Aké vitamíny na posilnenie imunity odporúčate dojčiacej matke?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

s príchodom zimných mesiacov zvažujem užívanie vitamínu C a D, avšak ešte dojčím 8 mesačné dieťa.

Ktorý konkrétne vitamín C a D odporúčate?

Aké vitamíny mám užívať na posilnenie imunity?

Pred materstvom, keď som nezačala brať vitamíny v zime, tak som bola častejšie chorá.

Ďakujem

Dobrý deň,

na trhu je veľmi veľa druhov vitamínu C. Veľmi dobré skúsenosti mám s užívaním Aceroly alebo LipoCaskor.

Vitamín D odporúčam napr. DeVit. Ďalej si rôzne bylinky, ktoré sa však neodporúča užívať počas dojčenia, preto by som k vitamínu C a D ešte pridala zinok. Napr. Zinkorot, ktorý sa dlhodobo užíva 1x denne a pri prechladnutí aj 3x denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková