Dojčenie s cievkou

mirkava
10. apr 2014

Caute baby, neviete ako dlho trvá, kým sa mi začne tvoriť mliečko? Od včera dojčíme s cievkou po porade s laktačnou a vraj by sa mi malo tvoriť mliečko keď malý cucá, neviete ako dlho to môže trvať?

andreamolnarova
10. apr 2014

Znamej po 4 dnoch. Strasne drzim palce aby to bolo co najrychlejsie. Viem ake je to narocne. Hlavne sa nevzdavaj!

mirkava
autor
10. apr 2014

@andreamolnarova Dakujem. Dufam že to vyjde 🙂

kaata_
12. apr 2014

ahoj, mne pomohlo, ze som si zacala odsavat - este v porodnici, nemusis dlho, len to stimulovalo prsniky a mlieko mi nabehlo po troch dnoch. Drzim palce aj ja, moja dcerka sa chytila az po mesiaci, takze prvy mesiac bola odsavacka mojikm vernym spolocnikom.

mirkava
autor
12. apr 2014

@kaata_ len mne sa nerobi mliečko takže nemam co odsat, ale vraj ked bude maly cucat tak sa zacne tvorit... je to nas posledy pokus

kaata_
12. apr 2014

@mirkava mne sa tiez nerobilo a mala sa mi odmietala prisat, nutili ma na klobuciky az potom na treti den po porode prisla sestricka s odsavackou, ze nech skusim odsavat aj ked na prazdno, nahradzala som tym cucani ebabatka. stimulovalo to prsniky, zo zaciatku som odsala po polhodine sotva 10ml, al ena treti den sa mi prsia naplnili a slo to. jasne ze skusaj nadalej cievkou ked sa to malickemu paci, len ak by nechcel cucat tak ta odsavacka dokaze nahradit tu stimulaciu. drzim palce a vela sil prajem, je to velmi unavne.

gabdda
14. apr 2014

My sme papali s cieľukou 5 týždňov. Mala som tabletky benedikt a senovku. Teraz mám costi. Neviem čo robím zle, ale mlieka stále málo. Malá má 10 týždňov.

mirkava
autor
14. apr 2014

@gabdda a stale skúšate? mne povedala laktacna ze do 5 dni by sa malo mliecko spustit

gabdda
15. apr 2014

Ale áno. Ešte dávam aj cez cievku. Keby sme tak nepapali tak som skončila s mliekom asi už pred 3 týždňami. A aspoň koľko toľko 😀
Aj som ju vážila koľko si potiahne pred cievkou a bolo to od 40-60.
Držím palce 😉

gabdda
17. apr 2014

@mirkava ako to ide? Rozbieha sa to?

bomboolka
17. apr 2014

aj my sme dokrmovali cievkou a som podobny pripad ako @gabdda. Trvalo mi cca 5 tyzdnov kym sa mi zacalo tvorit mlieko tak aby som ju nemusela pouzivat. Stale vsak mam mliecka menej, maleho kojim kazdu chvilu lebo na jeden sup si nevytaha vela. Vecer niekedy musim este dokrmit 60-100ml. Tiez uzivam senovku a benedikt, dokonca som pridala aj 1tabletku costi rano, naobed a vecer a stale to nie je idealne. Niekedy to proste trva dlhsie...takze treba hlavne vela trpezlivosti , nervov a odhodlania. Inak s tou odsavackou si ani teraz meodsajem viak ako 50ml a to mam potom bradavky take ubolene ze az.

mirkava
autor
17. apr 2014

@gabdda pokračujeme tak, ze som ochorela, zimnica teplota, nebola som schopná vstať, prišli babky starať sa o malého a dali mu flašku takže naše snaženie je v ... mala som aj teplotu, už teraz je to lepšie, nechcem to vzdať, ale všeci okolo mňa že už mlieko mať nebudem a podobne a manžel uz na cievku nemá nervy.... mlieko stále nemám, neviem ako by sme to vydržali týždňov, asi to záleží aj od psychiky, nie som nejako v pohode z toho všetkého a ešte do toho aj tá choroba...malému sme dávali mliečko z banky ale uz ideme na nutrilon a neviem či mu možem dat s civekou aj ten nutrilon, ale asi ano.... zatial sa nevzdávam, budem ho stále prikladať, ale ešte nie som fit a beriem antibiotiká...

