Driclor počas kojenia. Áno či nie?

veronika81
4. máj 2009

Ahojte,
používate niekto túto guličku proti poteniu? Ja som to používala pred tehotenstvom (super vec!), počas tehotenstva som radšej prestala.
Teraz neviem, či počas kojenia sa môže používať. V letáku nie je nič okolo toho písané, ale predsa len je to dosť silná chémia a neviem, či to nemôže uškodiť.
Máte s tým skúsenosti nejaké mamičky?
Ďakujem 😉

ziadnemenonechem
13. jún 2010

@jonki ano mala som to a je to uplne o nicom :( absolutne nepomaha

aksulvap
13. jún 2010

ahoj, ja som Driclor kúpila v Petržalke v Blave v lekárni, teraz zbieram odvahu, aby som ho začala používať. Hádam to nebude tak páliť, ako tu niektoré baby píšu 😝

len.petra
14. jún 2010

@aksulvap a v ktorej lekarni si ho prosim ta kupila? lebo ja som ho zhanala minuly rok a vo vacsine lekarni mi povedali, ze bol stiahnuty z predaja 😕
Dakujem za odpoved, pojdem hned kupiiiiit 😉

aksulvap
16. jún 2010

len.petra máš IP 😉 Pre ostatné záujemkyne - kúpila som ho na Romanovej ul. v Petržke a som s ním spokojená. 🙂

petulka_1
16. jún 2010

ja pouzivam driclor uz asi rok a pol a som s nim velmi spokojna. Pred tym som pouzivala vsetko mozne a nic nepomahalo a potom som sa docitala o driclore tak som vyskusala a super vec. Teraz som tehotna a pouzivam tiez ale len uplne zriedka, lebo to uz nie je potrebne tak casto ako na zaciatku - mozno tak raz za mesiac. Tiez to obcas trochu stipe a svrbi ale da sa to vydrzat a hlavne to stoji za to. Neviem popri kojeni ci to budem pouzivat, ale mozno iba ked to bude nevyhnutne. Raz za 1-2 mesiace podla mna neublizi. A u nas ho este pred mesiacom kupila sestra normalne v lekarni tak asi ho neprestali este vyrabat.

zuziiiicek17
27. jún 2010

Ja používam Driclor už strašne dlho ,možno od 13tich .Vtedy som sa strašne hanbila za potenie ,lebo som mala neustále mokré fľaky .Teraz ,keď kojím ,tak ho veľminepouživam ,možno tak raz za mesiac a úúúplne to stačií .Dám si deodorant a nepotím sa .Viem ,je to hnusná chémia ,ale aj to mi trošku dvihlo sebavedomie a konečne som si mohla kúpiť aj niečo farebné 😵

macka01
27. jún 2010

ahoj,niekto tu spomenul,že ho stiahli z predaja.To sa stane vtedy,ak zistia,že je vec nebezpečná alebo ohrozuje zdravie.Neviete teda prečo bol Driclor stiahnuty??
A kolko ste zaň vlastne zaplatili,tie čo ho máte???dik

lilka1113
28. nov 2010

ahojte,
ani si nepamätám, či niekedy bolo obdobie, kedy som nemala pod pazuchami obrovské mapy (primer minimálne 10 cm). Jediné tričká, ktoré si môžem kupovať, sú bielea čierne, už mi je z toho do plaču, ked vidim v obchode tričko ktoré sa mi páci, sedí mi, ale je nebodaj šedej farby...Automaticky mierim k regálom s bielymi a čiernymi farbami, a som z toho zúfalá...stáči aby som vysla z dveri a citim ze zo mna doslova tečie pot. Ked vojdem do miestnosti, nemozem sa ani vyzliect, lebo sa hanbím za mokré mapy pod pazuchami...
az teraz som narazila na Vasu diskusiu o tomto prípravku, a uvazujem ze si ho hnes zajtra pojdem kupit...pri mojom stasti budem asi z tych, ktorí pocituju velké svrbenie (vraj nie u kazdeho nastanu), ale uz je mi to jedno, stoji to za to, lebo uz som naozaj zufala...:/

petruszia
2. jan 2011

ahojte baby, lilka113, som presne na tom istom ako ty, akoby som to ja písala 😒 len čierne tričká, sem tam biele, nemusím ani nič dokopy robiť a už sú tam fľaky, som zúfala...nemôžem sa nikde vyzliecť, lebo ☹ ja som si Criclor kúpila dnes, v lekárni a prvýkrát som si ho pred pol hodinou aplikovala...čítala som a aj čítam, skúsenosť od ostatných, štípanie, pálenie, ale už som v takom štádiu, že mi to je jedno, hlavne nech to pomôže a môžem nosiť konečne aj ostatné tričká, ktoré mi stoja v skrini a nehanbiť sa vyzliecť...zatiaľ sa cítim tak fajn, akurát také jemné štipkanie, ale je to v pohode, tak snáď to bude ok, uvidíme...snáď to bude lepšie a splní sa mi sen o "sucho živote" 🙂 dám vedieť.... 😉

monikat75
20. máj 2011

@petruszia len sa ťa chcem opýtať, či ti pomohol ten driclor, nakoľko mám podobný problém, hlavne teraz, keď už je vonku teplo a už som z tých mokrých fľakov zúfalá, díky za odpoveď 🙂

