Čo robiť, aby 5 mesačná vypila plnú dávku Nutrilonu?

muca1212
18. nov 2011

Ahojte maminy, chcela by som sa Vás opýtať na Váš názor čo sa týka začiatku dokrmovania. Mám 5 -mesačnú dcérku a papá (dojčením) každé dve hodiny, aj v noci... rozhodla som sa preto že jej dám Nutrilon aspoň na noc, nech sa vyspinká a sebecky aj ja 🙂 dala som jej teda prvú dávku 133 ml a vypila len 30 ml. (tak som ju dokojila) Ako mám docieliť aby vypila všetko? prečo to nevypila celé? stalo sa Vám to niekomu? ako ste potom docielili prázdnu fľasku? Ďakujem Vám vopred za Vaše rady 🙂

elina313
19. nov 2011

@vivusika ako sa to stalo, že sa sám odstavil ? A pil aj mlieko z fľaše ? Ten môj nie a nie opustiť didku, UM - ani počuť, fľašku, dudlík nepozná ... od pôrodu neviem, čo je to vyspať sa v noci, presne ako si písala ... niekedy aj každú hodinu a to proste ani nepije, len ma ocucáva ako dudlík... ak by som mu nedala, tak robí taký krik ako ďas a to si nemôžem dovoliť, kvôli staršej čo chodí do školy 😖

vivusika
19. nov 2011

@elina313 náš si raz zmyslel, že dojčenie nie a hotovo 🙂 ale to už jedol takmer všetko - mal 1.5 roka /od vtedy mlieko nepije/, večer pil kašu z fľašky - krupicovú ale s nutrilonom. Teraz už má tri roky, mlieko nehrozí, ale jedáva jogurty,pudingy,kašu aby mal prísun mlieka 😉

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 aj my papame ten este-zelenu 1, este by som nedavalla dvojku, klasicky nutrilon, ja davam len na noc ten good night v kovovej pixlicke, a to mu miesam s tym zelenym, aby bolo troska hustejsie a troska dlhie pospal,,,, ono tie mliecka su robene na mieru detickam,,,, podla toho ako sa menia ich potreby,, takze este by som trosku pockala s 2jkou , ale na tvojom mieste by som skusila dat tu kasu,,, taj naozaj dobra, a je od 4 mesiacov, takze v pohode,,, alebo totom je este jeden zakladne mliecko nutrilon-oranzova 1 a ten je pre extra spokojnost, ten je troska masnejsi a kalorickejsi, ale nas nespal po nom o nic dlhsie,,,,, takze ono je o tom, ze z toho musia vyrast,,,, moj sa budil aj kazdu hodinu v noci, totalne nevyspata , unavena ako zombik,,, no strasne to bolo, a to, ze cez den spal max 2x po 15 min,,,, takze v jednom kole non stop- teraz je to uz lepsie, budi sa tak 3x pocas noci, 23: oo, potom okolo 2 v noci a nad ranom okolo 5tej, takze sa da uz pospat troska,,,, ja tiez este odsavam, tak pocas dna mava aj moje mliecko,,,,, teraz mame taky rezim, ze na desiatu davame tu kasu od nutrilonu, potom normalne pije moje, alebo UM, a na olovrant mrkvicku, alebo zemiacik,, a zase mliecko, a pred spanim okolo 19 dostane to zahustene - krupicove mliecko, a spi do cca 23hod, a tak dookola, a je to velky papac, vie sa ojest ako valibuk,,

a na to kakanie, probioticke kvapky daj, Bio gaja,- 5 kvapiek pocas, alebo po krmeni, moj mal problem s kakanim a kolikami do 3 a pol mesiaca, odkedy sme prisli na tie kvapky kaka pekne sam, 😉 a take normalne, nie gulicky, potrve asi 3- 4 dni pokial zaberu,,,, a po otvoreni do chladnicky,,,, 😉

ny sme mali bezproblemovy prechod na UM, niake vranie, hnacky, ani zapchy a malemu smakuje od zaciatku,,,, 😅

vierkasteffi
19. nov 2011

@muca1212 ja som drobcovi ked mal 5 mesiacov davala ryžovu kasu zarobenu s MM tak 40ml a potom sa zvykol budit len raz maximalne 2x ale ked začal papat tej kase viac tak sa prestal aj budit od takeho 7 mesiaca spi pravidelne od
20:00 do 6:30 vypije mliečko a pospi este taku hodinku 😉

hajanka
19. nov 2011

@muca1212 po par prvych precitanych prispevkoch mam chut ti povedat "tak ti treba!" 😀 (a je mi luto babetka)