gabdda
19. apr 2014

@mirkava tak to je zle bez podpory :-/
My sme si už zvykli. Teraz keď už jej chcem dať cez fľašku tak ani necuca. Musím jej dať cez cievku.
A dávali sme nutrilon, HA1 len ju bolelo bruško tak dávame francúzske. Ja mávam tiež obdobia kedy by som s tým najradšej skončila. Už som si aj povedala že to kašlem, ale potom príde že malej stačí v noci aj moje, tak reku ešte to vydržím.
Držím palec!!!

mirkava
autor
23. apr 2014

@gabdda z nutrilonu boli bruško aj našeho drobca, nemaju to lahke tie detičky a naše babky ze aby som mu uz ani nedavala svoje, lebo ze si tazko zvykal na nutrilon a potom by sme ho zbytočne trapili a mal by z toho ešte väčšiu koliku

patinkaa
24. apr 2014

Prosím vás žienky neviete my poradiť kde by som zohnala tu cievku na internete lebo u nás v meste v zdravotníckych potrebách aj v lekárňach mi povedali že vraj sa už cievka nedá zohnať

gabdda
24. apr 2014

@patinkaa tak to je karvina. Ak chceš kúpim ti ju v trenčíne a môžem poslať

patinkaa
24. apr 2014

@gabdda Bola by som ti veľmi vďačná.Ak ti to nebude robiť starosti.Poslala by som ti ešte dnes peniaze na účet.Bola by si moja záchrana :D

bebinnka
24. apr 2014

ahojte, prosim vas ako kojite tou cievkou? ja som ju dala na striekačku ale pre kazde jedno pitie kupovat velku striekačku sa mi zda byt nakladne ked jedna stoji 70 centov

petrife
24. apr 2014

Tak ja ti na povzbudenie napíšem moju skúsenosť. Keď mala dcérka cca 3 týždne, tak som na poradni prišla na to, že mám málo mlieka, jednoducho skoro nič nepribrala. Tak doktorka hneď, že dokrmovať UM. Tak som samozrejme začala fľašou, ale to som po pár dňoch videla, že keď budeme takto pokračovať, tak sa s dojčením môžem rozlúčiť, tak som volala laktačnej a tá mi poradila cievku. Cez cievku som dokrmovala do cca pol roka malej, proste sa mi dovtedy nepodarilo stimulovať toľko mlieka, aby mala dosť. Ale z počiatočných 300 ml denne som sa dostala na 30ml príkrmu denne, takže som bola veľmi šťastná. Potom sme prešli na príkrmy, tak som už UM nedokrmovala, už stačilo len moje a dojčila som do 15-tich mesiacov, potom sa už malá odmietla prisávať, takže sme skončili. Ale aj tak po tých počiatočných prekážkach to bol pre mňa super výkon. A fakt za toho skoro pol roka som mala niekoľkokrát také stavy, že som myslela, že cievku zahodím do koša a už ju nechcem vidieť, ale keďže som strašne tvrdohlavá, tak som to vždy nejako prekonala. No ja som mala aj podporu zo strany manžela a teda veľkú a babky to tiež akceptovali. Tiež som užívala senovku a benedikt, to mi tiež pomohlo, ale zázraky vo veľkom sa nekonali, takže u nás to chcelo len veľa veľa času a trpezlivosti. Tak ti prajem, nech sa ti všetko podarí a pokiaľ nebudeš dojčiť, neber si to tak, jednoducho si vyskúšala, čo sa dalo a koľko detičiek vyrastá na UM a sú tu živé a zdravé. Ja som šťastná, že som to takto pri prvom dieťati zvládla, ale už som si veľakrát povedala, že keby sa to malo opakovať aj pri druhom, tak to už nezvládnem a bude na UM. Bolo to niekedy naozaj náročné. Tak veľa šťastia a hlavne spokojné a zdravé bábätko 🙂