Dojčiace mamičky, beriete nejaké vitamíny?

hanculka
17. okt 2007

Prosím Vás beriete neake vitaminy pri kojeni na posilnenie organizmu? Ďakujem 🙂

pepuskaa
16. sep 2008

Ďakujem annag, teraz som už spokojnejšia 🙂

kacenqa
16. sep 2008

baby, mne zaberal v lete cerveny(vodovy) melon...no to ked som si vecer dala, rano som mala prsia jak bomby....

duskaf
16. sep 2008

janette- ja som sa tiež zamilovala do Cara, ale nedávno som si kúpila INKU- instantnú a chutí mi ešte viac a je neporovnateľne lacnejšia. Pijem na hektolitre.

pepuskaa
16. sep 2008

žienky a to fakt caro al tá inka pomáha na tvorbu mliečka? mne sa už prsia nenalievajú, už aj číslo nosím ako pred tehotenstvom. a celkom rada by som vydržala do roka.mimochodom, neviete niektorá, ako je to s odstavením? a tiež nejaké cviky na prsia, nepoznáte? a skúsenejším mamičkám / staršie detičky/ neochablo poprsie, a ako sa dá tomu účinne predísť? 😉

duskaf
16. sep 2008

pepuskaa, ja som Filipka dojčila 2 roky a 3 mesiace, všetci mi hovorili, že sa nikdy neodstaví a , že to bude pri odstavení strašné, ale nebolo. Normálne si malý zo dňa na deň už viac mliečko od mamky neopýtal. Prsia už nie sú tak pevné, ale nevadí .Cviky sú určite, napr aj taký, že si spojíš dlane pred hrudníkom a tlačíš ich k sebe, uvoľníš a zas dookola.

pepuskaa
16. sep 2008

wau, 27 mesiacov... gratulujem duskaf, takže to treba nechať na bábo. dobrý nápad

cartmanko
16. sep 2008

no cviky na prsia vieme najlahsie mas spoj si dlane pred tvarou, zdvihni lakte do vysky ramien a tlac v sekundovych intervaloch dlanami proti sebe. sekundu tlac sekundu povol. zacni s tromi seriami po dest dvakrat denne.
o prsia sa treba start lebo v tomto obdobi su velmi namahane. treba udrziavat ich pokozku hydratovanu, rovnako ako treba natierat kremikom bradavky aj areoly. mliecne zlazy sa nescvkrnu uplne do povodnej velkosti pokozka sa z vacsej casti vrati. to co nezvladne pokozka tak sa da elimiinovat prave posilovanim prsnych svalov.
este k tym zubko m treba sa o zuby starat, nie je pravda ze dieta kazi zubky. zuby kazia ranne nevolnosti a neschopnost zniest kefku v ustach alebo pastu. tehotne mamicky maju tiez zdarma nie jednu ale dve preventivne prehliadky na rok. takze v podstate o jednu viac.

pepuskaa
16. sep 2008

Vďaka,cartmanko, mám postupne dávať viac serií alebo všetko má ostať tak? ináč, odkiaľ toto všetko vieš?

cartmanko
16. sep 2008

no zalezi s tym cvicenim od teba. ako sa ti to bude pacit. ci budes mat svalovicu. pre vylepsenie svaloveho tonusu ti to staci.
tie dlane si daj ako keby si sa modlila a pekne pravidelne tlac mozes dat aj viac opakovani. mala by si citit ako ti pracuju svaly uz po dvoch-troch cviceniach.
mozes tiez spojit lakte a cele predlaktia pokrcene v pravom uhle po stojacky pred tvarou. dlane kontinualne tlacis proti sebe a jemne dvihas a spustas lakte. zopakuj cca 10-krát v doch-troch seraách.
dalej mozes skusit postavit sa asi meter od steny, vystries paze a dlane opries o stenu. telo naklonis dopredu a pokrcis lakte. od steny sa potom odtlacaj. nieco ako vertikalne kliky. daj tak desat az 20 opakovani.
mozes si tiez lahnt na zem alebo na postel a zdvihnut ruky pred tvar a rozpazovat. nemala by si uplne nad hlavou spojit ruky a nemala by si ich pri rozpazeni ani polozit na podlozku. ak by ti to bolo velmi lahke zober si do ruk pol litrove pet flasky. mozes aj prazdne alebo si tam nalej podla potreby vodu.
inak nerob vsetko naraz. cviky pekne striedaj aj ked sa ti to zda mozno lahke netrenovany sval dostane pekne zabrat takze zo zaciatku pijanko. 🙂
cvicenie je moja libustka 🙂

pepuskaa
17. sep 2008

óóóóóóóó, teda, tých je viac ako som čakala, ďakujem veľmi pekne, potešil si ma.

cartmanko
17. sep 2008

🙂 rado sa stalo

ajdika
17. sep 2008

Cartmanko, Ty si zlatíčkol, kde Ťa tá Tvoja našla?

ankam
17. sep 2008

pepuskaa neboj prsia ti neochabnu
Aj moju malu som doteraz kojila cize 20mesiacov a nemala som uz ani prsia take naliate a stacilo jej to.Takze sa neboj
A odstavila sa tiez skoro sama.Bez placu a vsetkeho mozneho trapenia.Takze si myslim ze to treba nechat na dietatko.
A prsia mam ako pred tehotenstvom o nic mensie a ani o nic vecsie 😀 a ani neovisnute 😀 😀 😀

pepuskaa
17. sep 2008

ankam, ani si nevieš predstaviť koľko radosti si mi doniesla 😀 a starala si sa nejako špeciálne?

elenkataki1
12. jan 2017

JODIS na doplnenie jódu, od tehotenstva až po kojenie dietata