Ako dlho a koľko ste užívali Costi?

sadika
27. feb 2018

Ahojte,chces sa spytat ako dlho sa moze Costi uzivat a v akej davke. Dakujem

evittam
27. feb 2018

@sadika No to ti povie tvoj vseobecny lekar. Tento liek je urceny na zaludocne a zazivacie problémy. Takze asi kym neustupia.

jeennyv
1. mar 2018

@sadika dala si to do laktacnej poradne, cize za ucelom vedlajsieho ucinku mlieka tak neuzivat...je tu o tom diskusia myslim, ze nejedna, liek urceny na nieco uplne ine...akurat si dokafres organizmus...

sadika
autor
1. mar 2018

Nam napisala 1 balenie pediatricka,lebo malinka mi odmietala vsetko -od flase po cievku. Skoncili sme na urgente po 4 dnoch nepapania a s podozrenim na dehydrataciu plus stracali sme na vahe. Mlieko mi odislo uplne. Povedali ze ak sa to nezlepsi,tak budeme musiet do nemocky... Mam davkovanie 4/24...

jeennyv
1. mar 2018

@sadika tak zmen pediatricku lebo vedome ohrozuje tvoje zdravie, je senovka a x dalsich bylin na tvorbu mlieka potravin vod a vitaminov nie toto..vyhladaj si tu diskusie o dojceni a hlavne o neziaducich ucinkov costi

evittam
1. mar 2018

@sadika Suhlas s
@jeennyv . Si prečítaj pribalovy letak na co je ten liek určený a pozdravuj pediatricku.🙄

noname26
1. mar 2018

@jeennyv Mne bylinky nezabrali, az costi. Urobil sa z neho privelky strasiak. Mne ho doporucila laktacna s medicinskym vzdelanim.nevidim rozvrat organizmu u seba ani u malej, bolo to ored 5rokmi.uzivala som mesiac a davky sa postuone znizovali.

evittam
1. mar 2018

@noname26 To,ze ty si nemala problémy neznamena, že nebude mat niekto iny! Najdi si tu starsiu diskusiu ako na to ženy doplatili. A privelky strašiak?! Prepáč ty ked budes mat problemy so zaludkom budeš brat lieky na tlak alebo srdce?!
Ale btw.kazda ako chce. Pchajte sa čím len chcete. Ja som tiez mala problémy s MM-som sa pýtala na Costi-pediatricka ma poslala za gynekologom, ten spat k pediatricke alebo k obvodnej, vsetci odbornici vo svojom obore, skus si typnut preco....
Laktacna s medicínskym vzdelanim to je co? Mamila s vikendovym kurzom v Tatrach?

evittam
1. mar 2018

@noname26 A prepac, ale tebe ked laktacna s medicínskym vzdelanim odobrí liek na hocičo tak ho budes uzivat?

noname26
1. mar 2018

@evittam nie, nemal kurz mamily.ale nemienim o tom viac debatovat a nie a tebou, zvyknes reagovat na moj vkus dost utocne. Take diskusie nie su pre mna.napisala som svoju skusenost a odpovedala autorke.

jeennyv
1. mar 2018

@noname26 pozri je o tom vela negativnych skusenosti ci tu na mk ci na nete, liek je urceny na zaludok nie na laktaciu to je vedlajsi ucinok cize brany ako negativny ucinok...laktacne su casto bezprizorne fanaticky co ti dovolia ci odporucia brat hoc co len aby mlieko bolo a to je na hrane zdraveho rozumu...to je dosledok, ze z kojenia sa robi mantra a fanatizmus....myslim, ze kazda zena je za kojenie, ale ked to raz nejde tak teba skusit um ci uz dostupne alebo z lekarne na predpis...

noname26
1. mar 2018

@jeennyv je to vec nazoru co povazujem za vacsie zlo. Moje rozhodnutie. Nevnucujem ho inym. Nevnucujte mi ani vy Vas nazor. Tiez mozem povedat, ze zasiahla lobby vyrobcov umeleho mlieka. Neriesim druhych. Zvazila som na zaklade informacii, ktore som dostala. Ludia do seba hadzu ibalginy a ine bordely ako lentilky a to sa neriesi. Ci ine preparaty. Nemienim otvarat novu diskusiu. Len som odpovedala autorke. Ani nebudem obhajovat svoje rozhodnutie. Neoznacujte ma, prosim, nemienim v diskusii pokracovat a hrotit niecie emocie.

mirkov
1. mar 2018

Liek ma uplne inu indikaciu. Neziaducim ucinkom je zvysena tvorba mlieka. Nikdy neboli robene testy na tehotnych a dojciacich matkach. Iba na potkanoch. Liek sa vstrebava do materskeho mlieka. Nemusi ublizit teraz, to, ci bol skodlivy sa moze zistit aj o 20 rokov. Stoji to za to? Ja by som to rozhodne na sebe a mojom dietati neskusala...

evittam
1. mar 2018

@noname26 Nie, nereagujem utocne. Len k veci. Proste je to liek urceny na niečo ine. Bodka. 3 odborni lekari mi ho nechceli napísať- "pohadzovali si ma ako horúci zemiak"...to je vsetko. Medicinsky vzdelana fanaticka do dojčenia nema co odporúčať brať lieky na žalúdok.A tiez ako som už napísala -nikomu nic nevnucujem. Píšem fakty. Ja som sa natrapila kvoli MM aby bolo dosť ale nikdy by som sebe a dietatu nespravila to,ze sa budem pchat liekmi, ktorými vedľajši ucinok je laktacia-mozno. Ale ano, to je môj názor.

ada309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sadika
autor
1. mar 2018

Baby, bylinky z v cajovej forme aj kapsulovej,homeopatia ani pitny nezabrali, strihli sme uzdicku,tak uvidime. Drzte prsty.

evittam
1. mar 2018

@sadika Urcite drzim.😉 Ani ciste kapsule senovky a benediktu od Swanson?

sadika
autor
1. mar 2018

@evittam od Organiky a produkty zdravia 4x3 z kazdeho a do toho caj 3xdenne senovka+benedikt

bluka2
1. mar 2018

Máš nejaké stresy? Zamerala by som sa na všetko iné, ako na lieky na žalúdok

evittam
2. mar 2018

@sadika Tak "ked to nejde tak to nejde". Nebudeš o nic horsia matka ak budeš mat dieta odchovane na UM.😉

sadika
autor
2. mar 2018

@evittam ja nemam najmensi problem dat UM, len mala mi nic len prsnik akceptuje. Ja nie som hystericka kojomatka. Starsiu mam odchovanu na UM

miura
16. sep 2018

Dobry den, zostali mi 3 cele balenia. Exp 2020. Viac info v sprave