5 mesacne dietatko sa ti budi iba 2x za noc, krasne papa materske mliecko a ty ho sebecky v noci od neho odstavis a ponuknes mu UM 😖 ktore jednak inak chuti a ma ine zlozenie nez MM ale na druhej strane zasyti uplne rovnako, cize ziadne prespate noci bez mlieka tym urcite nedocielis, ba naopak, a to sama teraz vidis, ze sa ti dieta zacne budit ovela castejsie a este aj zacne menej pit 😖
A este sa cudujes 😀

Mala by si byt rada, ze mozes kojit, dat svojmu dietatku to najlepsie. Vytiahnut cicu a nakrmit, ukludnit, uspokojit. Ale ty ju radsej sebecky nevytiahnes, das mu umelu nahradu, radsej budes po nociach zohrievat a plnit flasky...... co je toto za logiku? 😨

*oprava, nie 2x za noc, ale kazde dva hodiny 😉

muca1212
autor
19. nov 2011

@hajanka no tak ked už si zvolila tento ton tak ťa vyvediem rýchlo z omylu, ja potrebujem aj kvôli robote aby som ju mohla nechať sem tam na UM a okrem toho cez noc normálne kojím a prestať s tým ani nechcem, chcela som len jednu dávku dať UM aby si na nu zvykla.. v noci by som jej určite UM nedávala..ale pred spaním... "milujem" inak také typy ako TY.. čo prt vedia a hneď tu odcudzujú.. už mi tu ani nepíš o tvoje príspevky už fakt nemám záujem... logika ne??

muca1212
autor
19. nov 2011

@anicka1981 kujeeeem za rady 🙂 a ešte otázočka tá kaša prosím ťa je ktoré presne? má nejaké označenie?

maria30
19. nov 2011

@muca1212 ahoj.. ak má malá už 5mesiacov, tak skús napríklad ryžovú kašu (to môže už od 4masiaca).. myslím, že to ju viac na noc zasýti ako len UM... 😉

muca1212
autor
19. nov 2011

@maria30 a to je aká značka napr? ešte som UM nekupovala takéto, dakujem 🙂

maria30
19. nov 2011

@muca1212 Aj od Nutrilonu je táto ryžová kaša.. myslím, že aj nejaká iná je.. Keď pôjdeš niekde, kde majú Nutrilon, tak tam ju určite nájdeš niekde vedľa UM 🙂 aj v Tescu som ich videla..

muca1212
autor
19. nov 2011

@maria30 dakujem vyskúšame 🙂

hajanka
19. nov 2011

@muca1212 no, nechcela som urazit, ale vies, ze sama si v uvodnom prispevku uviedla ze je to aj tvoja sebeckost. Take "typy ako ja" vedia, ze MM je mozne si aj odstriekat a uskladnit na hodne dlho a v pripade potreby (kvoli robote) podavat. Neni nutne sa hned uchylovat k umelej nahrade.
A este take "typy ako ja" vedia, ze je jedno ci dietatku das UM alebo nie, budit sa bude rovnako casto, ak nie castejsie.

estterka
19. nov 2011

@muca1212 len aby si nebola prekvapena,lebo ako som ti uz pisala,ked zacnes s UM,pravdepodobne bohuzial odstavis. poznam vela zien,ktore dlhodobo dojcia,bez pouzivania flasky a Um a pritom pracuju. da sa to,ak zena chce. ale to naozaj musi chciet. ide o tom,pre koho je co dolezite 😉
podla mna na noc kasa je este dost zataz na travenie maleho babatka. potom zas moze byt hore kvoly tomu.

bbtina
19. nov 2011

Mne sa to kojenie normalne skoro protivi,ked citam tie prispevky o natlaku aby zena kojila.ved nech si kazdy robi co chce,navyse aby sa clovek hadam uz ani nic nepytal ak nema kojene dieta. Niektore debaty nemajuvyznam

lucia.kl
19. nov 2011

@muca1212 neviem či okrem mlieka už aj dokrmuješ, v 5 mesiacoch by si už aj mohla davať zeleninku na obed a na večeru nie čisté mlieko ale kašu. - tie sú od 4 mesiacov, nám sa osvečila Hami na dobrú noc, baby spávajú asi od 4mesiacov celú noc. ale je to individuálne u každého dieťaťa, a je pravda, že dojčené deti sa časo budia ale nie pre hlad ale kôli tomu, že ťa považuje za dudel...

