka mensia nahrada za moje mliecko:slight_smile:...tak drzim palce:slight_smile:
5. okt 2009 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saniciatko, fuja aka odvah stiplavy kecup :confused: :sweat_smile: teda ja to tak nebudem riesit, to je moc :sunglasses: :grinning: no odstavila si, ale za to ma nechut k mliecko, no asi to nebolo az take dobre riesenie......ale co uz, mate to za sebou a priberate asi aj z vody :grinning: nas papa vela a nepribera vela :sunglasses: no geny :grinning: ...
5. okt 2009 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no jake preklepy :grinning: nevadi :sunglasses: :grinning:
5. okt 2009 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nebolo to az take hrozne,len to tak strasne vyzera,ked sa to cita,ze dala som malej stiplavy kecup :frowning2: bola to kvapka,a nechut k mliecku nema.....pije mliecko,ale uz nie moje :wink:
5. okt 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok