Čo si myslíte o fajčení počas tehotenstva?

anjelik123
20. apr 2009

ahojte dnes ked som bola na prechadzke videla som jednu tehulku s cigaretou vlastne aj jenu taku poznam a ked som sa jej spytala ci to nieje zakazane pocas tehotenstva povedala mi ze jej gynekolog jej povedal ze ak je tuha fajciarka a pravidelna tak nieje ani velmi dobre aby s tym hned tak sekla lebo vraj aj to male uz je podstate zavisle...co si myslite lebo aj ja som bola fajciarka ale sekla som s tym hned ako som sa dozvedela ze cakam mimco podstate som to brala ako samozrejmost....a co fajcenie ked zena koji? teda ked uz cele tehotensvo fajcila aj ked po menej?

maatkka
20. apr 2009

No podla mna je toto pekna blbost kazdy normalny doktor povie tehotnej zene ze nesmie fajcit. Podla mna si to tie maminy len takto ospravedlnuju - co je velmi nezodpovedne. Deti fajciarok vraj v brusku rastu pomalsie po narodeni mozu byt hyperaktivne mat poruchy spanku a hrozi im ovela castejsie syndrom nahleho umrtia dojciat. To iste plati u dojciacich matiek. Ja osobne som sa vyhybala aj pasivnemu fajceniu.

erikasadek
20. apr 2009

anjelik ano je to pravda, ak by hned sekla mohli by byt problemy...
preto sa t avzdy pytaju lekari hned na zaciatku ci fajcis a lebo ci si fajcila , je to dolezite....

teraz si uz nepamatam presne akeho typu su komplikacie.. ale su...

ja ako , byvala fajciarka ti to mozem za seba povedat..

naozaj presne aku komplikaciu sa jedna presne ti uz neviem povedat , mas zeny ktore prejdu na naplaste..pocas tehotenstva.... na lekarsky predpis..

anjelik123
autor
20. apr 2009

mna sa to moja lekarka ani nepytala no sekla som s tym sice mam niekedy prisernu chut si dat jednu ale mam strach/.....pocas tehotenstva som si dala len raz aj to slimku
a myslim ze tie az tak neskodia

diddi
20. apr 2009

to je blbost....zena ked je tehotna NESMIE fajcit....aj ja som bola fajciarka a ked som sa dozvedela o babatkach v tom momente som prestala....da sa to!!!...nech mi nikto nehovori,ze nie...dolezita je motivacia...a najvacsia a najsilnejsia je prave to babatko.....neviem a ani si nechcem predstavit babo v brusku,ktore je ako v krcme....je to zalezitost a zodpovednost kazdej tehotnej,ale nicit zivot vlastnemu babo je fakt sila

erikasadek
20. apr 2009

vazne , ved je to so zakladnych veci co sa pytaju.. no nevadi..

uz sa presne nepamatam, ako to je, viem ze jedna znama, to tiez sekla a nikomu nic nepovedala, tehotenstvo v pohode, ale ked bola v 8 mesiaci dostala , problemy, alekari najprv nevedeli prist na pricinu v momente , len nestastne vyslo ze je byvala fajciarka, a nato lekar a preco ste nam to nepovedali , na zaciatku toto musi byt , na zaciatku povedane, je to dolezite.....

kazda cigareta skodi , aj pasivne fajcenie, ale co uz...
je to vec kazdej matky a zbytocne je sudit... 😉

erikasadek
20. apr 2009

didi su matky ktorym nezalezi az tak na babatku.. ako tebe, je to bohuzial fakt...
pozri tu v fr doteraz bolo povelene aj , jeden pohar vina.. pre tehotne ale uz to zastavuju.....

su zeny , ktore proste nehodlaju zmenit svoj zivotny styl kvoli dietatu.... a takych je vela.. a hlavne , 16 & 20 , slobodne mamicky.. denne ich vidim vela , cloveku nad tym rozum sa zastavuje..
lenze cigareta je droga...

