Entizol a kojenie

bariska
3. jan 2019

Dobry vecer mam paradrntozu a 5 mesacnu dcerku zubar mi predpisal entizol ale s tym ze mam malu odstavit ze je kontraindikovany a ja asi neviem predstavit ju odstavit co mi odporucate dakujem

gayano
3. jan 2019

@bariska Brala som entizol teraz, kojim, pisala som ohladne toho do mamila poradne. Odpoved - mozem kojit, su to minimalne mnozstva atd atd. Vyhladaj si to na stranke mamily v poradni - entizol tam dost kociek riesilo okrem mna.

bariska
autor
3. jan 2019

@gayano dakujem vazne???? Super teda videla som to ze mamila odporuca len chcela som osobne skusenosti

gayano
4. jan 2019

@bariska no z mojho laickeho pohladu bola dcera v pohode. Tiez to bolo nemyslitelne prestat kojit, ma uz sice rok, ale didka je veeeeeelmi podstatna pri vsetkom a najma zaspavani 🙂

bariska
autor
4. jan 2019

@gayano dakujem mne povedali ze mam kludne pockat ked dokojim ale ja ju urcite ani v roku neodstavim synov som kojila jedneho do 3 druheho do 4

marianna9630
4. jan 2019

@bariska tak mne gynekologická výslovne povedala.ze nesmiem kojit pri entizole a hľadala alternatívny liecbu

bariska
autor
4. jan 2019

@marianna9630 aj mne povedali ze nesmiem

akinom0077
4. jan 2019

Entizol je najhorsi liek aky som kedy uzivala sice pomohol na Gardanellu a vraj nic ine na nu nie je ale je to totalne svinstvo viac mi este nebolo zle po nicom ako po tomto lieku (uzivala som ho asi 3x uz)

chichua
4. jan 2019

@bariska ahoj,počas kojenia som užívala 3x ATB,2x entizol, 1x 10dni,2x 21 dní. Dcérka bola ešte malinké bábätko,menšia ako tvoja.s mojimi ATB nemala našťastie žiadne problemy

bariska
autor
4. jan 2019

@chichua to vazne super

bariska
autor
4. jan 2019

@akinom0077 fuha to vazne?

ukulela
4. jan 2019

@bariska no ide o to, ci sa lekar riadi len vetou v pribalovom letaku, ze neodporuca sa (lebo nie su studie), alebo patra po tom, ci ucinna latka prechadza do mleika pri podobnych liekoch /rovnakych ucinnych latkach. ja som brala kratkodobo kortikoiddy a este dalsie lieky a konzultovala som jednak s lekarom, co to predpisal, s pediatrickou aj s gynekologom. aj s mamillou, ale aj s lekarmi. mamilla vacsinou napise, ze lieky(ktore lekari bezne hovoria, ze nekojit) sa mozu, no zas aj mne pri jednom povedali, ze v ziadnom pripade, ale ponukli mi alternativu a dali aj kontakt na doktora, ktory hlada alternativy pri liecbe kvoli kojeniu. hore niekto pise, ze konkretne ku tvojmu lieku hladali alternativu - neda sa?

bariska
autor
4. jan 2019

@ukulela praveze mo nedali alternativu dnes som to konzultovala s pediatrcikou ze mozno by som aj mohla to brat pri kojeni ale zasa mamila to viem ze oni odporucaju stale kojit tak preto som pisala ze vlastna skusenost