Dojčenie a druhé dieťa

daniela1994_1
15. okt 2023

Ahojte,

Chcela by som sa opýtať, malý bude mať onedlho rok a začíname s manželom rozmýšľať nad druhým bábätkom. Menštruáciu som od pôrodu ešte nemala (resp. mala jeden deň ak to vôbec bola menštruácia) a ešte k tomu malého kojím. Ja viem, že kojenie nie je antikoncepcia a viem otehotnieť aj tak ale to by som musela vystihnúť moment ovulácie.
Chcem sa preto spýtať, bol niekto v rovnakej situácií? Otehotneli ste ? Chcem si to prejsť aj s mojou gynekologičkou aké mám možnosti, resp. je jediná možnosť len proste nedávať si pozor a možno otehotniem ?

Ďakujem

maryetta
15. okt 2023

Ano. A prveho som dojcila do 20.tyzdna tt.
Mam aj kamaratku ktora otehotnela po 3.mesiacoch-trafili hneď prvu ovulaciu. A do roka teda bola znovu v porodnici.

nafka0483
15. okt 2023

@daniela1994_1 Ano, proste sa nebudete chranit.
Raz ovulacia pride, otazne je ci za 2 mesiace alebo 2 roky.

kristinka92
15. okt 2023

asi by som v prvom rade zisťovala či vôbec máš ovulaciu. bez nej to nepojde aj keby ste sa snažili každý deň. zo začiatku doma ovulacne testy, či ti vôbec vyjde nejaky ako pozitívny, alebo ultrazvuk u gynekológa či sa ti nejaké vajicko tvorí vo vaječníkoch

ankare
15. okt 2023

@daniela1994_1 ja byť Tebou, nechám to na prírodu. Určite dojci svoje dieťatko aj naďalej, stále to veľmi potrebuje, je ešte maličké.
Držím palce!

barusa29
15. okt 2023

@daniela1994_1
Pri dojceni na poziadanie nabehne zene cyklus najcastejsie v rozmedzi 9 az 18 mesiacov po porode, priemerne okolo 14 mesiacov.
Mne nabehol 18 mesiacov po porode. Druhe babo sme chceli a podarilo sa aj popri dojceni, ked mala starsia 22mesiacov. V dojceni som pokracovala aj pocas tehotenstva.
Tym chcem povedat, ze je velka sanca, ze do polroka Ti ten cyklus pride a budete si moct odsledovat plodne dni a snazit sa o babo 🙂
Su aj zeny, co si na navrat cyklu pockaju aj 2-3 roky, ale zas je to male percento zien. Drzim palce a vela zdravicka🍀

siska53
15. okt 2023

@daniela1994_1 ja nie, ale ja som maleho odstavila, ked mal 11 m., teda..on sa vlastne sam.. a nejak po mesiaci mi nabehla menstruacia.. a pri dcere som ju dostala, az ked som dojcila len raz denne, co bolo az v jej 22m.

taga
15. okt 2023

Ja som takto prave otehotnela, ked mal starsi presne rok.. menzes nepravidelny, ovulku som neriesila, a uz som len zistila, ze som tehotna 🤣 dojcila som cele tehotenstvo a dalsich takmer 9 mesiacov tandem