Dcérka odmieta materské mlieko

veronika56
19. mar 2014

Ahojte mamicky prosim vas o radu moja mala dcerka odmieta moje materske mlieko, prsia sa mi nalievaju dvakrat za 24 hodin tak si mliecko odsavam a davam malej z flase len ked jej ho dam tak mi ho vypluva neviem ci je to tym ze ho stracam alebo je slabe ... davam jej uz aj umele mliecko .. tym padom ze z mojeho je hlada ked ho neche papkat tak sa trapime uz 5 den ... dakujem 🙂

lulu369
19. mar 2014

@veronika56 slabé materské mlieko nie je a toho kto ti to tvrdí nepočúvaj...ak sa smiem spýtať malá odmieta tvoje mliečko z fľaše, alebo z prsníka?Moji krpci odmietali prsník jedine vtedy keď už boli napapaní...

milota164
19. mar 2014

ako vies ze je hladna? nepije vobec alebo sa ti len zda ze malo? Slabe mlieko naozaj neexistuje, nedavaj jej umele ani flasu , skus este z prsnika, behni za lekarkou ona ti poradi. Drzim palce aby ste to zvladli

veronika56
autor
19. mar 2014

no spi 4 hodinky zobudi sa placom ze je hladna tak ju prebalim a idem jej dat mliecko (kojim) ked nemam tvrde prsia tak ani si neprichyti prso a place je hlaadna a ked prichyti tak ani 5 minut nepapka pusti a uz vobec nechyti len placka a moc .... moje mliecko odmietla z false to vobec nechce ked si odsajem ... som z toho dost smutna lebo kojit chcem ... mala je moc ziva

zitaje
19. mar 2014

@veronika56 zavolaj si domov laktacnu poradkynu. Nedavala by som UM, ked mas dost mliecka. Mozno je problem s prisatim, alebo nieco podobne, poradkyna ti pomoze.

brady1
19. mar 2014

Ked je to pre Vas trapenie tak tym sekni a vobec jej nedavaj mat.mlieko 🙂

sendy182
19. mar 2014

@veronika56 ahoj skús laktačnú poradkyňu....pozri jej ústočká ďasienka či nemá "žabku"....pozri sa ako ti tečie mlieko.......keď si stisneš prso tak mlieko strieka?........ak by bola malá hladná nespala by 4 hodinky......pri kojení prsia striedaš?.......v noci dojčíš?.....čo najčastejšie musíš z oboch aby sa ti tvorilo mliečko......držím palce.....

bashka
19. mar 2014

@veronika56 veronika, zavolaj si laktacnu poradkynu, v Trnave ich mate hocikolko, vsetko sa da napravit 😵
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

lucinda15
20. mar 2014

Veronika, ja som mala ten isty problem. Mala mala 2 mesiace,ked nechcela pit moje mlieko.....ani z prsnika a ani z flasky.Len neustale plakala, lebo bola hladna a moje mlieko nechcela. Bola som sa pytat aj u lekara,ale jeho odpoved bola.....to nie je mozne aby 2 mesacne babo odmietalo mlieko.Takze som vyzerala,ako keby som si to cele len vymyslala. Presla som na umele,ale aj to mi odmietala. Kazdy tyzden pila inu znacku,ale vobec.....a na otazku,co ine mam dat 2 mesacnemu babatku som nenasla ziadnu odpoved. A tak som jej pomaly riedila caj s mliekom( to jedine vypila) a zacala som davat kasicky. Bola som uz zufala. Teraz ma moja princezna 3 roky a mliecko moc lubi 🙂 Ale to cim som si presla bolo zdrvujuce a podpora okolia nulova. Nikto mi nevedel poradit. Materske mlieko je pre babatko dolezite,ale co uz?? Mne sa mlieko postupne same stratilo,ziadne problemy som nemala....tak precitaj a sprav si usudok. Ja by som mozno teraz este predsa len skusala mozno materske....ale vtedy mi to prislo ako naj riesenie. Drzim palce. A kedy si chcela este nieco vediet,rada podiskutujem 🙂

luba41
20. mar 2014

@veronika56 a prečo čakáš, kým sa ti nalejú prsia? pocit nalievania prsníkov nemá nič spoločné s dojčením..mliečko sa tvorí stále, priebežne, len potrebuje dopyt / teda neustále prikladanie/..to znamená, že tým že asi neprikladáš na požiadanie /kedykolvek zapýta,aj po polhodine/, MM sa ti netvorí v dostatočnom množstve..malá je už naučená na fľašu- odmieta prsník, lebo klesla Ti tvorba mliečka a tok z fľaše a z prsníka je samozrejme iný. .takže štrajkuje... http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy... . ako Ti radia, čo najskôr zavolaj laktačnú poradkynu...to nebude o tom, že jej MM nechutí..

tatianka79
20. mar 2014

Zavolaj si hned laktacnu a zatial stale prikladajj,necakaj styri hodiny,ponukaj casto,mala sa napije potroska a tebe sa zvysi tvorba. Ak pije mlieko po tak dlhej dobe,je mozne ze sa nahlta a potom place lebo jej je zle,ja som mala tento problem,malt pil hltavo ale len chvilu,potom mu bolo tazko,grckal atd atd...tak som zacala casto a pomenej a bolo to lepsie. Je pravda ze slabe mliecko nie je a to ze nemas naliate prsia neznamena malo mlieka. Dalsia vec...nie si nahodou v strese ked dojcis? Ze ci zas bude atd? To tiez vela robi,ako sa ty citis,skus prijemnu atmosku,ponaznaj sa s mslou,a potom pomalicky priloz 🙂 uzila som si svoje a ver mne aj vsetkym,ak naozaj chced dojcit,nedavaj malej ani flasu sni UM,len prikladaj,aspon dva dni,dajtomu sancu,stoji to za to 🙂

tatianka79
20. mar 2014

Tie preklepy...pisem z mobilu 🙂

veronika56
autor
20. mar 2014

ach babenky no som uz z toho nervozana ze co zas bude ked ju idem dojcit ale vyskusam to dufam ze sa to upravi lebo kojit som chcela co najdlhsie dakujem vam za vsetky rady 🙂

renci20
14. aug 2020