Dvojmesačné dieťa odmieta prsník

lucinka4387
29. júl 2014

Ahojte,mam doma krasneho 2mesacneho chlapca,no uz 10dni bojujeme s papanim.Doteraz sme nemali ziadny problem,chutilo mu az az...ved uz ma 6200g,a narodil sa s 3560g,takze priberal pekne.Je plne dojceny,no v poslednom case sa nechce prisat.Evidentne je hladny,saje pasticku,ked mu skusim dat prst,tak taha,ale akonahle ho prilozim,tak spusti hrozny plac,bucha do mna a odtlaca sa. ☹ Zistila som,ze mam prilis silny tok mliecka,tak sa snazim priskrtit trochu ten tok,ale maly sa aj tak nervaci a bradavku ani do pusy nevezme.Akoby mu nechutila...uz sa mi stalo,ze ho aj natiahlo,ked som mu ju dala do ust. ☹ Ja som uz vycerpana z toho kolotoca,a maly ma uz zjavne tiez dost.Sa mi zda,ze ma aj menej energie,lebo vcera aj dnes iba chvilku je hore,a pri pokuse o krmenie zaspi ☹ Vcera vecer sme uz mali taku krizu,ze som si odsala a z flasky vyjedol skoro 130ml na jeden sup.Nechcela by som prestat kojit,ale som z toho na nervy.Bojim sa,aby nebol dehydrovany,alebo nechudol.Na poradni mi povedali,ze ked bude zle,nech dam teda flasku (len pre upresnenie som v anglicku).No pre mna to nie je riesenie.Poradite mi,prosim?

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@panizima jasne,prosim porad.budem vdacna za kazdu radu

panizima
29. júl 2014

@lucinka4387 ked chces nadalej kojit, musis bojovat lucinka a nedavat mu z flase, len prsnik
Ja z vlastnej skusenosti som to robila takto, kedze som mala tiez prisilny spustaci reflex. Kojila som z jedneho prsika 2x to znamena: Prsik 1, dalsie kojenie prsnik 1, dalsie kojenie prsnik 2, dalsie kojenie prsnik 2, potom odznova prsik 1 , prsnik 1, prsnik 2 , prnik 2. Takto sa mi znizili prisuny mlieka

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@panizima mozem sa opytat ako dlho vam trvalo,kym ste nabehli spat do normalu?ja ked sa dnes pozeram na mojho krpca,a viem ze je hladny...no tazko mi je ☹

panizima
29. júl 2014

@lucinka4387 chapem ta, viem, ze to mas tazke, lebo sama som si s malym tym presla,dokonca,ked som s nim prisla z porodnice, tak pil len z jedneho prsnika.

Ten problem so silnym spustacim reflexom sa nam zacal menit tak po 3-4-5 dnoch. Do tyzdna som mala spustanie mlieka upravene a potom som samozrejme presla na striedave kojenie, raz z jedneho , raz z druheho prsnika, aby sa mi tvorilo dost mlieka. Kedze sa s tym uz trapite 10dni a mala si pocit na prisilny spustaci reflex, ako si to skusala priskrtit?

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@panizima skusala som ten cigaretovy uchyt.teda chytit okolo dvorca,ked som citila,ze sa mi pusta mliecko,ale nezdalo sa mi,ze to pomohlo.viem,ze sa nema dieta nutit do kojenia,ale ked otvoril pusinu,tak som mu sikovno strcila bradavku do ust a parkrat sa aj chytil.no posledne dni je to katastrofa.uz ho len polozim vedla seba,on zbada cici a uz je rev.doteraz papal ukazkovo a teraz toto???si zlata,ze mi radis s tym,lebo som naozaj v koncoch

panizima
29. júl 2014

@lucinka4387 sama som to zazila, prisli sme z porodnice a maly pil len z jedneho psnika, druhy nechcel ani vidiet,

Teraz ma napadlo: v akej polohe kojis? Ked je prisilny spustaci reflex je vhodne kojit poleziacky. Vies,ked sa spusta privela mlieka naraz, tak on sa s tym dusi, zlosti sa. Nemala si pocit, ze sa zakuckava casto pri kojeni, ako casto ho prikladas? Kolko krat na den- noc?