hajanka
19. nov 2011

@bbtina ja nerobim ziadny natlak 😉 len mi luto tych deti, ktorych matkam bolo dopriane mat dostatok materskeho mliecka a oni to nemaju chut vyuzit v ich prospech kvoli svojej sebeckosti ☹
Ja som kojila "len" 3 mesiace a bolo mi luto, ze som nemohla synovi dat materske mliecko, ale musela ho krmit umelym praskom, ktory si hovori mlieko, ze som musela kazdu noc niekolkokrat chystat flase, plnit, ohrievat, rozrabat..., ze mi za ten cas drobec od hladu plakal (vrieskal) v postielke...
Tak preto.

muca1212
autor
19. nov 2011

@hajanka mám dve kamaratky ktoré dali svojmu dieťatku na noc UM a prespali im zrazu celú noc, alebo sa zobudili iba jeden krát. takže to že u teba to nefungovalo neznamená že to nemôže fungovať niekde inde.. a aby si pochopila moju sebeckosť = myslím si že je hladná a preto som jej chcela dopriať viac, lebo mám málo mlieka aj na odsatie.... a som už unavená z toho vstávania . Takže OPAKUJEM prt vieš a píšeš ako by som ja nevedela že sa dá odsať, TAK ASI to nejde, ne???? LOGIKA NIE???? ( asi by som odsala bože moj....)
a už mi sem nepíš moja téma... dakujem.

muca1212
autor
19. nov 2011

@lucia.kl no už som jej dala jabĺčko 🙂 tak som na začiatku, no asi to bude tým dudlom 🙂 lebo ona od narodenia dudlík odmieta 🙂 má pravdu som teraz taký dudel 🙂

muca1212
autor
19. nov 2011

@hajanka a nebudí sa 2x za noc, ale každú hodinu (dve) v noci.. ked si už čítala príspevky...

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 je to obilna kasa nutrilon v modej skatulke je to v zelenom napisane, ze od ukonceneho 4 mesiaca,,, su 3 prichute, vanilka, jablcko a hruska,,,, nasemu hruska strasne chuti, a zje plnu davku 140 ml na posedenie, uz krmime lyzickou,,, rozraba sa podobne ako nutrilon, s tym, ze voda ma asi 50 stupnov , nie cca 40 ako pri mlecku,,, rozrobis, a nechas minutku postat, aby napucnela troska a papate 😉 , uvidis akojej bude chutit 😵 a kupis aj hypernove a tescu,, aj v bille,,, inac, tvoja uz papa neake mrkvicky a zeleninku?

ja som si vravela, ze ked pride na prikrmy, tak budem aj kasu robit doma, ze zdravsie, ale zistila som, ze ani to neake extra zdrave nie je, ked si zoberies, ze mlicko musis varit , aby ti krupicka zhustla, tak v nom vlastne vsetky dobre veci uvaris,,, a je potom jedno ci to robis zo svojho mliecka, alebo umeleho,,,,, a tie nutrilon kase( aj tir ine znacky), maju v sebe aj probiotika a vsetky vitaminy, takze tou kasou plne nhradis jedno krmenie mlieckom,,,,, ze nemusis tlacit do malej aj kasu a potom este mliecko, aby to bolo nutricne vyvazene,,,, a mrkvicku a zemiaciky varime uz original doma, vzdy cerstve,,, 😉

hajanka
19. nov 2011

@muca1212 ja som nikde nenapisala, ze to u mna nefungovalo 😉 neviem o com hovoris. Moj syn prespal celu noc aj ked bol dojceny. A to je prave ten rozdiel vies? Neni to v tom ci dojcis, ci davas UM, ale zalezi to cisto od samotneho dietatka. Jedno dojcene moze prespat celu noc a taktiez nemusi, ine nedojcene moze tiez prespat celu a tiez nemusi... a prave na to ta upozornujem.
Ja som citala vsetko, aj som sa nakonci opravila ak si si nevsimla, len sa mi to nechcelo prepisovat, tak som tam dala dodatok 😉 to ty si asi domyslas, alebo necitas poriadne.

A co znamena "uz mi sem nepis, moja tema" 😕 😨 😨 😨 😨 😨

irriss
19. nov 2011

@hajanka
taky jsem nevedela, ze se za vstup na tema "plati"... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 inac ja som mala to iste, maly sa budil kazdu hodinu,,, a mne odislo mlieko, prsniky som mala vytahane, a nic v nich nebolo, nebolo ni na odsavanie, a aj ked som stlacala dvorec vysli mi max 3 kvapky a nic, tak sme vydrzali 3 dni a 3 noci, na dalsie rano saom palila do billy a kupila nutrilon,,, odvtedy dokrmujem, a odsavam estew, lebo som si dala predpisat costi, tak po tom sa mi mliecko ako tak vratilo, ale po tych tabletkach je mi zle, ma nafukuje, a byva mi zle od zaludka,,,, vydrzim este mesiac, to maly bude mat pol roka,,, a s tymi tabletkami koncim,,,, a hladala som pomoc tuto na forach,, a milijem odpovede typu, mas prsia dojci, alebo, ze si zla matka, lebo nechces dojcit,,,, ja by som dojcila, keby sa dalo, ved rozrabat mlieko strilizovat a prevarat vodu,ochladzovat vodu ;;;; to je kopa roboty,, a U je aj drahe a ide do penazi, tak urcite to nerobim z roznaru, alebo lenivosti,, ale jasne najlepsie je cloveka hned odsudit, lebo niektore super hrdinky koja do 6 rokov,,, kazda sme ina, a kazda inac znasa stres ,,, neboj zvladnete to 😉

muca1212
autor
19. nov 2011

@anicka1981 dakujeeeem 🙂 hej som začala, tento týždeň, som sa bála že ako to dopadne, ale jabĺčko teda spapala okamžite s lyžičkou, a dnes som skúšala mrkvičku ale dávala som ju až po papaní ( asi určite chyba) a tú moc nechcela, tak skúsim zajtra zase 🙂 takže ja už trocha začínam s dokrmovaním, ale ma nenapadlo že nebude chcieť UM, dnes som jej ho dala zase ( skúsila som SUnar) a zase ho odmietla ..☹ nechce ho. Hlavičku odkláňa a nechce.. ale keď sa mi ťažkooo raz podarilo odsať mliečko tak ho vyluchala s flašky okamžite, tak neviem že ako ju mám presvedčiť, lebo nútiť ju nasilu nechcem.. veď to sa ani nedá 🙂

muca1212
autor
19. nov 2011

@anicka1981 no hovoríš mi totálne zo srdca 🙂 presne tak to cítim aj ja 🙂 som rada že už je staršia a že som aspoň doteraz plne kojila 🙂 jaaaj škoda že si tak dalekoooooooooo

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 hm, tak to budes mat neaku gurmanku 😀 , skus este tie zvysne mlieka co su na trhu, a ked za kadym bude odmietat, tak to asi nebude o tej chuti,,,, lebo neake, jej zachutit musi 😉 , potom ostan pri jednej znacke a ponukaj len to jedno mliecko, a mala by si zvyknut,,, ked by bola velmi hladna, tak by vypila aj take, co jej nie velmi chuti..... a jasne, ze mamickyne je najlepsie,,,, ze to chuti,,, mne sa skor zdalo niekedy, ze ked som zjedla neaky cesnak a tak malemu skor moje nechutilo,,,,, a mozno by sa dalo, aby si do svojeho odsateho dala stipku umeleho, aby si zvykala na chut,,,,,, no treba skusat,,,, moj je srotovnik, zmasti vsetko 😀 aj mrkvu, aj zemiakovu kasu mal dnes s UM, a chutilo, jablcko som este nedavala, mono az o tyzden,,,, radsej pomaly

muca1212
autor
19. nov 2011

@anicka1981 noo asi to tak bude, ale mala by byť po mne trocha, ja zjem všetkoooooooooo 🙂 počúvnem ťa teda, som zvedavá ako to dopadne.
Btw: bola som v tej posilovni a už cvičím ako drak 🙂 bola som už 2x 🙂 ty ako?

