Hnačka u 1,5 mesačného bábätka

tigimo
18. feb 2013

ahojte,

chcem poprosit o radu. Kamaratkine 1,5 mesacne babo. Maju taky problem ze kazdej plienke ma nakakane. Ma vetry a riedku stolìcu niekedy az vodovu niekedy mu aj na dva metre vystrekne. Uz je z toho nervozny, ritka ho boli. Stolica ma vsak peknu zltu farbu a maly rastie a pribera. Doktor im poradil aby denne jednu davku krmenia nahradili nutrilonom na zahustenie.
Bo uz skusili aj to ,ze kamoska vysadila mliecnr veci, ale nic sa nezmenilo.
Nevies poradit dake riesenie? Aby nemusela davat umele mlieko a mohla nadalej kojit?
vopred vdaka🙂

josenka
18. feb 2013

@tigimo No, neviem, či ti nejako poradím, asi len toľko, že my sme mali to isté pri najmladšom synovi, až som z toho bola nervózna. Kakal fakt do každej plienky, aj v noci som počula také rachoty a hneď som vedela, že treba prebaliť. A trvalo to dlho, skoro až do 4 mesiacov. Veľakrát mal nakakané také vodové, ale prospieval výborne a celkovo bol v pohode, tak som to neriešila. Riťulu som mu umývala čistou vodou v umývadle, často bol naholo, lebo to má rád a lepšie sme sa tak prehrali. Keď mal ritku červenú, tak som použila buď Imazol, Sudocream alebo obyčajnú rybaciu mastičku. Preventívne bola dobrá modrá Indulona - urobí taký mastný film, na ktorý sa nič nechytí. Cez deň používam iba látkové plienky, babylove na noc. Doktorka nám tiež poradila na zahustenie nutriton, čo som ale hneď zamietla - doktorke som nepovedala nič, malému som ho nedala. Chcem dojčiť čo najdlhšie, tak si to nepokazím. Inak, o všetkých týchto veciach je viac na mamila.sk - stolica dojčeného dieťaťa.

veriiii
18. feb 2013

moja mala mala tiez take hrozne kaky,ale v 6 tyzdnoch sa zredukovali, su stale riedke,ale menej caste,uz len tak 2-3x denne..Mne dr povedala,ze ak pekne pribera,vyzera byt inac spokojna, tak je to o.k.dojcene deti mavaju riedku stolicu,a niektore ,ako aj moja po kazdom krmeni vybuch, a aj medzi krmeniami niekedy,ale uz sa to zredukovalo..Crievka musia dozriet, to trva az do 3 .mesiaca..Myslim si,ze v 2 mesiacoch sa mu to tierz zredukuje, ten pocet, mozno sa mu nezahusti,ale zredukuje pocet..aj moja mala mala velmi vystipanu ritku ☹ imazol, rybacia mast su dobre na to a tiez vetrat,ale nam sa vzdy ucinok dostavil az za 2 dni a to boli 2 dni neustaleho menenia podloziek,ale vzdy nam to pomohlo,len pozor aby male nenachladlo..

alena0305
18. feb 2013

@tigimo Čisto kojené bábo najprv šprtne do každej plienky a postupne sa to upraví a nemusí kakať pár dní aj týždeň - aj to je v poriadku - materské mlieko je celostráviteľné. Ja by som žiadne UM nedávala. Pokiaľ stolica silno nezapácha, nie je hlienovitá ale s prímesou krvi - tak je to v poriadku. Mne syn hnačkoval od 4 týždňov do 5. mesiaca - ale to sme si doniesli z nemocnice bacil v črievkach (potvrdil výter) . Ja som mu dávala ryžový odvar pred kojením a kvapky hylak.

xlucia
18. feb 2013

@tigimo take kakanie je ok, ritku treba zakazdym umyt riadne cistou vodou, osusit bavlnenou plienkou a natriet pri kazdom prebaleni bepanthenom a ritula ho stipat nebude

tigimo
autor
18. feb 2013

Vdaka🙂 Bo viete, ona sama je uz z toho nervozna. Kazde babo je ine.... Inak ja mam 5,5 mesacneho sznceka, a maly zase moc nekaka, standardne raz tak za 4-5 dni, no niekedy aj viac, a to take riedke... ze to ma skoro az po usi 🙂 Skor mame problem s prpdkanim, ked bol malicky prtakal, ale to bolo v pohode, teraz ked prdkne, smrdi to horsie ako ked si prdne stary chlap. Ako poviem Vam brutalny smrad. 😵

ppetinka
17. júl 2021

Otváram túto tému .. snáď niekto bude reagovať. Mám dcérku 1,5m, od utorka po podaní Devitu jej začali koliky. Vitamin D sme teda podľa pokynov Dr. vynechali na 3 dni. Napriek tomu mala počas dňa dcérka koliky, nie od rána do noci, ale mala, počas tých kŕčov aj veľa kakala:( Farba ako obyčajne, len sa mi to zdá akési riedsie. Keď jej proste začnú kŕče, nevie sa dokakat a ide to z nej :( vazila som ju v nedeľu a potom vcera. Podľa toho mi schudla :( pretože doteraz mi kakala málo, vždy mala len v plienke kaknute, teraz dokáže plienku naplniť pri tých kŕčoch :( Volali sme Dr ,podľa nej to nie je hnačka, len kolíky. Hovorila som jej aj o tom úbytku váhy, že vraj sa nemám stresovať vazenim, ale že ju povazi dr.na poradni, prípadne môžeme prísť už v pondelok (poradňu máme až v stredu). Ako mám teda rozpoznať či nejde o hnačku ??? Dcérku plne kojim, nemá teploty, papať papá... ďakujem