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@panizima no tak tiez ste mali pestry zaciatok.

doteraz sme kojili na poziadanie.teraz vsak place omnoho viac (predpokladam kvoli hladu),tak kojim aj 10-12 krat.teda snazim sa,lebo on si cucne mozno 3-4krat z tych vsetkych pokusov.skusim este teda poleziacky.snad nam to pojde.

presne,cely je mokry,hneva sa a dusi mlieckom.no a potom sa uz neprisaje,lebo place ako o preteky

panizima
29. júl 2014

@lucinka4387 ano, myslim, ze je to ten prisilny spustaci reflex. Skusas si mlieko aj trochu odsat, kym ho prilozis k prsniku? Take 5-10ml?minimum

Vyskusas tie intervaly prsnik 1-1-2-2?

sybo5
29. júl 2014

@lucinka4387 Ahoj, podpor od mna kamošku, že nech sa nedá odradiť, a ked chce tak dlho kojiť, tak nech kojí. Ja sama kojím už 2 a pol roka. Dieťa sa samo časom odpojí. Niektorému to trvá dlhšie, niektorému kratšie. A čo sa týka tvojho problému, tak kontaktuj laktačnú. Držím palce.

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@sybo5 jasne odkazem kamoske a dik za podporu 🙂

lucinka4387
autor
29. júl 2014

@panizima uz som zacala s tymi intervalmi.akurat som mu skusila dat jest,lebo bol taky rozospaty.pocuckal chvilku,take 3min a uz sa to zacalo.no ale budem v tom pokracovat,snad sa nam to podari.a mliecko odstriekavam do plienky,ked sa spusti.ide fakt prudom,aj 15cm dopredu.chuda,sa necudujem,ze sa tym dusi a hneva.asi nestiha prehltat

katuskaqz
29. júl 2014

no problém je v tom, že keď si odsávaš mliečko a dávaš mu fľašu, pre neho je to oveľa pohodlnejšie, staršiu dcérku som kojila len dva mesiace, vzdala som to skoro ... mladšia má dva mesiace a čajík jej dávam napr len na lyžičku, cumlík nepoužívame vôbec
jeden čas nechcela cicať, tak teraz pred každým kojením si nahrievam prsia uterákom namočeným v teplej vode... ide jej to ľahšie 😉

naolina
29. júl 2014

Ahoj. Problem moze byt taky:1.menstruacia- vela deticek odmetaju mliecko ked mamicka ma menzes.....ale o par dni je vsetko ok. 2-ked bude velmi strajkovat a uz nebudes vladat- odstriekaj svoje mliecko a daj do fliase, alebo mozes kupit specialnu hadicku a dat jeden koniec do fliase z tvojim mlieckom a druhy prilepit na prsnik a nech tak tiaha aby si nestratila mliecko. Jemu tak bude lahsie ssat , lebo mozno on ma nieco v ustach 3.AFTA ☹ moja malicka odmietala jest, ked mala v ustach aftu ☹ nech sa doktor pozrie na usta tvojho babatka 4.kamaratkina dcerka tiez cez den odmietala mliecko-tak ona ju kojila v spanku (vacsinou vnoci).Drzim palce 🙂

panizima
30. júl 2014

@lucinka4387 ahoj,ako sa s malym mate?

3 min je celkom dost, na zaciatok, kedze mlieko tak rychlo tieklo aj mne, bol napity a najedeny skoro, tak 5 min,
kojenie by mala trvat okolo 20 min, ale je to individualne samozrejme, u nas to bolo 5 min

lucinka4387
autor
30. júl 2014

@panizima ahoj,dakujem dakujem dakujem!!!!asi si nas zachranila.urobila som presne ako si pisala,davala som mu iba jeden 3x a potom druhy zas 3x a do rana sme papali 6x 😀 sice polovica z toho bolo len chvilocku,ale predsa.a nad ranom a rano sme tahali 10min.no som neskutocne stastna a maly je taky spokojny.kojila som iba poleziacky a pomohlo.strasne krasne Ti dakujem za pomoc a rady.🙂

lucinka4387
autor
30. júl 2014

@panizima dokonca mi zaspaval na prsniku.no parada 🙂

panizima
30. júl 2014

@lucinka4387 🙂 tesim sa s tebou, dokonca 3x jeden , , 3 x druhy, ten prisilny tok by sa ti mal upravit, a ked pije druhy a treti krat stale z jedneho , tak mlieko uz nebude tak striekat, kolko dni chces kojit 1-1-1-2-2-2?
Vies niektore zeny potrebuju obe prsniky, aby dieta sa najedlo

gabka79
30. júl 2014

ahoj, my sme mali podobny problem ked mal maly 4tyzdne a bol aj chory. Po chorobe sa to zhorsilo, papal ale malo a reval po prisati alebo niekedy aj pred tym, prsnik casto odmietal (dudel mame aj my). Pomohlo nam: koza na kozu a krmit v polospanku. V noci tiez papal bez problemov. Takze som ho krmila ked sa budil ale este nebol uplne prebudeny. Jeden den dokonca mi nejedol od 6ej rana do 9ej vecera. Ked nejedol tak som odsavala a davala som mi mliecko striekackou. Ale potom odrazu ako keby nic zacal krasne papat. Chvilu sme sa trapili ale teraz uz papa dobre, neodmieta prisnik. Ale on papa napriklad len poleziacky vacsinou, inak nechce. Tak drzim palce!

lucinka4387
autor
30. júl 2014

@panizima no uvidim po kolkych dnoch sa mi ten tok spomali a skusim zacat striedat.premyslala som,ze okolo piatku.co myslis?bude to stacit? vyskusam,ci uz sa to ustalilo.aj teraz sa maly napapal,ale nechcel z laveho,i ked ta strana bola na rade,ale nevadi z praveho si doprial. 🙂

lucinka4387
autor
30. júl 2014

@gabka79 ahoj,a ako dlho vam trvalo,kym sa maly zas rozbehol a zacat papat normalne?

gabka79
30. júl 2014

@lucinka4387 trvalo to asi mesiac ale to tak, ze raz to bolo horsie, raz lepsie. Par dni papal pekne potom odrazu zase nechcel...niekedy trvalo aj pol hodku kym sa prisal, menili sme polohu, skusali sme...nakoniec sa vzdy nejak najedol. Vela trpezlivosti treba mat a vydrzat...je to tazke, mam aj starsieho syna doma takze nebolo to vzdy jedniduche. No hadam uz to mame za sebou🙂

panizima
30. júl 2014

@lucinka4387 ano mozes skusit od piatku striedat jeden, druhy, ale samozrejme to zavisi od maleho, aby on bol spokojny. Trochu si skus odsat z laveho, tak 5-10 ml a potom mu ho ponukni. musi papat z oboch

eryykah
30. júl 2014

@lucinka4387 mam presne to iste silny tok, zacala strajkovat okolo mesiaca aj pol, tak ze sa odpajala pripjala okolo 2 mesiacov sa parkrat stalo ze sa nechcela prisat ale nejak sme to prekonali, poslednych par dni strajk naplno, uplne sa odmieta prisat, uz si ju len posadim na kolena a krici, predtym som si aj odsala mliecko, aby bola ochotna sa prisat musela som odsat skoro cely prsnik, potom tahala a samozrejme jej nestacilo, tak chcela zas byt prisata nonstop, vdaka jej strajkom mam velmi kolisave mnozstvo mliecka, prosto ked bolo malo chcela sa prisat a stravit tam dlhy cas tym mi zvysila tvorbu mlieka potom zas ked bolo vela hnevala sa lebo jej mliecko striekalo, mne aj po viac ako 5 minutach dojcenia strieka prudom. Skusali sme rozne polohy ale nic z toho.
Takisto dava najavo ze chce papat lebo si cuca ruky, ked jej dam prst tiez taha ale akonahle ponuknem prsnik otaca sa, vystiera do uplne inej strany a zurivo place.
Posledne 2 dni musim kojit tak,ze ked si zacne cmulat ruky, dam cumel, priviniem si ju k sebe a uz mam nachystany prsnik na kojenie, ona sa potom rozhodne ze kedy sa chce prisat, ked cumel vytiahnem skoro tak zas spusti rev, takze toto skusam kludne aj 20 minut ci uz je ochotna sa prisat...
Hovorila som ohladom laktacie v baby cafe s nejakou poradkynou ale ta len ze som isto nervozna a tak ze to prenasam na nu a ona to citi a nechce sa prisat no nic moc rada ze sa mam ukkludnit.

@panizima ja by som mala tiez zaujem.

eryykah
30. júl 2014

@panizima skor pisem ako citam 😒 Ja som to ako si radila skusala znizila sa mi tymto sposobom dost tvorba mlieka mala bola hladna tak zas chcela byt na prsniku no a zvysila mi tvorbu mliecka a tym padom sme tam kde sme boli..

panizima
30. júl 2014

@eryykah ked chces nadalej kojit, musis bojovat
Ja z vlastnej skusenosti som to robila takto, kedze som mala tiez prisilny spustaci reflex. Kojila som z jedneho prsika 2x to znamena: Prsik 1, dalsie kojenie prsnik 1, dalsie kojenie prsnik 2, dalsie kojenie prsnik 2, potom odznova prsik 1 , prsnik 1, prsnik 2 , prnik 2. Takto sa mi znizili prisuny mlieka

panizima
30. júl 2014

@eryykah je potrebne, zeby si v takomto rezime ostala viac dni, napr.lucinka zacala vcera a chce tak vydrzat do piatku, potom, by pokracovala v striedavom kojeni, ale musi to vyhovovat dietatku

panizima
30. júl 2014

@eryykah Ten problem so silnym spustacim reflexom sa nam zacal menit tak po 3-4-5 dnoch. Do tyzdna som mala spustanie mlieka upravene a potom som samozrejme presla na striedave kojenie, raz z jedneho , raz z druheho prsnika, aby sa mi tvorilo dost mlieka

lucinka4387
autor
30. júl 2014

@panizima no ahajote,asi som to zakrikla.cely den bol super,ale toto vecerne kojenie dopadlo katastrofalne.prereval 20min kym sa prisal.zmenili sme polohy aj strany asi 10x.kym sa mu zachcelo.dufam,ze noc bude lepsia a pojde nam to.skusala som,ale tentokrat som nemala tak silny tok mliecko,tak neviem ci iba nemal svoju chvilku.som pevne rozhodnuta bojovat a skusat.drz nam palce.

eryykah
30. júl 2014

@lucinka4387 no ja som zas po celodennom boji mala uspech a 2x sa po sebe o 18h a 21h sa prisala bez revu. Ked som to vsak skusala medzi tymi hodinami tak to revala len som ju posadila na koleno.. Moja si zacne tie rucicky,res. prstik tak cmulat tak akoby tyzden nejedla uplne ju to ukludni na na cca pol minuty, potom vyberie poreve a zas. Ja sa len bojim, ze ked som teraz 2. den tak musela ze cumlik do pusy a potom cakat kym bude chciet prsnik,ze si zvykne na dudlik, to by som velmi nerada.
@panizima vdaka skusim teda opat, len ako pisem vyssie uz ma napadlo to takto riesit a rapidne mi kleslo mlieko, mala bola potom hladna, stale chcela zas byt len prisata a to caste prisatie mi zas zvysilo tvorbu mliecka a sme boli tam kde predtym, teraz napriklad ako som sa ju snazila nakojit, tak som jej dala dudlik a privinula k sebe tak neskutocne, len som pocula to mlaskanie s dudlikom a zacalo mi striekat mliecko z oboch prsnikov 😕

margarita
30. júl 2014

ja len k pouzivaniu cumlika, ze by som to tak nedemonizovala, mam uz 3.dieta, a v pohode vsetky som aj dojcila vyse roka, aj cumlik som vsetkym 3 dala este v porodnici, lebo mali dost silny saci reflex a nechcela som skoncit ako cumlik ja sama 😀

a cuduj sa svete, nezacal ani jeden doteraz odmietat prsnik a pod.
Takze problem bude podla mna niekde inde a nie v cumliku...takto cez net tazko radit, osobne laktacna zisti viac.