anicka1981
19. nov 2011

@muca1212 no skus, uvidis, mozno si oblubi hami, alebo bebu, uvidis no, co neurobime pre drobcov,,,, len pavne nervy a pojde to, ved maju len nas,,, daj na materinsky instinkt, ten ti spravne napovie 😉

no s cvicenim je to bieda, zatial, aj ked som uz zredukovala jedalnicek,,,, hej a vcera sme nakladali kapustu a vies kto skoncil v sude??? no ja 😀 tak aspon tolko,,, musim dobrat tie costi, lebo hrozne nafuknuta som po nich, uz mam len rar kusov, na tyzden asi,,, tak potom sa asi budem citit lepsie,,, no isla by som aj do gymu, nie daleko, 5 min, ale nemal mi kto ostat s malym,,, ale pohyb mam, ale iba taky vychadzkovy..... 😀

elina313
20. nov 2011

@hajanka
@muca1212 ahojte kočky, takže k prvej by som sa vyjadrila k hajanke ... vieš, ja som dcérku dojčila 2 mesiace, mala som veľa stresu, bola som mladá a tažšie životné podmienky .... veľa námahy a tak sa mi mlieko jednoducho netvorilo a tak sme prešli na Nutrilon... no nemala som, nedalo sa svietiť, keďže to bolo tak 10 rokov dozadu, nemala som prístup na net a ani na takéto úžasné fóra, kde všetci vedia všetko a tak som teda ani nemala pocit, že som neskutočným, drastickým ba priam krkavčím spôsobom ochudobnila svoju dcéru.
Tamarka má dnes 10 rokov, je zdravá ako repa, nemá alergie, nemá nadváhu, je vďaka Bohu zdravučká.
Náš Matúško prišiel na tento svet pred rokom a 1/4 ... a keďže už mám net a navštevujem vševediace fóra, tak som bola odhodlaná dojčiť o dušu spasenú ...
A podarilo sa 🙂 kojím dodnes ... dokonca na našom fóre, keď maminky písali, že na noc dajú dávku Nutrilonu, aby si aj prsia oddýchli, aj maminky, aj detičky boli sýtejšie, bola som vnútorne pohoršená, Bože načo to robia !
Dnes má môj špuntík 1 a 1/4 roka ako som vyššie spomínala. Už od jeho 3/4 roka cítim, že som z dojčenia unavená, síce je to krásne a nezameniteľné, ale myslím si, že keby som nebola tak zblbnutá internetom, tak by som možno aj ja skôr spravila ten krok, že skúsiť na noc pred spaním ponúknuť UM,pretože vlastného nemám na odsatie, ani na lyžičku kvôli vit. D mi nevydá 😔
Skúsila som to okolo roka, no malého išlo rozdrapiť od jedu ... a ak si si prečítala môj článok vyššie, spinkáme spolu v posteli didku si pýta aj každú hodinu a nech mi nikto nepovie, že aj pre to dieťa je to plnohodnotný, kvalitný nočný spánok, keď je od narodenia stále hore.

@muca1212 tebe by som odporučila skúsiť aj iný druh mliečka a hlavne riaď sa svojím vnútorným pocitom, nech si myslí čokoľvek ktokoľvek. Nerobíš nič zlé ... a hlavne ľahko sa posudzuje nám ostatným z povrchu ... Chápem, že si sa chcela s niekým poradiť ale vždy tu môžeš naraziť na moralistky, ktoré majú síce úžasné názory a úžasný materinský prístup, len tiež im to akosi nevydalo 😉 😀

Želám veľa pokojných nocí a usmiatych dní 🙂

hajanka
20. nov 2011

@elina313 ja nie som zblbnuta internetom ani moralistka ani nic podobne, ok? je to moj osobny nazor a moje presvedcenie, tiez som nemala pristup k internetu pred viac ako 7 rokmi (to som mala 19) a proste som to tak citila od prirody 😉 ani nie som za dojcenie za kazdu cenu, ved som toho tiez prikladom, ak to nejde, nie je materke mliecko, tak to nejde, ale ak ano, nepoznam rozumny dovod (uz vobec nie ten zo sebeckosti) davat MM na druhu kolaj pred UM, vies, je mi toho mrhania velmi luto. Hlavne ked si vezmes ze spolu s materskym mlieckom davas dietatku aj protilatky a budujes odolnost a imunitu voci chorobam, virusom, infekciam...
A islo mi aj o to, poukazat na to, ze niekedy je uuuplne jedno ci dojcis alebo nedojcis, dieta sa bude budit vtedy ked to ono bude chciet, nie ked si mamicka zmysli, ze mu da umelu nahradu a ono bude spat celu noc 😖
Autorka je sama toho prikladam, namiesto kazdych 2 hodin sa dieta zacalo budit kazdu hodinu.