Cievka počas dojčenia

alllienka68
15. nov 2022

Ahojte baby.. chcela som sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s používaním cievky počas kojenia.. snažím sa rozkojit, už som si prešla všeličím.. aj som nechala na odporúčanie pediatričky malého vyhladovať, že veď on sa prisaje keď bude hladný..ale dopadli sme po 2 dňoch s boľavými bradavkami -a s tým, Že sme cely deň prerevali - ja od nervov a maly od hladu..mal aj pokles na váhe.. na základe toho som si zavolala laktacnu poradkyňu.. zhodnotila že mám slabý tok mlieka. Nasadili sme bylinky, prestrihli uzdicku, nosíme sa v šatke, Ak sa podarí sme aj skin to skin..aktuálne vyše týždňa ficime na Cievkovani (niečo ťahá odo mna) pričom z cievky ide UM..s tým, že toto by mi malo zvýšiť tvorbu a tok.. neviem však dokedy toto vydržím, preto sa chcem opýtať, či máte s tým skúsenosti, že sa vám pri takomto postupe zvýšila tvorba mlieka a rozbehol tok mlieka natoľko, že ste plnohodnotne kojili a ak áno cca za aku dobu to Nastalo.. (co sa týka veku malého - zaciname 4 týždeň).. viem že je dôležitá aj technika kojenia a správne prisatie - to sa nám však nie vždy darí, pretože správne si ho nasadiť ma prsník a plus sa trafit aj s cievkou a to všetko v rýchlom slede aby nezačal byt nervózny je niekedy utopia.. ďakujem za vaše reakcie

hedviga2
15. nov 2022

@alllienka68 teda ja som videla ako sa dcera dni trapila aj s tou cievkou. Neviem či to stojí za tie nervy. Dvaja sme jej asistovali

thereisabear
15. nov 2022

Skúšaš kojiť v spánku, keď spí na tebe?
S cievkou neporadím, skúsila som raz a máš môj obdiv, že ti to ide.

madla60
15. nov 2022

Dcéra má dvojičky, odsáva si mlieko a z fľaše s cievkou pije jedna, má problém so saním, druhá pije s dudlom s malou dierkou.

nevenka
15. nov 2022

No mne to a tou cievkou vobec neslo, deti nervozne, ja nervozna, ja mam velke prsia, 2 z 3 deti sa nevedeli poriadne prisat, takze este klobuciky k tomu...Potrebovala by som na to asi 3 pary ruk, a toto robit x krat denne, no neslo.
Ale nasim nevadila flaska a tak som sokrmovala chvilu tak, s tym, ze po dojceni, som este odsavala odsavackou a dokrmila flaskou s tym odsatym mliekom. A ked nebolo dost, dala aom aj UM. Ale mne pomohlo zvysit tvorbu hlavne to odsavanie elektrickou odsavackou. Lebo oni len dudlovali na tom prse, boli schopni aj hodinu dudlovat a to na stimulaciu asi nestacilo.
Ja som po mesiaci, 6 tyzdnoch tychto 2 chlapcov oducila aj od klobucika, po 4 mesiacoch sme cca prestali dokrmovat uplne a boli uz plne dojceni. Ale dokrmovala som coraz menej, nie ze po kazdom dojceni, vacsinou vecer bolo treba, raz-2x denne.

alllienka68
autor
15. nov 2022

@hedviga2 aj sa dcére podarilo rozkojit?

alllienka68
autor
15. nov 2022

@nevenka tu odsávačku skúsim aj ja.. hoci Laktacna mi to neodporucovala, ale neviem z akého dôvodu

hanaxxx
15. nov 2022

Ja som tiez skusala cievku na prsniku, ale maly zbadal, ze ma v ustach nieco, co tam nepatri a nechcel sa prisat vobec. Ked ti to takto nejde, kludne skus odsavacku na zvysenie tvorby mlieka. Tie bylinky ti zatial nepomohli?

hedviga2
15. nov 2022

@alllienka68 nie, po case odsavania a dokrmovania zacala s umelym mliekom. Skoncili so stresom.

janinah
15. nov 2022

Ja som to u dcéry a vnuka zrušila,lebo sa mi nezdalo ôk,že najprv sa nahltal kopu vzduchu z hadičky a až potom islo mlieko.Mozno niečo nerobila spravne,neviem.Ale malý sa rozpapkal.uz ma skoro 5 mes.

nelca0510
15. nov 2022

@alllienka68 áno,ja. Asi 5 dní na prsníku a potom už mlieko bolo,tak som len dojčila.

beronsche
15. nov 2022

@alllienka68 ja som to robila tak, ze az ked bolo babo spravne prisate, vsunula som do ustociek cievku. Po case sa to upravilo, ale naozaj si nepamatam Po akom dlhom a cievka uz nebola potrebna, dojcila som dlho.. 🙂
Drzim palce!

beronsche
15. nov 2022

@janinah nieco nerobila spravne.. nepamatam si, aby moj hltal vzduch. Ta cievka je tenucka, takze mlieko v nej "drzi"..

beronsche
15. nov 2022

@alllienka68 teraz citam, ze ti laktacna neodporucala odsavacku. No to je zvlastne.. ja som odsavala ako diva.. Nadojcit, chvilocku pockat, odsat a tak dokola den - noc.. je totiz dolezite odsavat aj v noci. Cez cievku som v podstatne dokrmovala len mojim mliekom.. Ano, jednoduche to nebolo, ale Dalo sa zvladnut. 🙂

alllienka68
autor
15. nov 2022

@hanaxxx tvorba mlieka sa mi zvýšila - či už bylinkami alebo niečím iným to netuším - ale stále to nestačí na to, aby som mohla malého plnohodnotne kojit 😉

alllienka68
autor
15. nov 2022

@nelca0510 super to je krása, gratulujem

alllienka68
autor
15. nov 2022

@janinah a ako sa ho podarilo nakoniec rozkojit? 🙂

alllienka68
autor
15. nov 2022

@beronsche to je super tip ďakujem . Ja najskôr riešim cievku a nehládim moc na prisatie - čo určite neni správne.. skúsim Vás postup 🙏

nevenka
15. nov 2022

@alllienka68 vies co, neviem. Ja som si sla po svojom. Ked som mala prvu laktacnu pri prvom neprisavajucom sa dietati, tak ked odisla, s radostou som to dieta obliekla, zavinula do perinky, nech sa ukludni a nachystala mu do flasky mlieko. Bola u nas tusim 2 hodiny a ked odisla, decko hladne, studene uz, ja hotova, do revu mi bolo. Svokra tam bola, aj moja mama a tie len kukali a ked odisla, tak mi toto odobrili.
Kebyze ja sa mam trapit takto, tak nekojim viac ako 3 tyzdne, fakt. Aj ten klobucik mi hovorila, ze mam vyhodit. Lenze...ked on sa absolutne neprisaval, nestimuloval prsia, keby som ja nepouzivala odsavacku, tak pridem o mlieko. Po mesiaci som mu postupne ten klobucik odburala a nakoniec sa pekne prisal na prsnik a mlieka bolo vdaka odsavacke dost. Tak to potom uz slo. Drube dieta bolo ine uplne, to sa pricuclo a najedlo za 10 min. a hotofka. Tretie to iste, co prve, taky malinky zobacik, nevedelo to otvorit usta, nechapalo, co od neho chcem. Ten isty scenar a dojcit sa mi ho nakoniec podarilo cca 19 meiacov. Kym som mala ako znova tehotna, mlieko. Potom sa postupne odstavil sam. Ja mam taketo skusenosti s 2 detmi. Obaja potom okolo 6 mesiacov, ked mali, nevedeli chytit flasku do ust, mladsi mi ju odhadzoval 😅.
Pouzivala som tie so sirokym cumlikom, nie tie uzke. Lansinoh najlepsie vyhovovali. No uz si to musis asi aj po svojom kusok...

nevenka
15. nov 2022

@alllienka68 este vyskusaj moringu na zvysenie tvorby, lepsie mi zaberala ako senovka a benedikt.

ailiba
15. nov 2022

@alllienka68 cievkovala som, bolo to o nicom.. Aj sestra. Obe sme to nechali. Jej tahal hlavne z cievky a od nej malo a moj mal potom taky tok mlieka, ze sa dusil a po par tahoch prestal tahat. Vyhladovat som ho odmietala. Ked bol moc hladny tahal skaredo a bolavo.

ajapa
15. nov 2022

Ja som s prvou dcérou mala problém s kojenim, používala som cievku, nonstop odsavala, jedla som senovku a benedikt vo veľkých množstvách, kojila na požiadanie a plus všetky možné babské rady (hroznová šťava, homeopatiká, melta, rôzne čaje a pod.)
Utrápila som sa poriadne ale po asi 3 mesiacoch sa to ustalilo a kojila som bez väčších problémov skoro dva roky.

veronika3110
16. nov 2022

@alllienka68 no podľa mňa je to cievkovanie zbytočné trápenie... sama to tak opisuješ.. to správne prisatie je naozaj základ.. možno by som skúsila laktačnú, ked si už skúšala viac možností a nejde to.... ona by mohla byť ešte posledná možnosť.. a ked sa nepodarí, tak sa nepodarí.... budete na UM a bude to tak či tak ok 🙂

alllienka68
autor
16. nov 2022

@veronika3110 laktacnu už mám 🙂.. na základe jej codporucani cievkujeme.. uricte to nie je komfortný spôsob kŕmenia, ale už keď na stala tolko energie a peňazí snaha o kojenie nechcem to vzdať.. skôr ma zaujimalo v rámci tejto diskusie či s tým majú mamičky skúsenosti a či sa vďaka tomu nakoniec rozkojili

veronika3110
16. nov 2022

@alllienka68 áno to aj mne odporučila ale ja som povedala že cievkovat nebudem.. keď jej to tiež povieš, ze to nie je pohodlne pre teba, určite nájdete aj iné riešenia.. skôr sa zamerať na klasické prisatie.. ja momentálne už normálne kojím 6m… flašku som dala párkrát v pôrodnici… hovorili mi tam o tej cievke ale to som rovno povedala ze to nechcem.. a teraz žiadnu flašku nepotrebujeme

tulipanicek
16. nov 2022

Po každom dojceni ešte je dobre pouzit odsavacku aby si z prsa dostala maximum ktorý sa dá. Tým pádom sa ešte o toto množstvo bude tvoriť mlieka viac. A odsávať každé prso aspoň 10 minút. Mnohé laktacne neodporucaju odsavacku pre deti, ktoré sa vedia prisat.. Mne ju všetky odporúčali. A hlavne aj v noci treba odsávať. Koľko byliniek berieš?
Inak pedi by som vymenila kebyže mi odporúča nechať novorodenca vyhladovat
Inak cievka je pre mna top level vedieť si sama dať. Ani jedno dieťa mi neakceptovalo vlozenie už počas dojčenia a keď ju zacítili spolu s prsom tak skôr bol len rev.

alllienka68
autor
17. nov 2022

@tulipanicek beriem senovku a Benedikt.. a koľkokrát si odsavala v noci? Pre mna je napr strop vstávať každú hodinu v noci s tým že idem odsávať.. na druhy deň by som bola ako mátoha

alllienka68
autor
17. nov 2022

@veronika3110 a ako sa ti podarilo nakoniec rozkojit? Zvysit tok mlieka?

beronsche
17. nov 2022

@alllienka68 ja som odsavala v noci min 3x.

V akej polohe dojcis? Prisava sa maly dobre? Ma cumel? Ak ano, radsej ho aspon na cas zruste. Skus ho dojcit v polospanku, ked sa zacina prebudzat.

Na spravne prisatie mne pomohlo dojcit po leziacky - ja na chrbate, ruka podopreta vankusom, babo bruskom mne, hlavicku som podopierala tou zdvihnutou rukou. To som ale necievkovala. Plus som babo nosila, spala s nim a mali sme vela kontaktu koza-na-kozu... Toto tak nejako stacilo..

Pri druhom som nemala problem s prisatim, ale to mlieko nejako haprovalo, tak tam som cievkovala.. tak ako som pisala: flasa do horneho vrecka kosele (moja cievkovacia uniforma), babo na prso a vsunut cievku do ustociek (dierkou hore).
Z mojho pohladu najviac pomohlo, ked som sa dala do pohody a odsavanie. Kontakt povazujem za automatiku. 🙂
Inak uputalo ma, ze pises, ze ta to stalo vela penazi.. myslis za laktacnu? Ved zdravotnicka cievka stoji malo...

aknamorka22
17. nov 2022

Ja som vydrzala nacvičovať cievky a všetky somariny od laktacnej 6 týždňov. Potom už aj laktačná povedala, že to proste nepôjde. Že sa mi netvorí mlieko a mám mu dávať umelé. Panebože, to bolo oslobodenie! Už nikdy v živote by som to nerobila znovu. Laktačnu poradkyňu máš aj so zdravotníckym vzdelaním alebo len nejakú čo si urobila víkendový kurz na mamile a označuje sa za laktačnu poradkyňu? Ja som sa rozprávala so zdravotníckou, ktorá pracuje v nemocnici ako laktačná poradkyňa a vravela mi, že celé toto cievkovanie je somarina a nestačí sa čudovať, čo "laktacne poradkyne" odporúčajú matkám. Ja som ako neskúsená prvorodička tiež natrafila na jednu bio eko raw poradkyňu a zrala som zo zúfalstva všetko co mi povedala 🤦

beronsche
17. nov 2022

@aknamorka22 zaujalo ma, co pises.. Povedala ti ta laktacna aj nejaky dovod, preco to povazuje za somarinu?

Celkovo ma prekvapuje, ze tu citam same negativa.. mne to naozaj fungovalo. Ale stretla som mamicku, kt. babo uz Malo niekolko tyzdnov a tam to uz naozaj neslo, tak rozmyslam, ze ci to nefunguje lepsie u mladsich babatiek.. ja som zacala cca v 1,5 tyzdni..