Čo s vtiahnutou bradavkou?

katkapapacova
24. aug 2011

ahojte zienky, poradte ako vytiahnut bradavku aby som nemala problem s kojenim???lava je pekne vonku a prava stale vtiahnuta, masirovanie mi nepomaha,zacalo mi uz vytekat kolostrum a ako v prvom tehu cakam ze aj teraz bude mliecko velmi skoro, co vsak robit potom ked bude treba kojit???dakujem za rady

trdielko149
24. aug 2011

ahoj ja som mala vpadnute bradavky a az ked som kojit prestala lebo uz mliecka nebolo (som rucne odsavala,mrazila atd.) som sa dozvedela ze existuju "specialne klobuciky v tehotenstve" ktore sa na tento problem maju nosit aby bola bradavka bola v poriadku uz ked sa babatko narodi.informuj sa u svojho lekara o tom 😉

estterka
24. aug 2011

idealne,keby sa porozpravas s laktacnou poradkynou. vpadnuta bradavka nema vplyv na dojcenie,dietatko musi vzdy chytit pusinkou dvorec,stlacanim ktoreho vychadza mliecko cez bradavku.teda bradavka je len prosriedok,ktorym tecie mliecko von. dietatko pusinkou stlaca dvorec. klobuciky ti mozu narobit viac problemov ako uzitku. urcite kontaktuj laktacnu,s ktorou to cele preberiete uz pred porodom.

angua27
25. aug 2011

ahoj,
ja som mala tiež vpadnuté bradavky a to obe. nejako som to neriešila. kolostrum mi nabehlo už v 7. mesiaci tehu, mliečko 2 dni po pôrode. prvá reakcia sestričky z novorodeneckého bola, že v živote kojiť nebudem, ale priniesla mi klobúčik, že nech skúsim cez to. malý sa chytil. viem, že veľa laktačných klobúčiky neodporúča, ale nám pomohli. malý mal veľmi silný ťah, takže ja som ochránila svoje bradavky a keď som mala veľa mlieka, ktoré striekalo aj samé pri jemnom stlačení prsníka, tak malý v pohode papkal a nezakuckával sa. cca. 3-4 mesiace po pôrode, keď sa mi bradavky kojením vytiahli sme klobúčiky odložili a kojili sme sa do 13 mesiacov.
a ako písala estterka, či je bradavka vpadnutá, alebo nie, to dôležité nie je. dieťa má pri správnom prisatí chytiť celý dvorec do pusinky.
držím palce, aby sa všetko podarilo podľa Tvojich predstáv. 🙂

nani7278
25. aug 2011

Ahoj, pri takýchto bradavkách veľmi pomáha včasné /okamžité/ priloženie bábätka koža na kožu na pôrodnej sále a samoprisatie. Ak sa bábo samé prisaje, spravidla je to potom v pohode. A často a vytrvalo skúšať od pôrodu stále prikladať, keď už "príde mliečko", je to ťažšie, lebo prsníky sú tvrdšie a bábo sa nemá kam zachytiť. Neboj, mledzivko bude okamžite k dispozícii a čím častejšie sa bábo prisaje, tým ho bude viac. Tiež by som bola za to, aby si si našla laktačnú poradkyňu ešte pred pôrodom a spolu to v pohode prebrali. Keby vznikol problém- ktorý vôbec byť nemusí, budeš sa mať na koho obrátiť. A hlavne si nenechať nahovoriť, že z takých bradaviek sa dojčiť nedá, lebo to nie je pravda.

lucia20
25. aug 2011

@angua27 si myslim, ze ti velmi dobre poradila. ja som mala vpadnute obe bradavky, pouzivali sme tiez klobuciky, aj take tie zberne musle, tie tiez dost pomahali. postupne sme klobuciky uplne odlozili. a ono je to o spravnej technike kojenia, vtedy nakojis aj z nicoho. 😀 😀 pocas kojenia som bradavky mala ok, obcas zaliezli, dali sa vybrat a ked osm dokojila, tak zase sme tam kde pred tehu. 😀 😀 😀 drzim palceky, aby ste dlho kojili. a hlavne bez nervov, nestresuj sa a mysli na to, ze kazda zena dokaze kojit, ked chce.

maximma
25. aug 2011

ahoj, babtko sa neprisava na bradavku, ale na dvorec okolo bradavky, takze sa neboj a netrap sa kvôli tomu. Ak by bol problem s dojcenim, zavolaj si laktacnu poradkynu, ale nemyslim si, pokial bude spravna poloha pri dojceni a spravne prisatie. Drzim palceky 🙂

dadikaa1
26. aug 2011

ahojček, aj ja mám tento problém...mám vpadnuté bradavky...a keďže nechcem prejsť na umelú výživu a mliečko...začala som používať klobúčiky...a malá mi pekne papká a spokojné sme obidve 🙂 lebo bohužiaľ inú možno ako klobúčik som nemala....a najhlavnejšie je, že sa mi malá napapá a hlavne že moje mliečko...

vejula
26. aug 2011

@katkapapacova ja som mala uplne ploche bradavky, tiež som sa bala ked som bola tehu, lebo samozrejme ked som videla tie mamine štupliky čo ma po 4 odkojenych deťoch som mala predstavu že dieťa pije z tych štuplov, ale je to totaaaaalna blbosť. malemu som hned v porodnici napchala do pusinky cely dvorec maly nenamietal a sal ako mala pijavička. jediny problem som mala ked sa mi priliš naliali prsia že boli tvrde, vtedy stačí trocha odsať aby neboli take tvrde a dal sa zmačknuť ten dvoreca strčiť babatku do pusy. tiež mi radili klobučik, ale bolo mi to absolutne proti srsti a malemu tiež. Takže žiadne stresovačky a vela šťastnych čarovnych chvilok s babatkom na ciciku prajem 🙂 😉

ajca123
26. aug 2011

Babulky tak to vam zavidim lebo ja mam uz druheho spunta a cakam tretieho a muz sa mi smeje ze mam take velke bradavky ako kravicka struky 🙂 🙂
Ja by som bola rada keby som ich mala bradavky trocha mensie. A som jedina v rodine co ma take velke bradavky. A moja sesternica pouzivala klobuciky. A aj v porodnici vam poradia ako sa da kojit s malyma bradavkama a aj som pocula ze su aj kurzy

mirkita
29. aug 2011

ahoj
mna v porodnici odrovnala sestricka ze s takymi vtiahnutymi bradavkami sa maly nikdy neprisaje...ale skusali sme skusali, bojovali a z porodnice sme domov prisli s pekne rozbehnutym kojenim...proste som si z toho nic nerobila a hotovo...zlatik sa naucil chytit si prso do pusy...aj ked na tej strane kde je viac vtiahnuta mu to niekedy trvalo dlhsie a hneval sa...a potom to uz islo...jediny problem bol ze ta jedna bradavka mi praskla a bolo to velmi bolestive, az take ze som mala kojenia po krk...ale na vsetko sa da najst riesenie, tak uz je to vyliecene a dokonca su uz bradavky obe pekne vytiahnute
klobucikov som sa bala, ale viem ze zabral kockam co mali podobny problem...len mne by to prislo otravne nasadzovat si klobuciky pred kojenim, oplachovat a pod...

marusik
1. sep 2011

ja som bola nastavená tak, že dojčiť budem za každých okolností... vpadnuté obe bradavky boli zo začiatku problém, dokonca malá veľa spala a nechcela sa prisať, ani ťahať... sestričky mi odporúčali klobúčiky, laktačná sestra mi vravela, že to nepotrebujem. nekupovala som si ich. spočiatku som si vytrpela - bradavky mi ochytali asi všetky sestry na oddelení, keď som ich prosila, aby mi pomohli s prisatím... moje presvedčenie, že sa "rozdojčíme" bolo oveľa väčšie ako problémy... veľa záleží na psychike... keď je žena presvedčená, odhodlaná, tak žiadne vpadnuté bradavky nebudú problém..
bradavky sa po čase vytiahli a veselo dojčíme doteraz - malá bude mať o 2 týždne 2 roky🙂

svetlankat
2. sep 2011

Ako baby pisu, babatko musi chytit cely dvorec, spravne prisanie je uspechom kojenia. Aj ja mam vpadnute bradavky a velke prsia, kojime sa dodnes.

vejinka
2. sep 2011

klobuciky pomozu..ale nepouzivaj ich dlho len kym ti vytiahnu bradavku cca tyzden vaic nie..babo nebude efektivne papat a priberat pri sati sa namaha vlastne dva krat raz taha do klobucika a druhy krat do seba..takze pouzivaj len pokial to bdue nutne...ja som bohuzial pouzivala mesiac a o to horsie sa naucil bez klobucika ale naucil sa...bola to poriadna makacka no kojila som do 18 mesiaca..takze neboj sa ono sa to vytiahne 😉

elinka27
12. sep 2011

určite by som klobučiky nedávala, aj napriek skúsenostiam ostatných, že pomohli.Sú zdrojom infekcie rovnako ako cumlík + kazia správne prisatie.Na tvojom mieste ak mas pocit, ze masaz nepomaha, kontaktovala by som laktacnu poradkynu a konzultovala to osobne.Neriskovala by som klobucky, viem to z vlastnej, bohuzial negativnej skusenosti