maatkka
20. apr 2009

Ja poznam vela byvalych fajciarok co pocas tehotenstva uplne automaticky prestali fajcit a lekari ich za to len chvalili a ziadne z ich deti nemalo nijake komplikacie. Tym samozrejme nechcem napisat ze to nie je mozne. Ale ja si stale myslim ze je nebezpecnejsie pocas tehotenstva dalej fajcit ako prestat. Ved skodlive vplyvy fajcenia v tehotenstve na dieta su davno vedecky potvrdene.
A je takeee skaredeee ked tehotna zena fajci 😒

erikasadek
20. apr 2009

je to skarede to mas pravdu a hlavne ked tu cigaretu este zapija aj kavou......;

inak ja som myslela tuhe fajciarky
typ 2 krabicky aviac za den ktore nemozu vatsinou hned zo dna na den prestat...... takze je nahrada nikotinove naplaste pocas , niekolkych mesiacov postupne znizujuce.....;

zuzana581
20. apr 2009

Inak to je fakt pravda, že ak je tuhá fajčiarka, tak sa ani neodporúča zo dňa na deň s tým seknuť ale postupne znižovať. Ja som fajčiarka ale pri každom tehotenstve mi začalo byť z cigarety zle, tak som vždy zistila, že som tehotná ešte pred termínom mrchy. A čo sa týka kojenia, tak pôrodom začala postupne chuť na cigaretu zasa prichádzať a v piatich mesiacoch malej som začala zasa fajčiť. Nie som na to hrdá, ale ja mám slabú vôlu a nedokázala som odolať. Tentokrát by som už chcela vydržať, tak dúfam, že sa mi to podarí.

monika77
20. apr 2009

nechcem strašiť a možno je to len ojedinelý prípad ... ale poznám holku, čo fajčila počas tehu a predčasne sa jej narodilo bábo malo dosť veľké problémy a bojovali o prežitie

iinuska
20. apr 2009

Je to nezodpovedne, ked zena pocas tehotenstva fajci.

petkaerdal
20. apr 2009

ahojte,tak ja som bola silna fajciarka,hned ako sme zacali s ivf som prestala fajcit a nefajcim dodnes...
je mi zle ,ked vidim tehotnu s cigaretou v ruke...fajcenie sposobuje predcasny porod a vela dalsich komplikacii,

a presne,ako pise iinuska,je to nezodpovedne,ako moze zena takto ublizovat tomu malemu nechapem 😖

majsan
20. apr 2009

ja som fajcila pocas prveho tehu a moj gynekolog sa ma hned pytal ci fajcim ja som povedala ze ano a povedal mi aby som naraz neprestavala.takze je to pravda.prestala som aj ked nie naraz.je to nezodpovedne ale ja som nevedela ze som v tehu kedze som mala slabe krvacanie a tak som to pripisovala nachladeniu.je pravda ze je to nezodpovedne ale kolko matiek fajci.ja uz odvtedy nefajcim. 🙂

mamutka
20. apr 2009

to je ubohy alibizmus, treba prestat a postupne, kedze hned by to mohol byt sok pre organizmus. Ale neznamena ti ze ma nadalej kludne fajcit. to je ubohost. Tiez som taku videla minule, stala pred skolou, brucho velike, dotahala a az potom sla do skoly, sak skoda cigy, keby ju zahodila a sla hned dnu, zejo 😝

to jej nevadi, ze sa to dieta uz narodi zavisle a potom si bude musiet zrazu odvykat? ci potom mu da obcas potiahnut, lebo mu to bude zrazu chybat? to je chudera sprosta.... 😠 😠 😠

petkaerdal
20. apr 2009

baby a aky to moze byt sok pre organizmus,ked prestane clovek zrazu fajcit? ja som fajcila 10 rokov ,prestala zo dna na den a nemyslim si,ze by mi nieco bolo...ja si myslim,ze je to nejaka blbost s tym,ze treba postupne..to postupne treba uberat tie jedy,ktore vdychujeme do seba,ci ako? 😕

ilduska14
20. apr 2009

ja keď vidím tehotnú ženu fajčiť,hneď si predstavím ako to ide všetko do bábätka.veď je to akoby ono poťahovalo tiež chúďatko,či chce či nechce.Ja mám známu ktorá počas tehu tiež fajčila a vraj jej tiež povedal lekár že nemá prestávať.Ale ako to tu niektorá z vás písala,pripadá mi to ako výhovorka.Možno jej povedal aby neprestávala odrazu,ale znižovala počet a tak postupne prestala.Veď potom sú tie detičky nervózne,nespavé,nepapajú a matky sa čudujú prečo asi. 😠 Keď som ešte chodila na strednú,raz som videla rómku,ktorá niesla na rukách dieťa v perinke a strkala mu cigaretu do úst.Prišlo mi strašne zle,bol to hrozný pohľad. ☹ Robila to tipujem preto aby chúďatku zahnala hlad.

ilduska14
20. apr 2009

Aj môj otec prestal zo dňa na deň.A to fajčil vyše 30 rokov. 😉

ivankova
20. apr 2009

ahojte ja som bola tiez fajciarka ale moje moje deticky si to v brusku ,,zariadili,, posvojom a ulahcili tu odvykacku aj mne pretoze vzdy- teda 2x- ked som bola tehotna sa mi cigarety tak zhnusili ,ze ked som zacitila len napachnuteho cloveka uz sa mi obracal zaludok hore nohami a nie to este fajcit..

petkaerdal
20. apr 2009

mna by zaujimalo,preco treba znizovat postupne,preco to dr. takto radi?
podla mna sa nic nemoze stat,mne sa teda nic nestalo,ziaden sok som neprezila 😕

aj moj dedko prestal zo dna na den po 40 rokoch 🙂

mami.sk
20. apr 2009

no ja si myslim ze ovela skodlivejsie pre babatko je fajcit a postupne prestavat ako prestat naraz 😒
ja som fajcila, ale ked sa nam 2 roky nedarilo otehotniet tak som si povedala dost a prestala som fajcit asi 1/2 roka pred tehu.
cele tehotenstvo ma ani nenapadlo si zapalit a dufam ze sa k fajceniu uz nikdy nevratim 😝
a doteraz mam vycitky ze som neprestala skor, ze aj tak tie skodliviny ani z casti nie su z tela odplavene ☹
a ked vidim tehotnu fajcit? je to otrasny pohlad 😝 😝 😝

ilduska14
20. apr 2009

ja to chápem asi tak že to ide ľahšie keď organizmus oklameš nižším počtom.možno v tom niečo bude keď náhle prestaneš a telo bolo zvyknuté na ten nikotýn,ale neviem to z odborného hľadiska,to je len môj názor.ale obdivujem tých čo prestali náhle.je to ťažká závistlosť a je to celé o pevnej vôli.aj ocko vraví že by si sem tam zapálil ale úspešne odoláva. 🙂

ivankova
20. apr 2009

podla mna je to skor na psychike a co vlastne znamena postupne prestavat?ze kazdy den vyfajcim o cigaretu menej?no tak to teda tomu babu prospeje velmi fakt............ 😔

petkaerdal
20. apr 2009

ja si myslim,ze to je len zlozvyk a o tej pevnej voli,ze telu to vobe nechyba...
aj ja by som si sem tam zapalila,ale asi len z nudy,inak mi to nechyba...a dufam,ze sa k tomu nikdy nevratim 😅

ked vidim tehotnu s cigaretou je mi zle z tej zeny,aspon keby sa neukazovala vonku 🙄

mamutka
20. apr 2009

Preco prestat postupne:
pokial si dobre pamatam zo skoly, tak nikotin sa v tele prirodzene tvori - v malickom mnozstve ( uz neviem aku ma ulohu ). Fajciar tuto funkciu tela zabije a dodava nikotin cigaretou. Ked zrazu prestane, telu to vadi, clovek to ani nemusi citit, takze preto, s ohladom na dieta, prestavat postupne, ale myslim aj tak ze dost radikalne - do tyzdna to ukoncit, ked teda nie zo dna na den. Ale neprestat fajcit je ubohost.

ilduska14
20. apr 2009

dieťaťu to škodí od prvého momentu,tak aj ja som za radikálne skončenie.určite je lepšie ak dostane organizmus takýto "šok" /ak vôbec dostane,neviem/ ako šokovať malinké cigaretami.

petkaerdal
20. apr 2009

neprestat fajcit je ubohost to ano

tiez si myslim,ze je to o psychike,ved preco postupne? aby som postupne vdychovala jedov a menej,preco nie naraz....
a je mi jedno,ze by to vadilo mojmu telu,urcite by to vadilo menej,ako tie jedy,co cigarety obsahuju,hlavne nech to babo nedostava...

petkaerdal
20. apr 2009

nepoznam nikoho,kto by mal nejaky cigaretovy sok,je to len zlozvyk podla mna

ilduska14
20. apr 2009

naprv zlozvyk ale potom už závislosť.ale kto chce....... 😉 so všetkým sa dá skončiť.či s odbornou pomocou či bez nej.

aylin
20. apr 2009

ja som bola fajciarka a hned ako som sa dozvedela,ze som tehotna tak som prestala... osobne by som sa asi aj od hanby prepadla ako tehotna a s cigaretou......

petkaerdal
20. apr 2009

kazdopadne treba skoncit a hotovo..chuda male,ked dostava take jedy do telicka 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre