Dvojmesačné dieťa odmieta prsník

lucinka4387
29. júl 2014

Ahojte,mam doma krasneho 2mesacneho chlapca,no uz 10dni bojujeme s papanim.Doteraz sme nemali ziadny problem,chutilo mu az az...ved uz ma 6200g,a narodil sa s 3560g,takze priberal pekne.Je plne dojceny,no v poslednom case sa nechce prisat.Evidentne je hladny,saje pasticku,ked mu skusim dat prst,tak taha,ale akonahle ho prilozim,tak spusti hrozny plac,bucha do mna a odtlaca sa. ☹ Zistila som,ze mam prilis silny tok mliecka,tak sa snazim priskrtit trochu ten tok,ale maly sa aj tak nervaci a bradavku ani do pusy nevezme.Akoby mu nechutila...uz sa mi stalo,ze ho aj natiahlo,ked som mu ju dala do ust. ☹ Ja som uz vycerpana z toho kolotoca,a maly ma uz zjavne tiez dost.Sa mi zda,ze ma aj menej energie,lebo vcera aj dnes iba chvilku je hore,a pri pokuse o krmenie zaspi ☹ Vcera vecer sme uz mali taku krizu,ze som si odsala a z flasky vyjedol skoro 130ml na jeden sup.Nechcela by som prestat kojit,ale som z toho na nervy.Bojim sa,aby nebol dehydrovany,alebo nechudol.Na poradni mi povedali,ze ked bude zle,nech dam teda flasku (len pre upresnenie som v anglicku).No pre mna to nie je riesenie.Poradite mi,prosim?

jachacha
29. júl 2014

@lucinka4387 ahoj, má dieťa cumlík?

lucinka4387
autor
29. júl 2014

ano,pouzivam cumlik sem-tam vecer pri zaspavani.Cez den vobec

jachacha
29. júl 2014

to je jedno ako casto, pozna cumel, preto to robi

lucinka4387
autor
29. júl 2014

polovica veci sedi na maleho ☹ ma trafi,by som nepovedala,ze cumel moze byt az take zlo.ach jo...nejaka rada co teraz?je mi jasne,ze cumel ide do kosa.myslis,ze je sanca,ze sa znovu maly bude chciet prisat?

zuzka38
29. júl 2014

@lucinka4387 laktacnu si skusala?

danka1611
29. júl 2014

Ahoj aj u mňa to tak bolo, že mi môj drobec keď mal 3 mesiace odmietal prsník. Tak pre dobro jeho a aj môjho som sa dala na odstriekavanie a dávala mu z flaše. Takto som fungovala 4 mesiace na odsávačke pokiaľ som mala mlieko. V 7. mesiaci sme prešli na UM, kedže ja som stratila potom mlieko. Takže skúšaj a ak to nepôjde inak netráp sa kvôli tomu.

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@zuzka38 tu mi laktacna povedala,ze nech mu dam flasu,ked bude zle

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@danka1611 ako casto si odsavala?stacilo v pohode kazde 3hodky?

romanovaz
29. júl 2014

@lucinka4387 podla mňa, može ísť o dojčenský štrajk. Moj maly, keď mal 3 mes. tiež začal odmietať prsník,trvalo to tak 7 dní a bola som z toho teda riadne na nervy. Papal mi jedine,ked zaspával, alebo tesne pred tym ako sa budil a v noci s krmenim nebol problem. Skôr by som ti ale radila kontaktovať laktačnú poradkyňu v tvojom okoli,tá bude vedieť lepšie o čo ide a určite ti poradí/pomôže

danka1611
29. júl 2014

@lucinka4387 odsávala som cca každé 3 hodiny, niekedy po dvoch hodinách podľa toho aké som mala prsníky..vždy som začala skôr, aby som stihla, kedže som už vedela kedy malý papával 🙂

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@romanovaz joj,len ja som v uk a tu mi laktacna povedala,nech teda flaskujem,ked bude zle ☹

zuzka38
29. júl 2014

@lucinka4387 laktacna? pisala si, ze na poradni ti to povedali.. ci?

loislane
29. júl 2014

Určite prikladaj, stále to skúšaj, keď máš veľa mlieka a veľmi tvrdý prsník, trochu si zo začiatku odstriekaj, aby sa mu lepšie prisávalo. Ak raz začneš s fľašou, po pár týždňoch sa môžeš s kojením rozlúčiť :( Napíš aj do poradne na www.mamila.sk.

monikad77
29. júl 2014

už ti skončilo šestonedelie a nemala si už náhodou menštruáciu,alebo sa ti k nej neschyľuje? Niektoré deti aj dcéra mojej kamarátky v tom období odmietala prsník......to je len taký postreh...alebo ešte ak používaš prsné tampóny tak koža po nich deťom niekedy nemusí "voňať" skús poriadne poumývať......

lalinko2010
29. júl 2014

@lucinka4387 ahoj, a to čo bolo za laktačnú? to počujem prvý raz aby niečo takéto povedala. laktačná sa snaží aby si čo najviac dojčila a nie dala fľašu ak bude zle. nájdu druhú, isto neni jediná.

maaaria3
29. júl 2014

Mne tiež malý jeden čas odmietal prsník, bolo to veľmi frustrujúce, odsávala som jak žeravá, aby som neprišla o mlieko a kontaktovala laktačnú... naozaj može tiect mliečko pre neho príliš a preto odmieta... alebo všeličo iné... vydrž a kontaktuj nejakú "normálnu" laktačnú... lebo normálna flašu neporadí pre dvojmesačné babatko.... bola by to škoda prestať kojiť, keď mliečko je a chutí... a chutí isto, len mu vadí cez prsník... z nejakého dovodu... a je hlúpost ten dudel.... deti majú bežne dudle a sú plne kojené... mojmu ho babka nasilu tlačila do úst, aj flašu kvoli refluxu silnému okúsil dosť a napriek tomu som dojčila dlho... jasné, každé dieťa je iné... ale preto sa to nedá zovšeobecniť.... neviem, myslím, že by bolo dobré si nijak zmierniť ten tok mliečka... laktačná isto poradí...

loislane
29. júl 2014

@lalinko2010 presne, toto nie je laktačná poradkyňa!

smejko26
29. júl 2014

@lucinka4387 vyzerá to na dojčenský štrajk.Dôležitá je trpezlivosť, často prikladať, spať v posteli s bábom a kontakt koža na kožu.Pomáha aj nosenie v šatke. Keď sa bude hnevať na prsníku a máš silný tok, na začiatku dojčenia si odstrekni mlieko rukou do plienky.Cumlík zahoď a dojči často, aj každú polhodinu.Keď dáš fľašu, dieťatko si zvykne na to, že mu mlieko tečie ľahko a potom da nebude chcieť prisať

romanovaz
29. júl 2014

@lucinka4387 ja som nemohla flaškovať,dlho mi trvalo odsavanie a odsala som si len minimum mlieka. Ako vravím,mne pomohlo len to,ze som ho nakojila,len ked bolo ešte rozospaty. Ale ked nepojde tak,tak mu daj fľašu,ale aj tak ho stále prikladaj na prsník,časom možno začne opať ťahať. V noci papá alebo tiež odmieta? Možno skús kontaktovať nieakú inú laktačnu mailom,keď si teda v UK

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@zuzka38 ja som v uk a tu su laktacne sestry na poradni zakazdym

zuzka38
29. júl 2014

@lucinka4387 tak by som velmi rychlo skusila inu.. to je co za rada, ze ked je najhorsie daj flasu? to neni rada od laktacnej..

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@romanovaz uz som pisala na mamila.sk,tak dufam v skoru odpoved

maaaria3
29. júl 2014

@lucinka4387 Presne, ja som prikladala stále, stále... asi sme ani nič iné nerobili v tom období... len vydržať!!! laktačné majú finty ako dieťatko dojčiť... pamatám si, že je lepšie mat bábatko vyvýšené, nie aby ležalo pod tebou, ale aby sa mohlo kedykoľvek odpojiť a netieklo mu to hneď do hrdla... lebo nemusí stíhať hltať a ma pocit, že sa zadusí - a odmieta... aj na bolesti bruška je lepšia vyvýšená poloha

maaaria3
29. júl 2014

@lucinka4387 Laktačná a laktačná je veľký rozdiel veru🙂 tu na Slovensku pod tým rozumieme ženu, ktorá aj hadičkami krmi dieťa, len abysa dudlu vyhla🙂

romanovaz
29. júl 2014

@lucinka4387 viem,že je to náročné obdobie,treba len pevne nervy, vydržať a stále prikladať,časom sa určite prisaje, držím vám palce

lucinka4387
autor
29. júl 2014

no ony sa vzdy tak zacuduju,ked poviem,ze mi nebude vadit aj 2roky,ak sa bude dat.Jasne,ze ma "pochvalia"ale otvaraju oci dokoran.Tu sa totiz kojenie tak dlho "nenosi".Priklad:Kamoska ma 18mesacneho syna,stale koji a laktacna jej poradila,nech mu dava v noci vodu miesta kojenia,lebo potom bude problem ho odstavit.takze asi tak...

maaaria3
29. júl 2014

Ja som kojila stále, každú pol hodku, malý bol nepokojné dieťa, tak som tým nahrádzala všetky chvíľky, keď sa dalo... a zaujímavé, všetci sa smiali a hovorili, že bude závislák... no ja neviem, ale ako jediný z detí naokolo si nikdy sam nepýtal mliečko, teda ani nemusel.. ale ako starší ma nikdy nevyhrnal a neprosil, že chce piť... stačilo mu neskor len ráno a večer, cez deň si nikdy nespomenul a v noci sa to tiež nejak samé odbúralo postupne... myslím, že som ho vlastne presýtila tým a vlastne sa mu to preto "drogou nikdy nestalo"... segra ešte teraz bojuje so 4ročnou dcérkou, ktorá je závislá na dudlíku, najprv ju skoro odstavila kvoli tehu druhému a potom jej už len dudlovať zakazovala... a malá je besná po dudlovaní.... vraj keď istú etapu života dieťatu preskočíš, vracia sa k nej celý život niečím a cíti nejasnú frustráciu.... ale ved nedá sa všetko robiť dobre a každý máme svoje čierne diery v detstve... a to som už riadne odbočila...

luba41
29. júl 2014

@lucinka4387 niektoré laktačné poradia aj cez Skype, nájdi si na Mamile v zozname poradkyn alebo sa priamo tam opýtaj.. a o štrajku http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/odmie...

panizima
29. júl 2014

@lucinka4387 ahoj, mne to pripada ako prisilny spustacci reflex, ak mas zaujem , tak ti poradim, ako znizit prisilny tok mlieka