petruszia
24. máj 2011

@monikat75 ..môžem odporučiť, asi ako väčšina, naozaj pomáha...večer som si ho dala, a na druhý deň som sa celý čas pozerala, ako to moje tričko vyzerá, a napodiv, zostala som taká prekvapená ;) každých 5 minút som sa musela pozrieť, či to je naozaj pravda, ani náznak fľaku 🙂 teda je to super...konečne môžem obliecť čo len chcem, kedy chcem a nemusím sa hanbiť, že si niekto všimne moje nedostatky....akurát že, stalo sa mi raz, že som si dala sprchu, a oholila som podpazušie, a večer hneď som si aplikovala Driclor...to pálenie a štípanie, ktoré neprestávalo ani po umytí, sa nedá ani opísať...nemohla som ani zaspať, a ráno som mala škaredé červené fľaky, akoby popápeniny, no fuj...nikdy viac takto..a to som si nadávala, aká som blbá, že som to takto pokašľala...ale to bolo len vtedy a odvtedy si dávam pozor a viac sa mi také čosi nestalo...ako sa hovorí, človek sa učí na vlastných chybách 🙂 už viem, že žiadne holenie ani nič podobné predtým ;) takže vrelo odporúčam...je super, teším sa na leto a horúčavy, a môžem s kľudom ísť do ulíc či na nákupy, bez strachu z mokrého pocitu ;)

petruszia
24. máj 2011

@macka01 Ahoj, ja viem že neni stiahnutý, ja ho bežne kúpim v ktorejkoľvek lekárni 😉

knobloska
24. máj 2011

@monikat75 Driclor je fantastický vynález, já jsem ho teda přestala používat v těhotenství, ale taky jsem si musela koupit jen černá a bílá těhu trika. 😅 Jak přestanu kojit, zase se k němu vrátim, protože žádný deodorant na světě nemá stejný účinek. Já měla vždycky mokré fleky ještě než jsem vylezla z baráku, takže jsem byla dost zoufalá a pak ... opravdu SUCHO a celý den. Doporučuju.

olo
25. máj 2011

tak vas tu čitam a som asi jedina čo ma negativnu skusenost je to riadne svinstvo po použiti super žiadne potenie po tyždni som sa tak vyhadzdala že som sa 4 mesiace nemohla zbavit vyražiek takže radšej trocha spotena ako toto tot moja skusenost

mata1001
1. júl 2011

odporucam vsetkymi desiatimi...aj dvadsiatimi... 😀

euracik
28. sep 2011

@sevena ahoj, ja som mal taký istý problém, ale mala som problém aj ho mám so štítnou žľazou, ale kúpila som si driclor perfekt, ja sa nepotímmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

ivusska23
9. nov 2011

Driclor som si kúpila, pretože mi ho odporučila kamarátka. Vždy som mala problém s potením, tričko som mala vždy mokré v podpazuší, či bolo leto, alebo zima. Vyskúšala som asi všetky možné dezodoranty a antiperspiranty ( Adidas, Lady spick stick, Rexona, Dove, Nivea- sprejove, či tuhe), no ani jeden nepomáhal. Pomáhal iba voči zápachu, no mokré fľaky boli stále. S malou nádejou som si kúpila driclor, večer som si ho dala a neuveriteľné, ale nasledujúci deň ANI KVAPKA POTU !! po celodennom behaní som si večer nenašla žiadny fliačik. Sama som nemohla uveriť. Som rada, že som sa o nom dopočula a že som sa odvážila ho vyskúšať.

evijan
17. jan 2013

Ahojte baby. Ja tiež používam Driclor. Ale ja som to objavila iba minulé leto, dala som si na začiatku veľa, pálilo, svrbelo - nemohla som spať, mala som pokožku úplne spálenú.....
tak som si dala pauzu a teraz mi stačí dať si to len 1x za mesiac a vôbec sa nepotím - čo je super, ale mám pocit že som otehotnela - a rozmýšľam nad tým, či to buem používať alebo nie.......
....no asi radšej nebudem.
veronika81 - zistila si to nakoniec? ....uplynulo už veľa času odvtedy, ale keď máš nejaký poznatok, daj vedieť.

blue99
21. jún 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

ak to čo používate obsahuje aluminiové soli/soli hliníka/ tak je to veľmi škodlivé pre vašu lymfu,každý onkológ ti odpovie driclor ani náhodou
prečítaj si tento blog

http://www.ituconsulting.blogspot.sk/2014/05/deodorant-antiperspirant-pozname-rozdiel.html

zuzuliennka1
28. apr 2018

@evijan podla vsetkeho sa pocas dojcenia pouzivat moze.... asi doplnili info

branislav83
5. máj 2021

@veronika81 toto som nasla na nete
Driclor v tehotenstve a počas dojčenia
Antiperspirant Driclor môžete bez obáv používať v tehotenstve alebo ak dojčíte.

Prípravok pôsobí iba na ústí potných žliaz vo vrchnej časti pokožky a ďalej do tela, krvného behu či materského mlieka sa vôbec nedostáva. Nemôžete