Časté odsávanie

28. máj 2023

Maminy ahojte 😊
Ani neviem či sa idem vyrozprávať alebo či potrebujem radu, pomoc, podporu. Prešla som si náročným obdobím kedy som pred 9 mesiacmi priniesla na svet nádherne dieťatko cisárskym rezom, narodilo sa nám predcasniatko v 30 tyzdni. V nemocnici sme obaja ledva obstáli tak som vďačná za všetko. Maly je zdravý, krásne prospieva. Kojím odsávaním, prvé tri mesiaci boli VEĽMI náročne, vystriedali sa u nás 3 LP. Nijako sa nepodarilo uchytiť, v tom maly začal chudnúť a povedala som si dosť. Sama som z toho všetkého bola mimo, schudla som až som sa triasla. Nakoniec som znova začala odsavat tak ako v nemocnici, každé 3h s nočnou prestávkou. Teraz, keď už maly ma prikrmy tak vôbec neviem ako často mám odsavat, či ešte stále 7x alebo už to mám znížiť, no bojím sa aby som o mlieko neprišla. Ako ste to robili Maminy vy, ktoré ste si tým prešli? Keď ste to mali podobne ako ja, tak ako často ste v takom čase ešte odsavali? Posledne dni len plačem keď som sama, ako keby až teraz na mna všetko doľahlo, že nič nezvladam a že som najhoršia mama na svete 😭☹️ Ďakujem

jaskolka
28. máj 2023

Ze sa hlavne ukludni, vyhod z hlavy tie hlúposti, že si zla mama a neviem co ešte, keď ho aj prestaneš kojiť.
Preboha, načo sa tak tyras? 7 x denne odsavat mlieko? Matka zem, no načo?
Ma 9 mesiacov, papá ti prikrmy, tak aj keď prestanes ho úplne kojiť, tak sa nič nedeje. Das mu UM, alebo po roku normálne klasické 3,5%
Akože byť len kvôli kojeniu v takom strese, že až sa triasť, plakať, vyčítať si všetko, a doslova sa trápiť? 🙈🙈🙈Veď to je choré, dojčenie je fajn, ak je príjemné pre obe strany. Ak jedna z nich trpí, tak kašľať na to.

andrea_82
28. máj 2023

My sme sa o syna snazili 2,5 roka, narodil sa po IVF. Vsetky tie vysetrenia, zakroky, odbery... Poviem ti, ze ked dojcenie neslo, uz som nemala silu to riesit, presli sme na UM a uzivala som si krasnu matersku. Syn bol spokojne babo, aj ked bol nedojceny, tak bol 100% zdravy, takze som mu tym vobec neuskodila.
Dojcenie je krasne a dolezite, ale nestoji za taketo trapenie. Tvoje dieta je uz na prikrmoch, uz naozaj tak strasne nepotrebuje tvoje mlieko. Viac mu prospeje spokojna mamina.

ropucha6
28. máj 2023

Stoji ti to naozaj za to? Hlavne sa daj do kludu, to je zo vsetkeho najdolezitejsie. 7x za den odsavat? Vsak to cloveku uz musi naozaj ist na mozog (a neber to prosim osobne).