Čo robiť, aby 5 mesačná vypila plnú dávku Nutrilonu?

muca1212
18. nov 2011

Ahojte maminy, chcela by som sa Vás opýtať na Váš názor čo sa týka začiatku dokrmovania. Mám 5 -mesačnú dcérku a papá (dojčením) každé dve hodiny, aj v noci... rozhodla som sa preto že jej dám Nutrilon aspoň na noc, nech sa vyspinká a sebecky aj ja 🙂 dala som jej teda prvú dávku 133 ml a vypila len 30 ml. (tak som ju dokojila) Ako mám docieliť aby vypila všetko? prečo to nevypila celé? stalo sa Vám to niekomu? ako ste potom docielili prázdnu fľasku? Ďakujem Vám vopred za Vaše rady 🙂

elina313
20. nov 2011

@hajanka hej no ako si spomínala, kojila si 3 mesiace, je krásne, že si chcela viac, ale nepoznáš ten pocit, keď už je to rok ...keď už je to viac... takže preto je to len o Tvojom vnútornom pocite a presvedčení a nie zo skúsenosti.
Ale je pekné čo píšeš a prepáč trošku je to nadsadené prečítanými článkami o dojčení, len tak trochu netolerantné. Je to jej dieťatko a jej vnútorný pocit - naozaj o nej nič nevieš a posúdiš to na základe pár riadkov. Maminka čo sa chcela poradiť neprišla s tým, že sa chce zbaviť dojčenia, chcela pomôcť dieťatku, lebo jej prišlo hladné. A možno si myslela, že si aj ona trochu vydýchne. Je to zlé ? Ty si si nikdy nepotrebovala oddýchnuť ? No od dojčenia asi nie, lebo si kojila krátko.
Možno si len nezvolila tie správne slová, ale to tiež môže súvisieť s nie práve vlastnou skúsenosťou, ale pocitom chcenia.
prajem krásnu nedeľu 😉

hajanka
20. nov 2011

@elina313 jasne, nech si kazdy robi ako uzna za vhodne 😉 aj tak si myslim, z toho co som zazila, ze na oddychu jej to nocne vstavanie, zohrievanie, plnenie, davkovanie a umyvanie flasiek (kazdu hodinu) urcite neprida 😉 hlavne ked jej pocas toho bude este kazdu hodinu drobec v postielke vyplakavat, kym ona naplni flase... asi mi nikto nevyhovori (aj ked som dojcila "len" 3 mesiace), ze krmenie z flasi je jednoduchsie a dopraje matke viac oddychu. O nasyteni babetka uz nehovorim, to som uz spominala 😉 nezalezi to striktne od typu mlieka. Tiez som chcela poradit, ale autorka sem do diskusie ked ju zakladala uz isla asi v vlastnou odpovedou ktoru chcela pocut, moja jej do toho nespada 😅

irriss
20. nov 2011

@hajanka 🙂 🤐 😉

elina313
20. nov 2011

@hajanka to si nemyslím, len ako si písala, že prihrievanie vodičky, umývanie...chystanie, z jej diskusii vyšlo, že to robí len 1x pred spaním, čiže v noci kojí ... tak teraz neviem, či som ja niečo nepochopila 😕
Ono to nezávisí od typu mliečka, ale od bábänka ... ten môj ani zas vet pekne spinkať a kamarátkin od 2-3 mesiaca....no čo narobím zabijem sa ? Zas na druhej strane mi nikto nenahradí ten pocit, keď sa prisaje, ako sa začne spokojne vrtieť okolo mňa, strúhať nožičkami, spokojne pohmkávať ... Mama je jeho stred. Bohužiaľ aj toto obdobie je dočasné a tak si to pripomínam, vždy keď cítim absolútnu životnú energiu na bode 0 😀 😀 😀
Však čo si budeme hovoriť, ty máš veľké dieťatko aj ja mám už slečnu veľkú, tak si toho špunta tak vychutnávam 😉

irriss
20. nov 2011

@elina313 @muca1212
Osobne jsem kojila temer rok sva dvojcata...v noci spinkaly krasne uz po par nedelich... 😉

