Dojčenie a príležitostné kŕmenie z fľašky odsatým mliekom

kiara22
28. aug 2022

Ahojte, je tu nejaka mamka,ktora popri dojceni musela vyuzit/vyuziva prilezitostne krmenie babatka z flasky s jej odsatym mliekom?Dcerka sa krasne dojci, no na jesen budem musiet 1xtyzdenne ist od nej na cca 2-3 hodky prec. V tej dobe bude mat 4 mesiace, a odsate mlieko vo flaske by bola ako poistka pre tatu keby bolo treba...zaujima ma ako ste tuto "novinku"zaviedli,ktora flaska sa vam osvedcila a pod.
Prosim nekomentujte, preco tak robim a preco idem od mojho babatka, rada si precitam o vasej skusenosti ak taku mate,dakujem

zuzuliennka1
28. aug 2022

ja som sice nedokrmovala odsatym, ale umelym.
po sekcii sa kojenie rozbiehalo tazsie, v nemocnici syn dostaval len um, doma som potom kojenie rozbehla (syn mal 3 tyzdne), najskor som aj dokrmovala. teda nakojila a dokrmila. uplne v pohode to fungovalo, neskor som dokonca uz len vylucne kojila.
ziadne scenare s tym, ako sa nauci na flasu a z prsnika to nepojde, alebo bude malo mlieka - sa nenaplnili 🙂 kojila som do 1,5r (odstavila som ja)
ked proste musis - tak musis 🙂

domka222
28. aug 2022

Jasné, vždy keď som potrebovala ísť niečo vybaviť, na nákup a pod, nechala som doma odsaté a dostala ho z fľaše. Nevidím dôvod prečo by si raz týždenne nemohla ísť od dieťaťa preč, nech je dôvod akýkoľvek

sara07
28. aug 2022

prvé som dokrmoval odsatym mliekom lebo som potrebovala ist k mudr a vyspat sa - spackany pôrod
posledné som kombinovala kojenie a um
ani pri jednom nebolo že by odmietal prsnik alebo mlieko, treba dat menšiu dierku na cumliku a vhodnu flašu
pri prvom som si robila aj zásoby do mrazničky lebo ho neviem prečo vypil viac toho odsatého , jedna nadobka boli oba prsníky to bolo jeho bežná dávka ale pri odstatom sa stalo neviem ako že stiahol dve nadobky
žiadne odmietanie, koliky navyše alebo menej mlieka nebolo

zuzinka888
28. aug 2022

Ano a bolo to v poho. Ja som davala max1-2× denne z flase bud moje al UM. Kojili sme casto niekedy nevydrzal ani 2 h. Takze to bolo narocne a takto" nakojili" aj manzel a mama. A ja som si mohla pospat- nieco poriesit. Davala som obycajnu flasu ako dokrmuju v porodnici aby si nemusel zvykat na novu. Bolo to bez problemov.

lamonita
28. aug 2022

Nám sa toto nepodarilo.. raz som šla na 2 hod prec od 3 mesačnej. Nechala som mlieko. Nechcela fľašu, revala celý cas🤦‍♀️🤦‍♀️ ani striekačkou sa nedalo. Proste od otca nie🤣🤣

nina004
28. aug 2022

@kiara22 Kojila som a zároveň dokrmovala z fľaše medela calma asi do štyroch mesiacov. Keď nám praskla fľaša a nenašli sme rovnakú,ale dali inú ,pomaličky sa prestal kojiť.

luc308
28. aug 2022

@kiara22 ahoj, moj ma 5m, papa kombinovane, aj ho dojcim, aj dokrmujem, odsate papa normalne z flasky aj UM a v noci a pocas pobedneho spanku dojcim..nema s tym problem, zachvilu nas zozerie 😅🤭 zo zaciatku sme pouzivali medela flasky teraz uz mame aj ine znacky..zo vsetkeho vycuca, div ze aj flasu neprehltne 🤪😅

minesasubu
28. aug 2022

ja som na začiatku odsavala svoje mlieko a krmila cez flasku cca 2tt nakolko sme cakali kym budeme mať termín na orl kvoli uzdičke nevedel sa dobre prisať na jeden prsník
aj teraz raz za den krmim cez flasku nakolko berieme vigantol a ten sa ma rozpustit v mlieku
používam normalnu flasku s dudlom s jednou dierkou Hema-0-3 mesiace tusim tam pisu mam aj antikolikovu ale maly pije velmi pomaly takze to nie je zatial potrebné

dominika19p
28. aug 2022

@kiara22 skúšala by som zaviesť novinku vo forme fľaše už skôr aby si zvykla aj na iné ako prso, nášho som najprv dokrmovala cez cievku, ale keď už sme mali kojenie rozbehnuté a nemal problém s prisatim sa tak od dvoch mesiacov aj fľašu keď bola potrebná a máme Lansinoh a ja nedám na ňu dopustiť lebo musí mať rovnako doširoka ustocka ako na prse, skúšala som mu dať aj klasický cumel ako býva a z toho nevedel sat, takže je to cumlikom, naj su také v tvare prsnika

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz