Budenie a dojčenie

8. nov 2022

Ahojte ako často by som mala budit ked mi malo pribera? A mam aj malo mlieka chcela by som nejak zvýšiť aj ked beriem tablety nevidim zmenu zatial 🙈🤷a ked mám budiť ako sa vyspí zároveň? Ma skoro 2mesiace.
Davam dudlik aj flasku keď malo zo mna spapal

tani777
8. nov 2022

Vyhodit cumlik,flasu,zavinovacku/perinku...lahnut s drobcom do postele (ak mas aj starsie dieta,tak zaobstarat nosic/satku),povyzliekat seba aj drobca a mojkat sa mojkat sa mojkat sa..tym,ze bude citit Teba a mliecko,zobudi sa sam skor,skor sa bude dojcit,tvorba mliecka pojde hore..tym,ze Ty budes citit babatko,bude sa tvorit viac oxytocinu a tvorba mliecka pojde hore..ak uz nahodou naozaj treba dokrmit,tak radsej cievkou na prsniku..prsniky treba stimulovat,inak nebudu vediet,ze maju tvorit viac mliecka..kontaktovat laktacnu poradkynu,ona vsetko vysvetli a poradi 🙂

autor
8. nov 2022

@tani777 prd poradi LP.

tani777
8. nov 2022

Ja poznam osobne asi 4,ktore vedia,co robia..mozno skusit inu? 🤷‍♀️ Ale zas,aj Ty musis byt nastavena na to,ze chces dojcit..lebo darmo sa budes radit,co robit a vyberies si z toho len co Ti vyhovuje...bohuzial,dojcenie nie je take jednoduche a prirodzene ako vyzera..obcas treba zabojovat a obetovat dost..a dalsia vec,bez podpory okolia to tiez nepojde..

nika11103
8. nov 2022

@tani777 omg kojogang v priamom prenose . Zabojovať a dosť obetovať , podpora okolia - každou silou mocou len kojiť kojiť kojiť ? Keď to nejde tak čo preboha ? Práve to ma byt prirodzene a ne že sa tu vy niektoré predbiehate ktorú to viac boli ktorá viac trpí ktorá sa menej vyspala ktorá bude dojčiť ešte v 6 rokoch bude chodiť za deckom do školy CEz prestávku strkať cecok do úst .
Autorka prepáč neporadím ti keďže mna toto vwetko ešte len čaká , ale veľa síl ti prajem , keď bude chcieť dudlik daj dudlik keď flašku flašku ! Nech ste zdraví ❤️

autor
8. nov 2022

@tani777 no v okolí lv zial asi neni , len mi radia bylinky drahé

natyzara
8. nov 2022

@nika11103 tak tak. mne radila LP kojit kojit prikladat prikladat a dnes sa neviem od malej pohnut, beham len s holymi ceckami, nespim 🙆🏻‍♀️...ano som stastna ze malinkej doprajem, no 3 mesiace som sa nevyspala, nic doma poriadne neurobila atd.

majlo1234
8. nov 2022

@nika11103 no je to proste tak. Kojene deti malokedy prespia dlhsie ako par hodin. Ked nemaju cumlik, ukludnuju sa cickou, cize si mu k dispozicii furt. Ked ich nieco boli, tiez chcu cicku. Obcas ti zahryznu do cicky. Obcas ju nechcu. Ked maju spurt, tak chcu furt. A toto vsetko je prirodzene a nikto ta na to nepripravi. Preto ma kopec zien s kojenim problemy. Aj ja som mala, podarilo sa vsetky prekonat. Ja som nikdy nemala bolesti, mozno aj preto stale kojim😀pre nas je to najlepsia vec-uspi, ukludni, nakrmi vsade. Aj za cenu toho, ze som prikovana k decku

tani777
8. nov 2022

@nika11103 no ono to nie je tak jednoduche,ked zena pocuje same "mas malo mlieka,slabe mlieko,zle prsniky,zle bradavky,ved aj my sme vyrastli na um.." ak zena chce dojcit,musi nieco pre to urobit..
Ja uz chvalabohu ziadne problemy s dojcenim nemam (pri prvej som mala,hadaj kvoli comu..kvoli cumliku..akonahle som vyhodila cumlik,dojcenie bolo v pohode)..ziadne bolesti,netrpim,a predstav si,ze spim..lebo mala spi so mnou v posteli,v noci sa uz nekoji (ma dva roky,cez den som jej vysvetlila,ze v noci uz cicik spinka a pochopila,spi aj ona)..ale donedavna ked sa prebrala,len som jej dala prsnik a spala som aj ja..ked to takto niekto predhadzuje,ze zena zo seba spravi cumlik (mimochodom,co bolo skor,prsnik alebo cumlik?🤔) a nemoze dokopy nic jest,ani vino si dat,ani spat nebude a bude len behat s holymi cickani a od decka sa nikam nedostane..tak jasne,ze zeny nie su ochotne nieco pre to spravit..ale predstav si,ze sa to vsetko da..a nemusis byt otrok dietata,a nemusis kojit do 6 rokov....len si treba nastavit hranice..
Ak niekto kojit nechce/chce kojit+dokrmovat,ok,kazdy nech robi ako chce..ale ak si niekto pyta radu ako na dojcenie,tak dam radu ako dojcit...a ak niekto nechce dojcit,tak potom nech nepyta radu ako na to..ja som tuto otazku pochopila tak,ze autorka chce dojcit,tak som jej napisala veci,co mne osobne pomohli zvysit tvorbu..a predstav si,ked mala dcerka rok a pol,bola som chora,mala som 4 dni horucky take,ze som z postele nevstala,nemala som ani kvapku mlieka,nic...a bez byliniek bez tabletiek som kojila dalej a mlieko sa dalej rozbehlo..a co mi pomohlo? Kojit kojit kojit 🤷‍♀️

tani777
8. nov 2022

Bylinky nepotrebujes,ked budes mat babo pri sebe,ono nebude spat dlhsie..prirodzene sa preberie skor a bude hladat prsnik..nebude to tak navzdy,budes ho moct aj nechat same spat..ale zo zaciatku si na to musi zvyknut,kedy je cas sa prebrat a nakojit..

salamistka
8. nov 2022

Nemôžeš odsávať, aby si zvýšila tvorbu ? mne síce odsávačka dokopy nič nevytiahla, ale u teba to môže byť iné...a potom ešte kojenie z oboch prsníkov pri každom priložení...v noci by som budila max 2x, cez deň by som prikladala čo najviac

miska1701
8. nov 2022

Ja som zacala plne kojit az ked mala 2,5 mesiaca, dovtedy som odsavala a krmila tak.
Ponukla som prsnik, ked sa prisala,vytiahla kolko vytiahla,niekedy nechcela vobec, dokrmila som flasou. Postupne sme presli uplne na kojenie, bude mat 5 mesiacov a aj mliecka sa mi zacalo viac robit
Stale len prikladat, aj v noci minimalne 2x plus odsavat a mlieko sa rozbehne.
To je len moja skusenost, nevravim,ze je to nejaky navod, u nas to bolo takto
Hlavne je aby si bola v klude,lebo stres tomu nepridava.

autor
8. nov 2022

@miska1701 no praveze mne sa skoro nebudi vôbec noci bude to tym?

salamistka
8. nov 2022

Nič sa nestane, ak ho aspoň raz za noc zobudíš na kojenie, na udržanie laktàcie je to ideálne

miska1701
9. nov 2022

Asi ano, mne sa tiez menej tvorilo ked sa v noci nebudila, tak som si aspon odsavala a nechala som ju spat