Nebudila jsem je, nepraktikovala jsem zadne "stipani, lochtani..."..nechala jsem je - s tim, ze jsem byla zaroven pripravena v kazdy moment ...
Dulezite je se prizpusobit diteti..
Pokud je sama matka nervozni (z jakychkoliv duvodu= i kdyby jsi mela misto materskeho mlicka "pivo" miminko spinkat nebude... 😉
Je treba i zvazit druhou stranu...maminka ji a pije tak, jak ma ? Nebo jak by mela? Mit plna prsa jeste neznamena, mit v nich kvalitni mlicko...
Pokud spojis - dobra strava matky, klidna matka + kojeni = plnohodnotna strava k uplnemu nasyceni t.j. klid matky a spokojene miminko...
Casto si myslim, ze prevazuje snaha matky postarat se a starat se o svou "linii" a zapomina, ze mlicko se stava chudym, pokud ona sama chce schudnout..proto mi i prijde ze casty utek k flaskam a "Nutrilonu" spociva i v tomto...
t.j.udrzeni si vahy, ci snaze zhubnout.. 😉

p.s. jeste by mne zajimalo, proc sis dala nick muca...se dvema "c"by to vystihovalo presne vztazene ke Tvemu prispevku..nemyslim to obracene, coz jde pouzit jako nadavka🙂 to ne!!🙂..myslim jen to zviratko ve spojeni s mlickem😉
mucca=krava

hajanka
20. nov 2011

@elina313 no ano, to som pochopila aj ja takto, povodne si asi myslela, ze jej da flasu UM vecer pred spanim a vydrzi spat celu noc a ona si oddychne. Ale opak sa stal pravdou a dieta jej vypilo malo len 30ml a zacalo sa budit v noci kazdu hodinu 😖
... ale tiez zacinam mat z toho trosku hokej, lebo v uvodom prispevku pisala ze koji kazde 2 hodiny a potom pisala, ze predtym ju kojila len 2x za noc, tak teraz neviem co je aktualne.... A teraz sa budi kazdu hodinu... namiesto kazdych dvoch... aj papa menej...

Ano, cloveku to chyba, ty si mas co vychutnavat 🙂 ja tak spominam a preto ma to tak trosku mrzi...
Aj napriklad to ako sa hovori, ze dieta nesmie spat s rodicom v posteli, ze "počula som že sa to neodporúča, lebo si na to deti zvyknú a ťažko sa potom z tej postele dostávajú do svojej..." ja som si uzivala ked sme spali spolu, on bol spokojnesi, ja istejsia, ze je v poriadku. Vobec to nebol problem, ba prave naopak, neplakal, bol kludnejsi. A v dvoch rokoch isiel krasne do svojej velkej postielky a pytal sa tam sam, od seba. Ja nad slnko jasne, ze dieta nebude spat s rodicmi v spolocnej posteli do xxx rokov.... Jaaj.. vies ako mi teraz chyba?

irriss
20. nov 2011

@hajanka
mimo tema ale k "udajne" zavislosti: ale musim 😉 😀 , devcata..moje svagrova (stara panna) spi dodnes na manzelske posteli se svou matkou, ji bude 57 a mamince 87 😨 😨 😨 😨 😔 😔 😔 😔 🤐 🤐 🤐 🤐








😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hajanka
20. nov 2011

@irriss 😀 no tak som sa sekla 😀 to musi byt vynimocny pripad potom.

irriss
20. nov 2011

@hajanka
ja jen doufam, ze to neni v genech... 😀 😀 😀 😀 😀

elina313
20. nov 2011

@irriss no určite máš pravdu, spokojná maminka rovná sa spokojné dieťatko, ale môj je spokojný na didke ... normálny závislák je to ....
Čo sa týka chudnutia, tam ide o to ako to tá maminka robí, ak je to za každú cenu typom - hladovke, tak to je bohužiaľ skôr na škodu bábänka, pretože sa škodliviny dostanú aj do mliečka. Ja som začala chudnúť kvôli sebe cca keď mal malý 1/2 roka a to len úpravou stravy, poobede po 12 už žiadna múka, cukry po 15 žiadne prílohy a večer pekne zelenina a bielkoviny. Nie je to diéta, je to spôsob stravovania a oveľa viac som si uvedomila, čo vlastne do mliečka svojmu dieťatku vkladám a myslím, že som spravila veľmi dobre. Pitný režim je priam nevyhnutnosťou, aby si schudla 😉
Naozaj je to len o tom, či maminka pozerá na seba, alebo pozerá na dieťatko ... najlepšia kombinácia je však, ak sa to stretne niekde uprostred 🙂 v prospech dieťatka 😉
Inak minule mi môj manžel hovorí a predstav si, že by boli dvaja - dvaja závisláci 😀 😀 😀
A Tvoje dievčence tiež prestali piť samé ? Ja som sa pri 12 m poradni pýtala, že ako pozvoľna prestať s dojčením, lenže Mudr. mi povedala, že ak nepije UM, tak do 2 rokov mám kojiť, vraj by nemal dostatok železa, ak by som mu dávala len kravské mlieko ☹ takže kojíme, kojíme a ocuciavame maminku namiesto dudlíčka ...
On sa v noci nezobudí na kojenie, ale on sa chce proste pricucnúť ku mne, aby sa cítil v bezpečí a to prosím pekne od malinka spinká s nami. A preto si ja myslím, že kojenie je super, ale aby dieťatko stále hľadalo v noci didku....tak tomu nehovorím kvalitný spánok ... a vieš čo je najzaujímavejšie ? Cez deň spí v kočíku, lebo v postieľke sa mu vrtulka na zadočku nezastaví a tam spí ako štolverka ....

