Časté nočné dojčenie, hlad verzus potreba cítiť maminu prítomnosť

29. aug 2022

Ahojte, chcela by som sa opýtať, asi skôr na skúsenosti iných mamičiek. Mám dcérku, má 10mesiacov a často sa v noci budí na kojenie, niekedy trvá krátko, chvíľkové cucnutie.. Chodí spať o 19tej, zaspáva so mnou na posteli a potom ju preložím do postielky. Väčšinou sa zobudí už do polnoci aj 3x, za celú noc asi 6x. Niekedy hneď po kojení spí ďalej aj keď ju vrátim do postielky, inokedy sa zobudí a sedí v postielke, keď ju dám späť ľahnúť tak je hneď hore a mrnčí až kým si ju nevezmem k sebe do postele, tam hneď odkvecne a pekne spinká. Spí takto pri mne až do rána ale to mám istotu, že po každom nakojení spí ďalej lebo sa ma drží alebo spí na mne s položenou hlavičkou.Tu však nastáva problém, že spím v jednej polohe celú noc aby som ju náhodou nepriľahla, bojím sa k nej otočiť chrbtom 🙈. Priateľ to už vzdal a radšej spí na gauči lebo má málo miesta v posteli 😁. Skúšala som ju aj držať a hladkať v postielke ale stále zistí, že už pri nej nie som. Mala ste to niektorá podobne? Zmenilo sa časom niečo? Keď sú detičky staršie? Alebo nejaké finty? Mne to viac menej nevadí, že spí pri mne, mám rada jej prítomnosť, skôr mi ide o partnera a o trochu lepší spánok 😁 Ďakujem za každú skúsenosť 🙂

baluinka
29. aug 2022

ahoj, nasa ma 19mes a spi s nami od cca polroka..to,ze sa bojis otocit chrbtom chapem,aj ja som to tak mala zo zaciatku,ale teraz sa otacam chrbtom,kedy mozem,lebo by mi odisiel chrbat zachvilu😀 neboj sa,neprilahnes ju 🙂 a s fintami adi neporadim,kedze sama by som nejake potrebovala,ako ju asi postupne odstavit a dat do vlastnej postielky 😀 kazdopadne vedz,ze to,ze chce spat pri tebe a aj to,ze sa budi tak casto za noc,je uplne normalne🙂 a hlavne sa to meni tak rychlo,ze na nieco si zvyknes a za tyzden je to inak..aj nasa mala obdobia,ze som bola hore aj kazdu hodinu (mozno aj okolo roka to bolo,uz si to moc dobre nepamatam), potom bolo take,ze sa zobudila 2-3 na kojenie..teraz je to ako kedy,raz prespi s jednym zobudenim,inokedy aj 3x..u nas je zas taky problem,ze ona nepocucka chvilu z jedneho a spi dalej..ale cucne na 5s z jedneho,nasledne chce OKAMZITE druhy cicik,znova 5s pocuckanie a zas chce prvy cicik..a toto teva par minut (v noci mi to pride ako nekonecna doba,nadavam pri tom ako pohan 😀)

zuzinkka18
29. aug 2022

Ako keby som čítala o nás 🙈😁mal teraz 11 mes.
Zaspi okolo 7-8mej pri mne na posteli, preložím ho do postieľky spi pekne väčšinou do 1-2hej no sú aj dní kedy sa zobudí už o 11tej dvanástej...nakojim zaspí hneď, odložím do postieľky začne sa vrieť plakať mrnčal dám si ho ku mne otočí sa na bok v momente spí...v postieľke už potom spať nechce...v posteli sa rozťahuje ako keby celá patrila jemu 👶😬😁ja mám kraj postele, manžel kraj postele a on v strede leží ako kráľ 😁šregom 😀
Tiež si rada prečítam čo s tým, ako urobiť, aby spal v postieľke celú noc

sima1415
29. aug 2022

Môj má 12 mesiacov a už 4 spíme v obývačke na gauči , z jednej strany má gauč z druhej som ja takže nespadne máme tu miesta habadej ale Boh chráň ak ho dám preč do postieľky ktorá je vedľa gauča - doslova by spal v rovnakej vzdialenosti odomna ako keď spí na gauči :D a buď rada že len 6x u nás to je každú pol hodinu kedy si musí aspoň cucnut a spí ďalej čo sa o mne nedá povedať :D ale musíme si uvedomiť že je to len prechodné obdobie a raz nám to bude chýbať a neboj sa neprilahnes ju ;) ak si nie si istá daj medzi vás vankúš ak sa dá ak nie nerieš inštinkt ťa nepustí si na ňu ľahnúť , ja s malým spím od narodenia a odkedy sa hybe vždy zalahne on mňa :D

angel993
29. aug 2022

Môj manžel to vzdal hneď prvú noc s bábätkom 🤣Ja spím s deťmi v spálni a on v obývačke. Ale tiež mladší má 10 mesiacov, doteraz sa budil 2x a posledné noci je hore aj 10x za noc. Väčšinou ho len pritulim a spí ďalej. Pripisujem to separačnej úzkosti.

lujza123
30. aug 2022

Dieťa si neprilahnes, neboj. Alebo skus prisunut postieľku k veľkej posteli a otvor bočnú stenu, bude vlastne spat pri tebe a aj trochu zvlášť.
So mnou asi obetave maminy súhlasiť nebudú, ale ja som pohodlná a milujem spánok takže ja som odmalička robila všetko preto aby mi dieťa spalo.
Ešte kým bola len kojena vedela som si vždy po kojeni odstat trochu toho "zadného mlieka" a to som jej dala s fľašky večer pred spaním. Bolo to veľmi sýte takže mi dlhšie spala. Keď už bola väčšia riešila som to kašou.
Nejak som vysledovala jej fázy spánku, ukladala som ju o 8 večer a v noci okolo 11 sa vždy začala mrvit tak som ju zobudila, nakojila a šla spat rovno s nou. To zase tuho zaspala na par hodín
A mala som ju naučenu aj na cumel takže keď sa v noci budila tak som jej ho len dala a spalo sa ďalej. Spavala so mnou dosť dlho, v 5 rokoch som ju premiestnila do detskej izby. Nám to nevadilo, postel bola king site a sex v obývačke. 🙂
Dosť pomohlo asi aj to ze mam tuhý spánok takže zobudil ma iba plač, keď mrncala ani som nevedela. Asi si postupne na to zvykla, pretože si myslím ze keby ju zakaždým kojím tak by si zvykla a bez mlieka by už nevedela zaspať.

monicka976
30. aug 2022

Pripajam sa - u nas rovnako 😅 maly spava v strede, muz na kraji postele, ja taktiez, princiatko ma skoro celu postel pre seba a ako opisujes, spi len vedla mna, dokonca sa namatkovo budi - pozrie ci lezim pri nom a spinka dalej, ked sme skusali prelozit do postielky hned sa prebral a s krikom, to iste ked sme ju prisunuli ku nasej. Ale ked ho dame medzi nas, zaspi prituleny ku mne, on ma take obdobie uz niekolko tyzdnov, ze sa od neho nemozem pohnut, ani u nikoho ineho vobec nechce byt. A cez noc je hore 4x - 20x krat z toho si cucne parkrat a hned spi dalej 😂 stale si opakujem ze to prejde, raz urcite, ale chrbticu si uz ani necitim. Aspon sa nam starsi sam za den naucil na svoju izbu a postel - chcel klud a vyspat sa 😂

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz