Čo na alergie počas dojčenia?

rebeka25
5. okt 2010

Ahojte mamicky. Mam 7tyzdnoveho chlapceka, a prakticky hned po porode, sa mi neskutocne zhorsila alergia. Som atopicka, a alergicka hadam na vsetko co len moze byt. Tabletky ktore som doteraz uzivala sa nemozu brat pocas kojenia, tak by som chcela vediet, ako to riesa ostatne maminky - alergicky.

stefi76
5. okt 2010

Ja by som sa určite poradila s imunoalegológom, podľa mňa sa určite nájde nejaký liek ktorý sa môže užívať aj počas kojenia.
Na internete som v odbornom časopise čítala že lieky obsahujúce ako účinnú látku loratadin, cetirizin, terfenadin nemajú sedatívny účinok a ich užívanie je bezpečné aj počas kojenia. Do materského mlieka sa vylučuje iba zlomok užitého lieku. Akurát antihistaminika so sedatívnym účinkom redukujú tvorbu mlieka.
Ja som porodila v apríli,od marca má trápila senná nádcha ktorá sa nedala vydržať, užívala som Zodac aj keď s obavami, ale samá lekárka mi povedala že ani veĺké množstvo histamínu, ktoré sa v tele vylučuje počas alergie nie je pre mimino dobré.

latvia
5. okt 2010

mozno ti toto pomoze

Dobrý den, jsem silný alergik, ale nikdy jsem neměla ekzémy. Od 5. měsíce těhotenství jsem se ale začala svědivě osypávat po celém těle. Po návštěvě kožního a alergologa se došlo k závěru, že to souvisí s hormonálními změnami a že to přejde po porodu nebo až po kojení. Brala jsem aerius a 3 x za těhotenství cca týden Prednison. 22.2. jsem porodila, kojím a bohužel osypání se se změnou množství mléka zase objevuje. Momentálně jsem se osypala na celém těle, i na prsou, což je při kojení problém. Lékaři se nemohou shodnout, co můžu při kojení brát za prášky. Jeden říká, že Aerius ano, druhý že ne. Kortikoidy prý spíše ne. Jaký názor máte vy? Pokud nebudu moct aspoň nějaké prášky, tak hrozí, že budu muset přejít na umělou výživu, což by mě moc mrzelo. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,
Po dohodě s našimi revmatology není kontraindikací podávání Prednizonu (do 5 mg denně) při kojení. Ani podávání antihistaminik při kojení není kontraindikací. Spíše se doporučuje podávat antihistaminika starší generace jako Claritine, Zyrtec než Xyzal a Aerius. Jediný důvod to má ten, že máme již dlouholeté zkušenosti se staršími přípravky a víme že při kojení nedělají problémy dítěti. Ohledně antihistaminik nové generace zatím takové zkušenosti nejsou, ale myslím že jsou stejně bezpečné. Někdo dokonce nezabraňuje kojit ženám s Prednizonem v dávce 10mg denně, jen se doporučuje nakojit těsně před podáním tablety a poté nekojit alespoň 3-4 hodiny.

zdroj : http://www.porodnice.cz/node/44766

berus222
5. okt 2010

ja som brala pocas tehotenstva aj kojenia tie lieky ako vzdy na alergiu. ked ma chytil pocit, ze tym skodim malemu, davala som si polovicu dithiadenu. ten sa dava aj malym detom, takze asi neublizuje.
ale urcite by som isla na alergolgiu.