elina313
20. nov 2011

@hajanka naša Tami spala s nami skoro do 6 rokov, mala aj svoju postieľku kam chodila, ale vždy sa priplichtila a keď už druhú noc sa ukladala do svojej, už som ju volala k nám, tak mi bolo smutno, normálne prázdna posteľ 🙂
Až keď som mala bruško, tak potom sa bála, že by ma kopala tak nechcela už byť s nami a vieš čo ? Mne to naozaj nevadilo nikdy, preto je aj Maťulo s nami. Nech vie, že som s ním, že nás má, že sme tu pri ňom, nech sa v noci nebudí so strachom, kde je maminka... a presne, keď bol malinký načúvala som jeho dychu a bola som pokojnejšia, ale to je tiež môj názor ... kamarátka dala malého do jeho postieľky, žiadny ústupok nespravila a malý ako som spomínala úžasne spinká bez zobudenia 🙂

elina313
20. nov 2011

@irriss 😕 😕 😕 😕 😕 fíha, to je až 😖 divné ... ale možno je tiež pokojnejšia, že ju počuje dýchať 🙂

irriss
20. nov 2011

@elina313
presne tak 🙂 myslim si, ze v tomto veku je to uz ospravedlnitelne...prave z tohoto duvodu.."slyset dychat"..v noci masirovat krece...a byt ve strehu a na blizku v noci..ale nechapu to mezidobi... 😉 😀 😲 😨 😅 🙄

elina313
20. nov 2011

@irriss 🙂 😀 no vidíš, čo všetko sa ešte budeme musieť učiť, aby sme všetko pochopili 😀 😀 😀

irriss
20. nov 2011

@elina313
ono jde i o to, kdo si jak zasel, tak i sklizi..
t.j. pokud si to rodic "zaslouzi"..bude mu pece opetovana..pokud ne... 😖 ...
zivotni "ma dati" versus "dal" se konat nebude 😉

to, ze se staneme rodici, to neznamena, ze mame z teto "funkce" i dozivotni "prava a domahanise - na dite"...
Vsechno si musi clovek zaslouzit..na nic neni Narok...ale to uz jsme opravdu mimo 😉
Preji Ti peknou nedeli a co mozna nejdelsi "spokojene cucani a oslintavani" 🙂

muca1212
autor
20. nov 2011

@elina313 aj som rozmýšlala či sem vobec ešte napíšem lebo mi určite typy zobrali aj chuť niečo ešte písať, ale ty si veru potešila. Pravdu máš samozrejme .. ja ju normálne kojím a prestať nechcem, len sa mi zrazu začala budiť každú hodinu (predtým len tak 2x) a preto som si myslela že asi je hladná, lebo aj cez deň začala papať častejšie. Moje kamošky mi hovorili že to je asi tým že mám asi málo mliečka že aj im sa to stalo a akonáhle začali prikrmovať tak malé im spinkali 🙂 a boli spokojné. Nie som taký ten brutálne natural typ mami ale chcem jej len to najlepšie a preto sa snažím kojiť a prestať nechcem, jediné čo som chcela bolo jej dať dávku na noc ( a ked potrebujem odskočiť do práce, odsávanie u mne nejde) a bola som zvedavá že či to pomôže.. no ale neviem či to pomôže lebo to nechce piť 🙂) a neviem ako to mám do nej dostať 🙂 a preto som dala túto tému.. ale tie niektoré reakcie ma dosť prekvapili ( nemám chuť ich už komentovať) som ale rada že sú tu aj chápavé baby ktoré nemoralizujú.. a hlavne ktoré ČITAJU príspevky.. 🙂 ako ty. No a zase som jej skúsila dať ale nechcela už vôbec, tak skúsiť ďalšie ako mi to jedna kočka poradila 🙂 a aj ty, tak ďakujem 🙂