Fajčenie počas kojenia

lotna
9. jún 2009

Určite vás mamičky názov témy zarazí, ale dovoľte mi to vysvetliť.
Začínam už s príkrmami a chcela by som ísťna víkend na chatu so svojimi kolegovcami.
Keďže som bola tuhá fajčiarka, veľmi by som chcela počas tohoto víkendu si zapáliť. Lenže kojím, samozrejme nejaké mlieko už mám odložené v mrazáku a tam si budem mlieko odsávať. Len by ma zaujímalo, ako dlho zostáva nikotín v tele. Aby som vedela, kedy môžem začať normálne kojiť.

tanja61
3. okt 2011

tak ci tak baby fajcenie nieze skodi dietatku ale aj samotnej matke a okoliu a ideme sa bavit o babatku ktore kazda matka nosi v svojom tele po dobu 9 mesiacov a fajci?myslim ze nieje co dodat a vobec diskutovat...pre zaujimavost pisem lebo ja som bola tuha fajciarka 14rokov,krabicka a pol denne ked nie viac a ked som otehotnela s prvym synom hned som prestala nefajcila som 2roky ani pocas kojenia no a potom som zase zacala ale ked som otehotnela s dryhum synom hned som prestala a nefajcim 15mesiacov,takze ktore fajciarky tu pisu ze nevieme o com rozpravame su bludy,kazda jedna dokaze prestat ak to naozaj chce a uz nehovoriac o tom ze nosime v bruchu zivot tak ho nebudem nicit lebo nieje nic dolezitejsie ....ale kazda ma iny pohlad a hlavne ospravdlnenie...no a abstaky som mala aj ja ale chlapcom to neublizilo🙂) ano ale sudit ine to nieje spravne nech si kazdy robi podla svedomia a vedomia ....ja pisem ze sa da prestat kvoli dietatu a za tym si stojim a ktora neprestala je len jej a jej osobna vec 😉

tanja61
3. okt 2011

a chcela by som este dodat ze tato temu vznikla v roku 2009 a otazka bola len ci si moze zapalit na chate cigu a ako dlho ostava nikotin v mlieku 😀 zacali sme vsetky diskutovat o fajceni ale nevadi ani taketo nazory niesu na skodu 🙂 odzneli tu aj typy ako este ze su dokonale mamicky....toto nieje o dokonalosti lebo nikto nieje dokonaly ale o tom co je pre nas v zivote dolezite ... 😉

nina88
3. okt 2011

Kurnik naco som sem nakukla... Zas som sa len vytocila... Fakt nemate co robit zeny... 😀

tanja61
4. okt 2011

kurnik naco si sem kukla 😀 zase si sa vytocila, nemas co robit? 😀 😀 😀

ceasynka
31. dec 2011

suhlasim uplne stebou. ja som bola fajciarka a prestala som kvoli tomu lebo som sa dozvedela ze som tehotna. doteraz som sa uspesne nechytila cigarety sice mam niekedy nutkanie si zapalit ale spomeniem si na toho maleho drobca a hned ma to prejde. je ine kebyze je tehotna a zapali si pocas toho to je podla mna velka sebeckost ale ked uz je male na svete a mlieko ma schovane pre drobca tak preco raz za cas nemoze si zapalit. ....

lala13
18. jan 2012

Ahojte,mám potrebu sem opísať môj príbeh,i keď ma zaň iste nepochválite a odsúdite,ale je mi to jedno:Prvé tehu som sa dozvedela až v 9tt.boli sme v zahraničí a cyklus mi haproval...Dovtedy som fajčila asi tých 10cíg denne Keď som sa dozvedela,že som tehu,som chcela prestať,podarilo sa mi na 2týždne,ale potom som si zas len zapálila a tak tie 2-3cigi denne po dohode s doky som fajčila do 6mesiaca,potom som sekla nadobro a počas kojenia som nefajčila.Malú som kojila do 7mesiacov,no nepriberala,dokrmovali sme s UM,mala som fakt málo mlieka,ale snažila som sa.Keď bola malá väčšia tak jej dali diagnózu hyperaktivita spojená s agresivitou,mala oneskorenú reč a dodnes je to s ňou ťažké v škôlke.Pred druhým tehu som tiež fajčila a takisto som nevedela prestať.Tiež som mala rovnako tehotnú kamošku čo fajčila celé tehu a malý jej je ok.Nakoľko som mala nervy a stres z malej,tiež som fajčila celé tehu,výčitky boli určite,ale to mi nestačilo,aby som prestala.S prvou dcérkou musíme chodiť ku psychológovi a to mi spôsobuje stresy.Druhú malú som porodila pred dvoma mesiacmi.Všetko bolo super,malá je zdravá,začo vďačím Pánu.Mliečko som mala hneď v pôrodnici,dodnes ho mám veľa,dudká len z jedného a je spokojná.Po príchode domov začal zase stres,problémy so staršou a zas som siahla po cige,i keď nie som hrdá na seba.No a malá mi zase len nepriberá,zas dokrmujeme,lebo to káže naša doky,ale malá sa krásne smeje.Aby ste vedeli,zapálim si len po kojení,potom do ďalšieho nie.
No ide mi o toto:Po prvom tehu som nefajčila a malá aj tak nepriberala,teraz fajčím a je to rovnaké,až na to,že sa hovorí,že matky čo fajčia nemajú mlieko je blbosť,ja ho mám hodne,viac ako predtým.A tiež že nie len tým matkám čo fajčia slabšie prospievajú deti,je to podľa mňa rôzne.Iste si myslíte,že sa obhajujem,váš názor mi je ukradnutý,ale chcem poukázať na tých,čo tu len odsudzujú a nemajú žiadne pochopenie pre tie ostatné.Toľko z môjho názoru.

maruska43
19. jan 2012

Ja som bola silný fajčiar a hneď ako som otehotnela som prestala fajčiť. Žiaľ nebolo mi dané svoje bambino dlho kojiť a už je na UM, ale predstava, že si zapálim a potom mám ísť k dieťaťu je hrozná, nie to, že si zapáliť a čakať kým to zo mňa vyprchá a potom kojiť. Hlavne riskuješ, že zas začneš pravidelne fajčiť! To sa ti môže veľmi rýchlo stať, už len z toho dôvodu, že špekuluješ nad zapálením si. Kamoška fajčila a kojila a nie je horši pohľad ako keď si žena zapáli a potom ide nakojiť dieťa :( Je najhoršie to, že fajčiarky si vždy nájdu vetičku ako si to ospravedlniť, alebo sa na to povzniesť, nech si myslí kto chce.. ide len o to, že sú natoľko slabé, že s tým nevedia prestať ..

carodejnica
19. jan 2012
lala13
23. jan 2012

@carodejnica ďakujem za článok 😉

lala13
23. jan 2012

@maruska43 Tak si môžeš len gratulovať,žial nie sme všetci rovnaký....ale chceš mi nahovoriť,že si nikdy nedáš pohár koly,nedáš vyprážané mäso alebo mekáč len zato že kojíš???Ty už síce nie,ale s tým si svojmu malému tiež nepomohla,možno ti bude častejšie chorý ako dojčené dieťa fajčiacej matky....No to nie v zlom,len ako príklad...Prvú malú som kojila 7mesiacov a kým nešla do škôlky,nevedela čo je choroba....A ten smrad z cigariet....no aj to sa dá dobrým parfémom a umytí zubov...Iste nejdem k malej ako krčma.A hlavne si zapálim len večer,keď už tuho spí a rovno idem do sprchy,kým si lahnem,po cige niet pachu.Ale každý máme svoj názor,nevadí mi to 🙂

maruska43
23. jan 2012

To fakt len možno.. len prúser je to, že ja by som dala všetko za to aby som mohla kojiť dlhšie, ale nebolo mi to dané a ty máš to šťastie ... len aby si si to fajčenie niekedy nevyčítala .. veď je to len na 2 roky - už aj s tehotenstvom .. a je to to najmenej čo matka môže pre svoje dieťa urobiť .. a smrad z cigariet neprekryješ ani litrom voňavky, to si len každý fajčiar myslí ..aj ja som si to kedysi myslela.. však ale môžeme si dopriať čokoľvek v živote, len sa nečudujme keď v 50 nás bude všetko bolieť, ale z tej chémie budeme mať rakovinu alebo iné choroby .. alebo v prípade detí sa môžeme vyhovárať že sú hyperaktívne a neposedné a neviem aké...možno len majú absťáčiky ..

zrybysupa
22. okt 2012

Myslim si, ze si zasluzis ist a zabavit sa! Odkaz pre holky, ktore niesu za: Niektore zeny, maju fadny zivot a niektore maju o nieco viac pestrejsi, dokazu sa odviazat a zabavit sa. Napriek tomu sa z nich stanu milujuce a obetave matky, ktore sa dokazu plne vzdat party zivota. Taketo zeny, potrebuju pre vlastny pokoj a klud na dusi ist a raz za cas zabavit sa. Ja si myslim, ze nieze by si mala, MUSIS, chod a uzi si to! Ja som prvykrat sla az ked mal maly 8 mesiacov. Mala som ist skor, pretoze muz moze a zena nie?? Vela krat som vnutorne zavidela znamim aj muzovi, ze oni mozu a ja nie. Clovek meni svoje hodnoty a ked nieje silny, zmeni sa. Zena ked sa stane matkou, stale zostane zenou a nesmie zabudat kym je..lebo potom sa z nej stane furia...a to pre jej rodinu nebude asi dobre. To ze si zakuris, sak to nie je ziadna veda...myslim ze Annag to vyvetlila DOST JASNE a nieje co dalej riesit! Zeny ktore nikdy nefajcili, by sa do tejto debaty ani nemali zapajat!!! Kedze ani netusia o com hovoria a ake tazke je odolat. Ja som fajcila 13 rokov...prestala som zo dna na den.... Pocas tehu som si dala cca 1 cigu za 3 tyzdne, ked som uz bola nervozna...(to je jedno z coho), a ked maly mal 8 mesiacov, kamoska sa vydavala, tak som zakurila...Ten pocit bol uzasny...nazyvame ho sloboda, konecne po dlhej dobe som sa citila raz ako slobodna... Odvtedy si dam stale vecer cigu. Bala som sa ze co to spravi malemu, ale docitala som sa , ze nic strasne sa nestane pokial nebudem kurit vela...a to sa nestane!! Tak Ti prajem peknu zabavu a nechaj ocka nech sa o maleho postara...uvidis jak bude dobre...:DD

miskachrumka
22. okt 2012

Kočky ale sa to tu rozbehlo 😉

kikuska111
30. sep 2020

Mozes fajcit kludne aj ja som pocas 4 teh.
Aj kojenia a pohodka