Časté nočné kojenie

ewca
15. feb 2014

Ahojte dievcata,
idem si k Vam po radu. Mame 4,5 mesacneho syna, narodila sa predcasne v 34tt. Je plne dojceny, doterz mal spanok v noci velmi pekny, zaspal okolo 21,30-22,00, zobudil sa o 3-4 a potom okolo 6 a este chvilku spinkal... Teraz je to strach a hroza... zaspi okolo 8 a zobudi sa okolo 12 a potom kazdu 1,5 hodinu je hore...neplace, napapa sa a vacsinou hned aj zaspi...a rano okolo 5-5,30 je uz hore... najskor sme si mysleli, ze je to tym, ze idu zuby...mali sme uz aj to nestastne ockovanie, neviem ci to s tym suvisi, lebo sa mi zda ze spanok sa mu zacal zhorsovat uz par dni predtym... Je mozne ze ho moje mlieko v noci uz dost ezasyti? Inak prospieva dobre. Poradte, lebo ja som uz v koncoch, mam este 3 rocnu dceru, ktora uz cez den nespi a rano aj cez vikendy ked je doma muz sa dozaduje len mojej pozornosti, takze dospat cez den sa mi neda, je to uz fakt strasne vycerpavajuce, dakujem

emocia
17. feb 2014

@gromkaver a zebra, ahojte. Detičky v krehkom veku potrebujú nesmiernu "priľnavosť". Na zákalde toho sa upokoja, cítia a vnímajú, že sú priajté. To potrebuje každý človek, ale maličké bábo to potrebuje bytostne. Ako rastú, začnú objavovať svet, najprv byt, všetko musia preveriť 🙂 potom park, záhradu, tam, kde sa môžu voľne pohybovať. určite aj vy máte alebo ste o takom počuli, že dieťatko sa aj v parku držalo pri mamičke a dlho predlho trvalo, kým sa začalo pod jej nohami hrať na piesku. To a aj iné prejavy dueťaťa, jeho neschopnosti sa vzdialiť od matky sú spôsobené práve nereagovaním matky, keď bolo bezbranné dojčiatko, na jeho podnety: plač, nespokojnosť, atp. Ak matká vždy odpovie na takéto podnety, dieťa tak získava životnú istotu a tá mu potom neskôr dáva schopnosť postupne po krôčikoch sa oddeľovať od matky, od základne. Samozrejem bude k nej gravitovať aj ako staršie dieťatko, ale nebude na nej visiť. Bude si isté jej stabilitou a ochotou mu pomáhať 🙂 režim a určitý poriadok v živote stabilná matka nemusí dieťa učiť. Ono ho od nej odkuká, prevezme ho. Ide to automaticky a býva to aj dojemné 🙂 🙂 Držím vám palce, majte sa peken. Poradkyňa Alena