Ako ste zistili tehotenstvo čerstvo po pôrode?

teplakova
24. feb 2015

Ahojte mamičky, ktoré ste mali druhé bábätko tesne po prvom, chcem sa spýtať, ako ste zistili tehotenstvo čerstvo po pôrode, keď ste ešte nemali menštruáciu?
Naše prvé má čerstvé 2 mesiace, a "nedávame si pozor", tak ma napadlo, že ako prídem na to, že budeme mať súrodenca, keď nemám ešte menštruáciu po pôrode?
Ani sa o neho nesnažíme (takže sa neplánujem zásobiť tehu testami), ani sa tomu nebránime (takže nepovažujem moje kojenie za antikoncepciu), proste nechávame na náhodu, prekvapko.. len uvažujem, že ako si to všimnem a kedy :D
Diiik

stankabk
24. feb 2015

🙂 No kamoška to riešila ako Ty, a zistila, že je v piatom mesiaci, lebo akosi jej neklesalo bruško. Dojčila, nemala menštruáciu,..... a zrazu boli štyria. Myslím, ze otehotnela 3mes po pôrode. To isté aj moja švagriná, ale tá nedojčila. Tak sa držte 🙂

janickacrazy
24. feb 2015

@teplakova Tak asi jedine, ked si urobíš tehu test alebo ak ti začne byť nevoľno, ale to tiež nemusí byť každej tehuľke, takže test to istí.

nikola599
24. feb 2015

@teplakova Ahoj ja som otehotnela po porode po prvej ms neplanovane , po porode je zena najplodnejsia . Ja som to zistila hned mala som taky pocit divny a bolesti podbrusku ako pri ms , tak som vedela ktora bije . To spoznas budes to citit ja som to citila

stankabk
25. feb 2015

Baby, a ked Vam poviem, ze poznam maminu, ktora otehotnela este pocas sestonedelia. Uf, v podstate mala dve deti do 10 mesiacov.

janickacrazy
25. feb 2015

@stankabk Aj ja poznám jednu takú a tá mala ešte k tomu len 18 rokov a už bola druhý krát tehu. 😀 Šikovný manžel, čo už.

hanka_april
25. feb 2015

@teplakova moja kozmeticka (stihla) mi hovorila, ze jej stale neklesalo brucho, aj cvicila aj dietovala a stale to brucho mala az jej dr. povedal, ze je uz v 15tt zase 😀 takze bud budes testovat alebo to uvidis, ale to uz podla mna bude vysoky mesiac potom 😀

stankabk
25. feb 2015

@janickacrazy ty brdo, rodicia to maju v takom pripade narocne, ale deti to budu mat super, ked bude maly vekovy rozdiel medzi nim

4stanka4
25. feb 2015

@stankabk Aj ja poznám- moja mama 🙂 Keď odchádzali z pôrodnice s bratom oco hovoril "dúfam, že sme tu naposledy"(mám ešte sestru o 3 roky staršiu) a ešte neubehol ani rok a bola som na svete ja 🙂 Mama doteraz spomína ako som ležala v postieľke a brat sa okolo nej učil chodiť 🙂

janickacrazy
25. feb 2015

@stankabk No zvládli to veľmi dobre, ale ona vyštudovala strednú pedagogickú školu, takže mala na to kvalifikáciu. Decká sú už trochen vačšie teraz.

ontaria
18. sep 2015

@teplakova ahoj, zadarilo sa vam nakoniec zamiesat? My mame tiez cerstve babo a nebranime sa surodencovi. Len ja kojim a menstruacia v nedohladne. Tak uvidime ci sa nam zadari...

teplakova
autor
19. sep 2015

@ontaria myslím, že ešte nie, ale nie som si 100% istá.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre